تعداد بازدید : ۱۹۶۵
کد خبر : ۲۱۵۰۳۸
مدیر مالی "قهکمت" در گفتگو با بورس نیوز تاکید کرد "
۱۷ فروردين ۱۳۹۹ - ۱۲:۰۵
نباید انتظار رشدهای عجیب و غریب در سودآوری قندی ها را داشت.

به گزارش بورس نیوز، سهم قندی ها از جمله سهم های سبز سال جاری بوده و اکثر نمادهای این گروه در روزهای معاملاتی سال جدید با صف خرید به کار خود پایان داده اند. این در حالی است که در فضای مجازی صحبت هایی هم از تخصیص یارانه ۱۰۵۰ تومانی به هر کیلوگرم شکر تولیدی شرکت ها مطرح شده است.

اکبر نیک راه مدیر مالی شرکت قند هگمتان در گفتگو با بورس نیوز در خصوص وضعیت شرکت های قندی در سال جاری بیان کرد: وضعیت کشت پاییزه چغندرقند در سال ۹۸ بسیار بهتر از سال قبل بود و به همین دلیل به نظر می رسد محصول پاییزه که همین روزها برداشت خواهد شد، تقریبا دو برابر سال گذشته باشد. این موضوع، خبر خوبی برای شرکت های تولیدکننده شکر خواهد بود. اما نباید انتظار رشدهای عجیب و غریب در سودآوری قندی ها را داشت.

وی در رابطه با شایعه پرداخت یارانه به شکر گفت: قندی ها در سال قبل با دلار ۴۲۰۰ تومانی، شکر خام وارد کرده و اقدام به تولید شکر سفید کردند. به ازای هر کیلو شکر از این محل که با قیمت ۴۰۵۰ تومان به فروش می رسد، مابه التفاوت ۱۰۵۰ تومانی به دولت پرداخت می گردد. البته با حذف تخصیص ارز دولتی به واردات شکر، پرداخت مابه التفاوت هم ادامه نخواهد داشت. اما یارانه ای به قندی ها تخصیص نیافته و هنوز قندی ها بابت یارانه سنوات قبل از دولت طلبکار هستند.

دیدگاه خود را بیان کنید
* نظر:
نام:
ایمیل:
ببینید و بشنوید آرشیو
Array
Array
Array
گزارش مجامع
افزایش ۲۴ درصدی سود خالص

افزایش ۲۴ درصدی سود خالص "بفجر" در سال 97

مدیرعامل پتروشیمی فجر گفت: در پایان اسفند ماه سال گذشته، سود خالص این شرکت 734 میلیارد تومان بوده که این رقم حاکی از افزایش ۲۴ درصدی سود خالص این شرکت نسبت به سال مالی 96 است.
رشد 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97

رشد 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97

گزارش عملکرد هیات مدیره این شرکت در سال 97 نشان دهنده افزایش 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97 است.
مخالفت سهامدار عمده با افزایش سرمایه وپسا

مخالفت سهامدار عمده با افزایش سرمایه وپسا

مدیرعامل شرکت سرمایه‌گذاری صنعت پتروشیمی ساختمان خلیج‌فارس،گفت: پیشنهاد افزایش سرمایه مورد تایید سهامدار عمده این شرکت (با درصد سهام 85 درصد) قرار نگرفته است.
آینده ای روشن در انتظار شرکت تازه وارد بورسی / پتروشیمی نوری مشکل تامین خوراک ندارد

آینده ای روشن در انتظار شرکت تازه وارد بورسی / پتروشیمی نوری مشکل تامین خوراک ندارد

مدیرعامل شرکت پتروشیمی نوری گفت: در شرایط کنونی که تامین خوراک اصلی ترین مشکل شرکت های پتروشیمی محسوب می شود پتروشیمی نوری به دلیل اتصال به 13 پالایشگاه پارس جنوبی مشکلی برای تامین خوراک ندارد.
سر آمد شرکت های تولید کننده فرآورده های نفتی

سر آمد شرکت های تولید کننده فرآورده های نفتی

مجمع عمومی عادی ساليانه صاحبان سهام شرکت پالايش نفت اصفهان(سهامی عام) با حضور 88 درصدی سهامداران، رئيس مجمع، مديرعامل شرکت پالايش اصفهان، نماينده سازمان بورس و حسابرس مستقل و بازرس قانونی برگزار شد.
افزایس سرمایه

افزایس سرمایه "ومعلم" در راه است/140 کشتی تحت پوشش بیمه معلم

مدیرعامل شرکت بیمه معلم گفت: افزایش سرمایه از محل سود انباشته و تجدید ارزیابی دارایی‌ها در دستور کار است.
افزایش میزان فروش محصولات پارس در سال جاری

افزایش میزان فروش محصولات پارس در سال جاری

در سال جاری میزان فروش شرکت نسبت به مدت مشابه سال قبل رشد 15 درصدی را تجربه کرد که این امر حاکی از آنست که تحریم ها مانعی برای پیشرفت محسوب نمی شوند.
افزایش سرمایه ولساپا در یک ماه آینده

افزایش سرمایه ولساپا در یک ماه آینده

مدیرعامل لیزینگ رایان سایپا گفت: برنامه افزایش سرمایه شرکت از محل تجدید ارزیابی و سود انباشته در یک ماه آینده به هیات مدیره ابلاغ و مورد بررسی قرار می گیرد.

رفع مشکل کم آبی صنعت پتروشیمی در آینده ای نزدیک/ تولید 1130848 تنی "مارون" در سه ماهه اول سال جاری

مدیرعامل پتروشیمی مارون گفت: برای جبران کم آبی و استمرار تولید واحدهای صنعتی، مسئولین شرکت اقدام به برطرف کردن این معظل از طریق تاسیس آب شیرین کن و استفاده از آب فاضلاب شهری کردند.
برای دریافت خبرنامه بورس نیوز ایمیل خود را وارد نمایید: