تعداد بازدید : ۲۹۱
کد خبر : ۲۱۴۹۳۲
معاون وزیر صنعت خبر داد:
۱۶ فروردين ۱۳۹۹ - ۱۵:۰۲
تصمیم یا دستوری از سوی رئیس جمهور، در خصوص تغییر نرخ ارز یارانه‌ای اعلام نشده بنابراین نرخ ارز برای واردات کالا‌های اساسی در سال جدید تغییر نخواهد کرد.
عدم تغییر نرخ ارز یارانه‌ای کالا‌های اساسی در سال ۹۹ 
 
 
به گزارش بورس نیوز، یزدان سیف، معاون وزیر صنعت اظهار داشت: هیچگونه دستوری برای افزایش نرخ نان در سال جدید ابلاغ نشده و در صورت وجود سازمان تعزیرات دولتی با واحد‌های متخلف برخورد خواهد کرد.

وی در خصوص تاثیر کرونا بر صادرات محصولات کشاورزی خاطر نشان کرد: در روز‌های ابتدایی انتشار اخبار کرونا و شیوع در چین و سقوط قیمت‌های جهانی برخی محصولات غذایی نسبت به خرید و واردات کالا‌های مورد نیاز اقدامات لازم صورت گرفت.

سیف در خصوص وضعیت تولید و لجستیک بین المللی گفت: اتفاقاتی، چون شیوع ویروس کرونا تولید را دچار وقفه می‌کند، اما با وجود تدارک حجم وسیعی از نیاز کالا‌های اساسی کشور طی ماه‌های گذشته، در میان مدت مشکلی برای تامین این کالا‌ها نخواهیم داشت. 

وی افزود: کالا‌های لازم از سه کشور مبدا خریداری و در مرحله بارگیری قرار دارد و تا یک ماه آینده به کشور خواهد رسید.
مدیرعامل شرکت بازرگانی دولتی ایران از میزان یارانه مورد نیاز برای خرید تضمینی گندم خبر داد و اضافه کرد: یارانه مورد نیاز ۲۰ هزار و ۷۰۰ میلیارد تومان برآورد شده که دولت آن را تقبل کرده است.

وی آمادگی خرید تضمینی گندم از کشاورزان را ۱۱ میلیون تن عنوان کرد و افزود: از سوی دولت برای حدود ۲۸ هزار میلیارد تومان نقدینگی خرید تضمینی گندم، ۱۲ هزار و ۱۰۰ میلیارد تومان از محل یارانه کالا‌های اساسی سازمان هدفمندی رایانه‌ها (تبصره ۱۴ بودجه)، ۱۴ هزار میلیارد تومان از محل خط اعتباری بانک مرکزی و مابقی از محل اعتبارات شرکت بازرگانی دولتی تامین می‌شود.
دیدگاه خود را بیان کنید
* نظر:
نام:
ایمیل:
ببینید و بشنوید آرشیو
Array
Array
Array
گزارش مجامع
افزایش ۲۴ درصدی سود خالص

افزایش ۲۴ درصدی سود خالص "بفجر" در سال 97

مدیرعامل پتروشیمی فجر گفت: در پایان اسفند ماه سال گذشته، سود خالص این شرکت 734 میلیارد تومان بوده که این رقم حاکی از افزایش ۲۴ درصدی سود خالص این شرکت نسبت به سال مالی 96 است.
رشد 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97

رشد 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97

گزارش عملکرد هیات مدیره این شرکت در سال 97 نشان دهنده افزایش 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97 است.
مخالفت سهامدار عمده با افزایش سرمایه وپسا

مخالفت سهامدار عمده با افزایش سرمایه وپسا

مدیرعامل شرکت سرمایه‌گذاری صنعت پتروشیمی ساختمان خلیج‌فارس،گفت: پیشنهاد افزایش سرمایه مورد تایید سهامدار عمده این شرکت (با درصد سهام 85 درصد) قرار نگرفته است.
آینده ای روشن در انتظار شرکت تازه وارد بورسی / پتروشیمی نوری مشکل تامین خوراک ندارد

آینده ای روشن در انتظار شرکت تازه وارد بورسی / پتروشیمی نوری مشکل تامین خوراک ندارد

مدیرعامل شرکت پتروشیمی نوری گفت: در شرایط کنونی که تامین خوراک اصلی ترین مشکل شرکت های پتروشیمی محسوب می شود پتروشیمی نوری به دلیل اتصال به 13 پالایشگاه پارس جنوبی مشکلی برای تامین خوراک ندارد.
سر آمد شرکت های تولید کننده فرآورده های نفتی

سر آمد شرکت های تولید کننده فرآورده های نفتی

مجمع عمومی عادی ساليانه صاحبان سهام شرکت پالايش نفت اصفهان(سهامی عام) با حضور 88 درصدی سهامداران، رئيس مجمع، مديرعامل شرکت پالايش اصفهان، نماينده سازمان بورس و حسابرس مستقل و بازرس قانونی برگزار شد.
افزایس سرمایه

افزایس سرمایه "ومعلم" در راه است/140 کشتی تحت پوشش بیمه معلم

مدیرعامل شرکت بیمه معلم گفت: افزایش سرمایه از محل سود انباشته و تجدید ارزیابی دارایی‌ها در دستور کار است.
افزایش میزان فروش محصولات پارس در سال جاری

افزایش میزان فروش محصولات پارس در سال جاری

در سال جاری میزان فروش شرکت نسبت به مدت مشابه سال قبل رشد 15 درصدی را تجربه کرد که این امر حاکی از آنست که تحریم ها مانعی برای پیشرفت محسوب نمی شوند.
افزایش سرمایه ولساپا در یک ماه آینده

افزایش سرمایه ولساپا در یک ماه آینده

مدیرعامل لیزینگ رایان سایپا گفت: برنامه افزایش سرمایه شرکت از محل تجدید ارزیابی و سود انباشته در یک ماه آینده به هیات مدیره ابلاغ و مورد بررسی قرار می گیرد.

رفع مشکل کم آبی صنعت پتروشیمی در آینده ای نزدیک/ تولید 1130848 تنی "مارون" در سه ماهه اول سال جاری

مدیرعامل پتروشیمی مارون گفت: برای جبران کم آبی و استمرار تولید واحدهای صنعتی، مسئولین شرکت اقدام به برطرف کردن این معظل از طریق تاسیس آب شیرین کن و استفاده از آب فاضلاب شهری کردند.
برای دریافت خبرنامه بورس نیوز ایمیل خود را وارد نمایید: