تعداد بازدید : ۳۷۹
کد خبر : ۲۱۴۵۳۷
مدیرعامل بورس انرژی ایران عنوان کرد:
۱۲ فروردين ۱۳۹۹ - ۰۲:۰۷
اقتصاد ایران از اتکا بر درآمد‌های نفتی در حال فاصله گرفتن است و باید بتواند در کوتاهترین زمان ممکن درآمد‌های جدیدی را جایگزین کند.

 

تغییر در DNA اقتصاد ایران راهگشای جهش تولید

به گزارش بورس  نیوز، سید علی حسینی مدیر عامل بورس انرژی ایران به نقش بازار سرمایه در تحقق شعار «جهش تولید» اشاره و بیان کرد: یکی از مهمترین کارکرد‌های بازار سرمایه بحث تامین مالی برای صنایع مختلف است، از اینرو در صورت برخورداری صنایع از نقدینگی کافی، شرکت‌ها می‌توانند اقدامات زیادی در راستای جهش تولید انجام دهند.

وی با بیان اینکه در چند سال اخیر برخی از صنایع بدلیل وجود مشکلاتی از حداکثر توان خود برای تولید استفاده نکرده اند، افزود: بحث تامین مالی به عنوان اصلی‌ترین گلوگاه در فعالیت‌های تولیدی محسوب می‌شود، در صورتی که صنایع مختلف به سهولت قادر به استفاده منابع مالی از طریق بازار سرمایه باشند می‌توانند ظرفیت بلااستفاده خود را در تولید به کار گیرند و از این طریق جهش تولید در خیلی از صنایع امکانپذیر خواهد شد و بازار سرمایه نقش خود را در تحقق شعار ملی امسال به خوبی انجام خواهد داد.

مدیر عامل بورس انرژی ایران ضعف در هماهنگی و همکاری را به عنوان مهمترین چالش بالقوه در تحقق شعار سال جاری و سال‌های گذشته مطرح کرد و گفت: هماهنگی در فعالیت همه دستگاه‌های ذی ربط و پایش مستمر نهاد‌های سیاستگزار و ناظر، لازمه تحقق شعار جهش تولید است و ضروری است فعالیت‌ها با هماهنگی و انسجام کامل پیگیری شود تا منتج به نتیجه مناسب گردد.

وی با اشاره به اینکه گاهی در ایران از ضعف هماهنگی و همکاری رنج می‌بریم که امیدواریم در حوزه اقتصاد این چالش به حداقل برسد، گفت: بازار سرمایه یک اکوسیستم کامل است که می‌تواند از طریق همکاری و هماهنگی مستمر با دستگاه‌های ذی ربط مانند بانک مرکزی، سازمان خصوصی سازی، وزارت اقتصاد، وزارت نفت، وزارت صنایع، وزارت نیرو وسایر دستگاه‌ها زمینه تحقق این شعار را فراهم کند.

حسینی تاکیدکرد: پیگیری شعار‌هایی که از سوی رهبر معظم انقلاب تعیین می‌شوند نباید محدود به یک سال باشد بلکه باید رونق تولید و جهش تولید به صورت پایدار و متوازن در کشور ادامه داشته باشد.

تغییر در DNA اقتصاد ایران راهگشای جهش تولید

 

مدیر عامل بورس انرژی ایران به تغییر در دی ان‌ای (DNA) اقتصاد ایران اشاره کرد و گفت: اقتصاد ایران از اتکا بر درآمد‌های نفتی در حال فاصله گرفتن است و باید بتواند در کوتاهترین زمان ممکن درآمد‌های جدیدی را جایگزین کند.

وی با بیان اینکه ایران در برخی از حوزه‌ها از پتانسیل تولید و صادرات بسیار بالایی برخوردار است، افزود:صنایعی مانند صنعت غذایی، سلولزی، شوینده، معدنی، پالایشی، پتروشیمی، فلزی و لوازم خانگی، از این ظرفیت برخوردارند و میتوان با بهره وری بیشتر، این بخش‌ها را جایگزین درآمد‌های نفتی کرد و از این طریق با چالش‌هایی که در اقتصاد کشور با آن مواجه هستیم به سرعت و با موفقیت عبور کنیم.

