تعداد بازدید : ۹۵۹
کد خبر : ۲۱۴۷۴۱
حاشیه سود عملیاتی این سیمان‌ساز رشد کرد؛
۱۴ فروردين ۱۳۹۹ - ۱۰:۲۳
مقادیر فروش محصولات شرکت در این سال شامل ۷۸۳ هزار تن انواع سیمان و همچنین ۸۰ هزار تن کلینکر بوده که در بازار‌های داخلی و صادراتی به فروش رسید.

افزایش ۱۱۳درصدی سودآوری

به گزارش گروه تحقیق و مطالعات بورس‌نیوز، سیمان خاش در سال مالی منتهی به پایان اسفند ماه ۱۳۹۸ و بر اساس صورت‌های مالی حسابرسی نشده، موفق به کسب سود خالص ۴۸۵ میلیارد و ۵۰۰ میلیون ریالی شد.

این میزان سود در مقایسه با سال مالی قبل از آن افزایش جالب توجه ۱۱۳ درصدی را نشان می‌دهد و سود محقق شده به ازای هر سهم در این سال معادل ۳.۸۸۴ ریال بوده است.

جمع درآمد‌های عملیاتی شرکت در این سال به یک هزار و ۵۶۳ میلیارد ریال رسیده است.

افزایش ۱۱۳درصدی سودآوری

مقادیر فروش محصولات شرکت در این سال شامل ۷۸۳ هزار تن انواع سیمان و همچنین ۸۰ هزار تن کلینکر بوده که در بازار‌های داخلی و صادراتی به فروش رسید.

مقادیر فروش شرکت نسبت به سال ۹۷ تغییر خاصی را نشان نمی‌دهد؛ با این حال، مبلغ فروش شرکت افزایش ۳۹ درصدی را نشان می‌دهد که تقریبا تمامی این افزایش بابت رشد نرخ‌های فروش بوده است.

سود عملیاتی شرکت رشد بیش از ۱۱۰ درصدی را داشته است و در سال ۱۳۹۸ به مبلغ ۴۸۸ میلیارد ریال محقق شده است. علت اصلی رشد سود عملیاتی شرکت افزایش نسبت حاشیه سود عملیاتی آن بوده است. در حالی که نسبت حاشیه سود عملیاتی شرکت در سال ۱۳۹۷ به ۲۰ درصد رسیده بود، این نسبت در سال قبل به بیش از ۳۲ درصد رسیده است.

علت این موضوع افزایش در حدود ۴۰ درصدی نرخ‌های فروش و از سوی دیگر عدم افزایش هزینه‌های تولید شرکت بوده ایم. هزینه‌های تولید عمدتا شامل هزینه‌های استهلاک، انرژی و پرسنلی بوده است و مواد اولیه مصرفی سهم کمی را در هزینه‌های تولید شرکت داشته اند.

نرخ فروش هر تن سیمان پاکتی تیپ ۲ در سال ۹۸ معادل یک میلیون و ۹۵۰ هزار ریال بوده است و این نرخ برای محصول سیمان فله تیپ ۲ نیز معادل یک میلیون و ۵۶۰ هزار ریال بود.

این در حالی است که این نرخ بر اساس آخرین گزارش عملکرد ماهیانه شرکت که مربوط به اسفند ماه ۹۸ بوده و به ترتیب معادل ۲ میلیون و ۸۷ هزار ریال و یک میلیون و ۶۹۰ هزار ریال بوده است.

دیدگاه خود را بیان کنید
* نظر:
نام:
ایمیل:
گزارش مجامع

زمان مجمع ۲۴ شرکت مشخص شد

زمان مجمع فولاد مبارکه، پالایشگاه فرابورسی، دو بانک و ۲۱ شرکت مشخص شد
آخرین خبرها از وضعیت تولید محصولات جدید

آخرین خبرها از وضعیت تولید محصولات جدید

مجمع عمومی عادی سالیانه صاحبان سهام شرکت بهمن دیزل روز چهارشنبه هجدهم تیر با ٨٧.٣ درصد کل اعضاء سهامداران در سالن همایش شرکت بهمن موتور برگزار شد.
افزایش ۲۴ درصدی سود خالص

افزایش ۲۴ درصدی سود خالص "بفجر" در سال 97

مدیرعامل پتروشیمی فجر گفت: در پایان اسفند ماه سال گذشته، سود خالص این شرکت 734 میلیارد تومان بوده که این رقم حاکی از افزایش ۲۴ درصدی سود خالص این شرکت نسبت به سال مالی 96 است.
رشد 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97

رشد 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97

گزارش عملکرد هیات مدیره این شرکت در سال 97 نشان دهنده افزایش 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97 است.
مخالفت سهامدار عمده با افزایش سرمایه وپسا

مخالفت سهامدار عمده با افزایش سرمایه وپسا

مدیرعامل شرکت سرمایه‌گذاری صنعت پتروشیمی ساختمان خلیج‌فارس،گفت: پیشنهاد افزایش سرمایه مورد تایید سهامدار عمده این شرکت (با درصد سهام 85 درصد) قرار نگرفته است.
برای دریافت خبرنامه بورس نیوز ایمیل خود را وارد نمایید: