تعداد بازدید : ۱۰۴۵
کد خبر : ۲۱۴۴۵۲
فروش سال۹۸ شرکت به بیش از ۱۳۷هزار و ۵۰۰میلیارد ریال رسید؛
۱۱ فروردين ۱۳۹۹ - ۰۹:۰۱
جمع درآمد‌های عملیاتی تجمیعی این شرکت از ابتدای سال جاری تا پایان اسفند ماه به بیش از ۱۳۷ هزار و ۵۱۵ میلیارد ریال رسیده است.

ادامه روند افزایشی نرخ فروش محصولات

به گزارش واحد تحقیق و مطالعات بورس نیوز، شرکت سایپا در اسفند ماه موفق به کسب درآمد عملیاتی ۸ هزار و ۲۲۹ میلیارد ریالی شده که این میزان فروش در مقایسه با بهمن ماه افت بیش از ۱۰ درصدی را نشان می‌دهد که ناشی از کاهش مقادیر فروش شرکت بوده است.

به این ترتیب جمع درآمد‌های عملیاتی تجمیعی این شرکت از ابتدای سال جاری تا پایان اسفند ماه به بیش از ۱۳۷ هزار و ۵۱۵ میلیارد ریال رسیده است.

مقادیر فروش تجمیعی این شرکت در سال ۱۳۹۸ به بیش از ۳۸۵.۰۰۰ دستگاه خودرو رسیده و این در حالی است که در سال ۱۳۹۷ و با توجه به مشکلات ناشی از تامین قطعات، تولید و فروش شرکت به کمتر از ۲۷۰ هزار دستگاه رسیده بود. با این حال، شرکت هنوز نسبت به اوج فعالیت‌های تولیدی خود که در سال ابتدایی پس از برجام صورت گرفت، فاصله زیادی داشت.

ادامه روند افزایشی نرخ فروش محصولات

نرخ فروش محصولات شرکت نسبت به بهمن ماه با رشد قیمت همراه بوده و نرخ فروش دو گروه اصلی شرکت یعنی پراید و تیبا با افزایش ۳ و ۲ درصدی و محصول دیگر شرکت یعنی چانگان نیز با رشد خوب ۲۵ درصدی قیمت همراه بوده است.

با این حال، نرخ‌های فروش محقق شده شرکت نسبت به قیمت‌های بازاری آن‌ها تفاوت محسوسی دارد و به عنوان نمونه بهای پراید که در بازار آزاد به بیش از ۶۵۰ میلیون ریال به ازای هر دستگاه نیز رسیده بود، در اسفند ماه نرخ ۳۱۹ میلیارد ریالی را برای شرکت سایپا محقق کرده است. به طور قطع با رفع تعهدات قبلی شرکت که بخشی از فروش‌های فعلی ناشی از تحویل خودرو‌های متعهد شده در سنوات گذشته است، شاهد افزایش نرخ محصولات در گزارش‌های مالی شرکت خواهیم بود.

دیدگاه خود را بیان کنید
* نظر:
نام:
ایمیل:
ببینید و بشنوید آرشیو
Array
Array
Array
گزارش مجامع
افزایش ۲۴ درصدی سود خالص

افزایش ۲۴ درصدی سود خالص "بفجر" در سال 97

مدیرعامل پتروشیمی فجر گفت: در پایان اسفند ماه سال گذشته، سود خالص این شرکت 734 میلیارد تومان بوده که این رقم حاکی از افزایش ۲۴ درصدی سود خالص این شرکت نسبت به سال مالی 96 است.
رشد 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97

رشد 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97

گزارش عملکرد هیات مدیره این شرکت در سال 97 نشان دهنده افزایش 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97 است.
مخالفت سهامدار عمده با افزایش سرمایه وپسا

مخالفت سهامدار عمده با افزایش سرمایه وپسا

مدیرعامل شرکت سرمایه‌گذاری صنعت پتروشیمی ساختمان خلیج‌فارس،گفت: پیشنهاد افزایش سرمایه مورد تایید سهامدار عمده این شرکت (با درصد سهام 85 درصد) قرار نگرفته است.
آینده ای روشن در انتظار شرکت تازه وارد بورسی / پتروشیمی نوری مشکل تامین خوراک ندارد

آینده ای روشن در انتظار شرکت تازه وارد بورسی / پتروشیمی نوری مشکل تامین خوراک ندارد

مدیرعامل شرکت پتروشیمی نوری گفت: در شرایط کنونی که تامین خوراک اصلی ترین مشکل شرکت های پتروشیمی محسوب می شود پتروشیمی نوری به دلیل اتصال به 13 پالایشگاه پارس جنوبی مشکلی برای تامین خوراک ندارد.
سر آمد شرکت های تولید کننده فرآورده های نفتی

سر آمد شرکت های تولید کننده فرآورده های نفتی

مجمع عمومی عادی ساليانه صاحبان سهام شرکت پالايش نفت اصفهان(سهامی عام) با حضور 88 درصدی سهامداران، رئيس مجمع، مديرعامل شرکت پالايش اصفهان، نماينده سازمان بورس و حسابرس مستقل و بازرس قانونی برگزار شد.
افزایس سرمایه

افزایس سرمایه "ومعلم" در راه است/140 کشتی تحت پوشش بیمه معلم

مدیرعامل شرکت بیمه معلم گفت: افزایش سرمایه از محل سود انباشته و تجدید ارزیابی دارایی‌ها در دستور کار است.
افزایش میزان فروش محصولات پارس در سال جاری

افزایش میزان فروش محصولات پارس در سال جاری

در سال جاری میزان فروش شرکت نسبت به مدت مشابه سال قبل رشد 15 درصدی را تجربه کرد که این امر حاکی از آنست که تحریم ها مانعی برای پیشرفت محسوب نمی شوند.
افزایش سرمایه ولساپا در یک ماه آینده

افزایش سرمایه ولساپا در یک ماه آینده

مدیرعامل لیزینگ رایان سایپا گفت: برنامه افزایش سرمایه شرکت از محل تجدید ارزیابی و سود انباشته در یک ماه آینده به هیات مدیره ابلاغ و مورد بررسی قرار می گیرد.

رفع مشکل کم آبی صنعت پتروشیمی در آینده ای نزدیک/ تولید 1130848 تنی "مارون" در سه ماهه اول سال جاری

مدیرعامل پتروشیمی مارون گفت: برای جبران کم آبی و استمرار تولید واحدهای صنعتی، مسئولین شرکت اقدام به برطرف کردن این معظل از طریق تاسیس آب شیرین کن و استفاده از آب فاضلاب شهری کردند.
برای دریافت خبرنامه بورس نیوز ایمیل خود را وارد نمایید:
شاخص باردیگر میلیونر شد
شاخص کل بورس تهران مجددا" بعد از افت ۱۰ تا ۱۵ درصدی به ابرکانال یک میلیون واحدی بازگشت.