دیدگاه خود را بیان کنید
* نظر:
نام:
ایمیل:
ببینید و بشنوید آرشیو
Array
Array
Array
گزارش مجامع
افزایش ۲۴ درصدی سود خالص

افزایش ۲۴ درصدی سود خالص "بفجر" در سال 97

مدیرعامل پتروشیمی فجر گفت: در پایان اسفند ماه سال گذشته، سود خالص این شرکت 734 میلیارد تومان بوده که این رقم حاکی از افزایش ۲۴ درصدی سود خالص این شرکت نسبت به سال مالی 96 است.
رشد 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97

رشد 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97

گزارش عملکرد هیات مدیره این شرکت در سال 97 نشان دهنده افزایش 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97 است.
مخالفت سهامدار عمده با افزایش سرمایه وپسا

مخالفت سهامدار عمده با افزایش سرمایه وپسا

مدیرعامل شرکت سرمایه‌گذاری صنعت پتروشیمی ساختمان خلیج‌فارس،گفت: پیشنهاد افزایش سرمایه مورد تایید سهامدار عمده این شرکت (با درصد سهام 85 درصد) قرار نگرفته است.
آینده ای روشن در انتظار شرکت تازه وارد بورسی / پتروشیمی نوری مشکل تامین خوراک ندارد

آینده ای روشن در انتظار شرکت تازه وارد بورسی / پتروشیمی نوری مشکل تامین خوراک ندارد

مدیرعامل شرکت پتروشیمی نوری گفت: در شرایط کنونی که تامین خوراک اصلی ترین مشکل شرکت های پتروشیمی محسوب می شود پتروشیمی نوری به دلیل اتصال به 13 پالایشگاه پارس جنوبی مشکلی برای تامین خوراک ندارد.
سر آمد شرکت های تولید کننده فرآورده های نفتی

سر آمد شرکت های تولید کننده فرآورده های نفتی

مجمع عمومی عادی ساليانه صاحبان سهام شرکت پالايش نفت اصفهان(سهامی عام) با حضور 88 درصدی سهامداران، رئيس مجمع، مديرعامل شرکت پالايش اصفهان، نماينده سازمان بورس و حسابرس مستقل و بازرس قانونی برگزار شد.
افزایس سرمایه

افزایس سرمایه "ومعلم" در راه است/140 کشتی تحت پوشش بیمه معلم

مدیرعامل شرکت بیمه معلم گفت: افزایش سرمایه از محل سود انباشته و تجدید ارزیابی دارایی‌ها در دستور کار است.
افزایش میزان فروش محصولات پارس در سال جاری

افزایش میزان فروش محصولات پارس در سال جاری

در سال جاری میزان فروش شرکت نسبت به مدت مشابه سال قبل رشد 15 درصدی را تجربه کرد که این امر حاکی از آنست که تحریم ها مانعی برای پیشرفت محسوب نمی شوند.
افزایش سرمایه ولساپا در یک ماه آینده

افزایش سرمایه ولساپا در یک ماه آینده

مدیرعامل لیزینگ رایان سایپا گفت: برنامه افزایش سرمایه شرکت از محل تجدید ارزیابی و سود انباشته در یک ماه آینده به هیات مدیره ابلاغ و مورد بررسی قرار می گیرد.

رفع مشکل کم آبی صنعت پتروشیمی در آینده ای نزدیک/ تولید 1130848 تنی "مارون" در سه ماهه اول سال جاری

مدیرعامل پتروشیمی مارون گفت: برای جبران کم آبی و استمرار تولید واحدهای صنعتی، مسئولین شرکت اقدام به برطرف کردن این معظل از طریق تاسیس آب شیرین کن و استفاده از آب فاضلاب شهری کردند.
برای دریافت خبرنامه بورس نیوز ایمیل خود را وارد نمایید:
شاخص باردیگر میلیونر شد
شاخص کل بورس تهران مجددا" بعد از افت ۱۰ تا ۱۵ درصدی به ابرکانال یک میلیون واحدی بازگشت.