تعداد بازدید : ۶۳۲
کد خبر : ۲۱۴۸۲۰
کارشناس بازار سرمایه در گفت‌وگو با بورس‌نیوز تاکید کرد:
۱۸ فروردين ۱۳۹۹ - ۰۹:۴۵
ورود جریان نقدینگی به بورس سبب افزایش تقاضا در اکثر نماد‌ها شده و همزمانی این موضوع با بهبود عملکرد شرکت‌ها از لحاظ افزایش مبلغ فروش در رشد شاخص موثر بود.

ورود جریان نقدینگی منجر به افزایش تقاضا شد

علیرضا حسین پور در گفت‌و‌گو با بورس‌نیوز اظهار کرد: رشد شاخص بورس در یک سال گذشته نشات گرفته از عوامل مختلفی بوده که شاید مهم‌ترین آن‌ها را بتوان پیش‌بینی چشم‌انداز مثبت این بازار از دید عموم دانست.

وی افزود: باتوجه به این که رشد چشم‌گیری برای بازار‌های موازی نظیر بانک و مسکن در سال‌های آتی نمی‌توان متصور بود ورود جریان نقدینگی به بورس سبب افزایش تقاضا در اکثر نماد‌ها شده و همزمانی این موضوع با بهبود عملکرد شرکت‌ها از لحاظ افزایش مبلغ فروش که تا حدودی از افزایش قیمت ارز تاثیر گرفته نیز بر این رشد تاثیرگذار بود.

قائم مقام مدیرعامل شرکت کارگزاری مبین سرمایه ادامه داد: اطلاع رسانی و فرهنگسازی بیشتر نسبت به سال‌های گذشته در رونق این بازار نیز موثر بود.

دیدگاه خود را بیان کنید
* نظر:
نام:
ایمیل:
گزارش مجامع

زمان مجمع ۲۴ شرکت مشخص شد

زمان مجمع فولاد مبارکه، پالایشگاه فرابورسی، دو بانک و ۲۱ شرکت مشخص شد
آخرین خبرها از وضعیت تولید محصولات جدید

آخرین خبرها از وضعیت تولید محصولات جدید

مجمع عمومی عادی سالیانه صاحبان سهام شرکت بهمن دیزل روز چهارشنبه هجدهم تیر با ٨٧.٣ درصد کل اعضاء سهامداران در سالن همایش شرکت بهمن موتور برگزار شد.
افزایش ۲۴ درصدی سود خالص

افزایش ۲۴ درصدی سود خالص "بفجر" در سال 97

مدیرعامل پتروشیمی فجر گفت: در پایان اسفند ماه سال گذشته، سود خالص این شرکت 734 میلیارد تومان بوده که این رقم حاکی از افزایش ۲۴ درصدی سود خالص این شرکت نسبت به سال مالی 96 است.
رشد 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97

رشد 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97

گزارش عملکرد هیات مدیره این شرکت در سال 97 نشان دهنده افزایش 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97 است.
مخالفت سهامدار عمده با افزایش سرمایه وپسا

مخالفت سهامدار عمده با افزایش سرمایه وپسا

مدیرعامل شرکت سرمایه‌گذاری صنعت پتروشیمی ساختمان خلیج‌فارس،گفت: پیشنهاد افزایش سرمایه مورد تایید سهامدار عمده این شرکت (با درصد سهام 85 درصد) قرار نگرفته است.
برای دریافت خبرنامه بورس نیوز ایمیل خود را وارد نمایید: