تعداد بازدید : ۲۱۳۶
کد خبر : ۲۱۵۰۳۸
مدیر مالی "قهکمت" در گفتگو با بورس نیوز تاکید کرد "
۱۷ فروردين ۱۳۹۹ - ۱۲:۰۵
نباید انتظار رشدهای عجیب و غریب در سودآوری قندی ها را داشت.

به گزارش بورس نیوز، سهم قندی ها از جمله سهم های سبز سال جاری بوده و اکثر نمادهای این گروه در روزهای معاملاتی سال جدید با صف خرید به کار خود پایان داده اند. این در حالی است که در فضای مجازی صحبت هایی هم از تخصیص یارانه ۱۰۵۰ تومانی به هر کیلوگرم شکر تولیدی شرکت ها مطرح شده است.

اکبر نیک راه مدیر مالی شرکت قند هگمتان در گفتگو با بورس نیوز در خصوص وضعیت شرکت های قندی در سال جاری بیان کرد: وضعیت کشت پاییزه چغندرقند در سال ۹۸ بسیار بهتر از سال قبل بود و به همین دلیل به نظر می رسد محصول پاییزه که همین روزها برداشت خواهد شد، تقریبا دو برابر سال گذشته باشد. این موضوع، خبر خوبی برای شرکت های تولیدکننده شکر خواهد بود. اما نباید انتظار رشدهای عجیب و غریب در سودآوری قندی ها را داشت.

وی در رابطه با شایعه پرداخت یارانه به شکر گفت: قندی ها در سال قبل با دلار ۴۲۰۰ تومانی، شکر خام وارد کرده و اقدام به تولید شکر سفید کردند. به ازای هر کیلو شکر از این محل که با قیمت ۴۰۵۰ تومان به فروش می رسد، مابه التفاوت ۱۰۵۰ تومانی به دولت پرداخت می گردد. البته با حذف تخصیص ارز دولتی به واردات شکر، پرداخت مابه التفاوت هم ادامه نخواهد داشت. اما یارانه ای به قندی ها تخصیص نیافته و هنوز قندی ها بابت یارانه سنوات قبل از دولت طلبکار هستند.

دیدگاه خود را بیان کنید
* نظر:
نام:
ایمیل:
گزارش مجامع

بانک دی، آنلاین مجمع برگزار می کند

مجمع عمومی عادی به طور فوق العاده بانک دی آنلاین برگزار می‌شود.

زمان مجمع ۲۴ شرکت مشخص شد

زمان مجمع فولاد مبارکه، پالایشگاه فرابورسی، دو بانک و ۲۱ شرکت مشخص شد
آخرین خبرها از وضعیت تولید محصولات جدید

آخرین خبرها از وضعیت تولید محصولات جدید

مجمع عمومی عادی سالیانه صاحبان سهام شرکت بهمن دیزل روز چهارشنبه هجدهم تیر با ٨٧.٣ درصد کل اعضاء سهامداران در سالن همایش شرکت بهمن موتور برگزار شد.
افزایش ۲۴ درصدی سود خالص

افزایش ۲۴ درصدی سود خالص "بفجر" در سال 97

مدیرعامل پتروشیمی فجر گفت: در پایان اسفند ماه سال گذشته، سود خالص این شرکت 734 میلیارد تومان بوده که این رقم حاکی از افزایش ۲۴ درصدی سود خالص این شرکت نسبت به سال مالی 96 است.
رشد 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97

رشد 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97

گزارش عملکرد هیات مدیره این شرکت در سال 97 نشان دهنده افزایش 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97 است.
برای دریافت خبرنامه بورس نیوز ایمیل خود را وارد نمایید:
دستور قالیباف به شرکت بورس: "شستا" را سریع تعیین تکلیف کنید
براساس قانون بازار اوراق بهادار بازگشایی و توقف نماد‌ها بر عهده بورس‌ها است، وظیفه سازمان بورس و اوراق بهادار، صیانت از حقوق سهامداران و نظارت بر بورس‌ها است.