تعداد بازدید : ۲۹۵
کد خبر : ۲۱۴۹۴۷
بورس نیوز گزارش می‌دهد:
۱۶ فروردين ۱۳۹۹ - ۱۵:۲۸
بنا به گزارش اداره بازرسی، امور اعضاء و نظارت بورس انرژی ایران، در سال ۹۸ بازار‌های بورس انرژی ایران شاهد انجام معاملاتی به ارزش بیش از ۵۳۷ هزار میلیارد ریال بوده که در مقایسه با دوره مشابه سال گذشته با ارزشی بیش از ۱۷۱ هزار میلیارد ریال، میزان رشدی بیش از ۲۱۳ درصد را تجربه کرده است.  
 
معاملات شرکت‌های کارگزاری عضو بورس انرژی درسال ۹۸ 
 
به گزارش بورس نیوز، ریحانه نجاریان، سرپرست اداره بازرسی، امور اعضاء و نظارت بورس انرژی ایران اظهار کرد: در سال جاری تعداد شرکت‌های کارگزاری عضو بورس انرژی ایران به ۷۰ شرکت می‌رسد که از این تعداد ۶۳ شرکت کارگزاری در دوره مذکور در زمینه ارائه خدمات به مشتریان فعالیت داشته است.

وی ادامه داد: تعداد کارگزاران فعال در بازار‌های مشتقه، فیزیکی و سایر اوراق بهادار در سال ۹۸ نیز به ترتیب ۳۶، ۶۲ و ۱۲ شرکت اعلام شده است. 

نجاریان خاطر نشان کرد: پنج شرکت کارگزاری برتر از نظر ارزش کل معاملات در بازار‌های بورس انرژی ایران در سال ۹۸ به ترتیب شرکت‌های کارگزاری مفید (با ۱۱.۲۰ درصد سهم از بازار)، پارس ایده بنیان (با ۷.۴۷ درصد سهم از بازار)، بانک پاسارگارد (با ۷.۰۹ درصد سهم از بازار)، رضوی (با ۶.۵۵ درصد سهم از بازار)، خبرگان سهام (با ۶.۱۳ درصد سهم از بازار) بوده‌اند. مجموع سهم پنج شرکت برتر در این دوره از کل معاملات در بازار‌های بورس انرژی ایران بیش از ۳۸ درصد بوده است. 

وی در ادامه اضافه کرد: از ابتدا تا پایان سال ۹۸، پنج شرکت کارگزاری برتر از نظر ارزش معاملات در بازار مشتقه بورس انرژی ایران را کارگزاری بانک پاسارگاد (با ۱۹.۴۱ درصد سهم از بازار)، کارگزاری بانک ملت (با ۱۷.۸۸ درصد سهم از بازار)، کارگزاری بانک پارسیان (با ۱۴.۸۲ درصد سهم از بازار)، کارگزاری بانک کشاورزی (با ۱۳ درصد سهم از بازار)، و کارگزاری خبرگان سهام (با ۱۱.۲۵ درصد سهم از بازار) تشکیل می‌دهد.

نجاریان در همین رابطه به پنج شرکت کارگزاری برتر در بازار فیزیکی بورس انرژی ایران اشاره داشت و گفت: در سال جاری شرکت‌های کارگزاری مفید (با ۱۵.۴۶ درصد سهم از بازار)، پارس ایده بنیان (با ۱۰.۷۰ درصد سهم از بازار)، نگاه نوین (با ۷.۳۴ درصد سهم از بازار)، رضوی (با ۷.۰۲ درصد سهم از بازار) و پیشگامان بهپرور (با ۶.۴۸ درصد سهم از بازار) منتخب بوده است. 

شایان ذکر است سه شرکت کارگزاری برتر در بازار سایر اوراق بهادار قابل معامله در سال ۹۸ نیز شرکت‌های کارگزاری رضوی (با ۸۶ درصد سهم از بازار)، امین آوید (با ۵ درصد سهم از بازار) و مفید (با ۴ درصد سهم از بازار) می‌باشند که تقریبا ۹۵ درصد از معاملات را به خود اختصاص داده اند.
دیدگاه خود را بیان کنید
* نظر:
نام:
ایمیل:
ببینید و بشنوید آرشیو
Array
Array
Array
گزارش مجامع
افزایش ۲۴ درصدی سود خالص

افزایش ۲۴ درصدی سود خالص "بفجر" در سال 97

مدیرعامل پتروشیمی فجر گفت: در پایان اسفند ماه سال گذشته، سود خالص این شرکت 734 میلیارد تومان بوده که این رقم حاکی از افزایش ۲۴ درصدی سود خالص این شرکت نسبت به سال مالی 96 است.
رشد 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97

رشد 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97

گزارش عملکرد هیات مدیره این شرکت در سال 97 نشان دهنده افزایش 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97 است.
مخالفت سهامدار عمده با افزایش سرمایه وپسا

مخالفت سهامدار عمده با افزایش سرمایه وپسا

مدیرعامل شرکت سرمایه‌گذاری صنعت پتروشیمی ساختمان خلیج‌فارس،گفت: پیشنهاد افزایش سرمایه مورد تایید سهامدار عمده این شرکت (با درصد سهام 85 درصد) قرار نگرفته است.
آینده ای روشن در انتظار شرکت تازه وارد بورسی / پتروشیمی نوری مشکل تامین خوراک ندارد

آینده ای روشن در انتظار شرکت تازه وارد بورسی / پتروشیمی نوری مشکل تامین خوراک ندارد

مدیرعامل شرکت پتروشیمی نوری گفت: در شرایط کنونی که تامین خوراک اصلی ترین مشکل شرکت های پتروشیمی محسوب می شود پتروشیمی نوری به دلیل اتصال به 13 پالایشگاه پارس جنوبی مشکلی برای تامین خوراک ندارد.
سر آمد شرکت های تولید کننده فرآورده های نفتی

سر آمد شرکت های تولید کننده فرآورده های نفتی

مجمع عمومی عادی ساليانه صاحبان سهام شرکت پالايش نفت اصفهان(سهامی عام) با حضور 88 درصدی سهامداران، رئيس مجمع، مديرعامل شرکت پالايش اصفهان، نماينده سازمان بورس و حسابرس مستقل و بازرس قانونی برگزار شد.
افزایس سرمایه

افزایس سرمایه "ومعلم" در راه است/140 کشتی تحت پوشش بیمه معلم

مدیرعامل شرکت بیمه معلم گفت: افزایش سرمایه از محل سود انباشته و تجدید ارزیابی دارایی‌ها در دستور کار است.
افزایش میزان فروش محصولات پارس در سال جاری

افزایش میزان فروش محصولات پارس در سال جاری

در سال جاری میزان فروش شرکت نسبت به مدت مشابه سال قبل رشد 15 درصدی را تجربه کرد که این امر حاکی از آنست که تحریم ها مانعی برای پیشرفت محسوب نمی شوند.
افزایش سرمایه ولساپا در یک ماه آینده

افزایش سرمایه ولساپا در یک ماه آینده

مدیرعامل لیزینگ رایان سایپا گفت: برنامه افزایش سرمایه شرکت از محل تجدید ارزیابی و سود انباشته در یک ماه آینده به هیات مدیره ابلاغ و مورد بررسی قرار می گیرد.

رفع مشکل کم آبی صنعت پتروشیمی در آینده ای نزدیک/ تولید 1130848 تنی "مارون" در سه ماهه اول سال جاری

مدیرعامل پتروشیمی مارون گفت: برای جبران کم آبی و استمرار تولید واحدهای صنعتی، مسئولین شرکت اقدام به برطرف کردن این معظل از طریق تاسیس آب شیرین کن و استفاده از آب فاضلاب شهری کردند.
برای دریافت خبرنامه بورس نیوز ایمیل خود را وارد نمایید:
شاخص باردیگر میلیونر شد
شاخص کل بورس تهران مجددا" بعد از افت ۱۰ تا ۱۵ درصدی به ابرکانال یک میلیون واحدی بازگشت.