تعداد بازدید : ۱۳۲۴
کد خبر : ۲۱۵۰۳۹
سازمان نظام صنفی رایانه‌ای کشور اعلام کرد:
۱۷ فروردين ۱۳۹۹ - ۱۳:۰۹
سازمان نظام صنفی رایانه‌ای کشور با صدور اطلاعیه‌ای از فعالان حوزه فناوری اطلاعات و ارتباطات درخواست کرد تا با ارسال مشکلات، آسیب‏‌ها و زیان‌هایی که به واسطه بحران گسترش ویروس کرونا برای کسب‌‏وکار‌ها به وجود آمده، راهکار‌ها و پیشنهاد‌های خود را در زمینه نحوه ادامه فعالیت کسب‏‌وکار‌ها در این شرایط را به این سازمان ارائه دهند. سازمان نصر هدف از جمع‌آوری این نظرات را مطالبه‌گیری از دستگاه‌های دولتی اعلام کرده است.
 
ارائه راهکار برای مطالبه گیری از دستگاه‌های دولتی
 
 
به گزارش بورس نیوز، در این اطلاعیه آمده است:
 «همانگونه که مستحضرید با طولانی‌تر شدن شرایط ویژه‌ای که به علت شیوع ویروس کرونا در کشور به وجود آمده، تبعات و مشکلات ناشی از آن نیز بروز بیشتری پیدا کرده است. طبیعتا طولانی شدن زمان بحران و ادامه روند فعلی بر پیچیدگی شرایط خواهد افزود و تاثیرات فراوانی را بر کسب‏وکار‌های حوزه فناوری اطلاعات و ارتباطات خواهد گذاشت.
آنچه مسلم است ادامه روند فعلی و تداوم این شرایط از میزان تحرک فعالان اقتصادی کاسته شده و تداوم فعالیت آن‏ها را با مشکلات عدیده‌ای روبرو خواهد کرد. از طرف دیگر با کاهش این بحران نیز، تبعات و مشکلات اقتصادی ناشی از آن بر فضای کسب ‏وکار تاثیرات نامطلوب گسترده‌ای خواهد داشت؛ لذا به منظور ادامه فعالیت کسب ‏وکار‌ها در شرایط فعلی و همچنین برای کاهش تاثیرات میان مدت و بلند مدت این بحران نیازمند اتخاذ تدابیر و تصمیمات ویژه‌ای از سوی تشکل‏ ها، نهاد‌های ذیربط و فعالان اقتصادی در این حوزه خواهیم بود.

در این راستا سازمان نظام صنفی رایانه ‏ای کشور در نظر دارد تا در هفته پیش‌رو پیشنهاد‌ها و راهکار‌های خود را برای مدیریت این شرایط منتشرو ازمراجع ذیربط مطالبه کند.

شایان ذکر است همانطور که در اطلاعیه پیشین سازمان آمده، دبیرخانه مستقلی برای این منظور راه‌اندازی شده و نظرات تا پیشنهاد‌های فعالان این حوزه را جمع‌آوری کند. محور‌های اصلی فعالیت دبیرخانه عبارتند از:

شناسایی چالش‌های کسب و کار‌های حوزه
جمع‌آوری راهکار‌های پیشنهادی برای مواجهه با چالش‌های شناسایی شده
اعلام چالش‌ها و راهکار‌ها به دولت و حاکمیت و پیگیری اجرای آن‌ها به عنوان یک مطالبه عمومی صنفی
معرفی نماینده به ارگان‌های دولتی و حاکمیتی برای حضور در کارگروه‌های تشکیل شده برای اجرای راهکار‌های پیشنهادی

لذا مجددا از کلیه فعالان اقتصادی در این حوزه دعوت می‌شود تا ضمن بیان مشکلات، آسیب‏‌ها و زیان ­هایی که به واسطه این بحران برای کسب ‏وکار‌ها به وجود آمده است، راهکار‌های پیشنهادی خود را هم در زمینه نحوه ادامه فعالیت کسب‏ وکار‌ها در شرایط فعلی (با لحاظ کردن اصل حداقل شیوع و حداکثر تحرک) و هم در زمینه کاهش تاثیرات اقتصادی نامطلوب بحران بر کسب‏ وکار‌ها برای این دبیرخانه به نشانی الکترونیکی (info@irannsr.org) ارسال نمایند. نیک روشن است که این بحران کلیه کسب‏ وکار‌ها را در سطح ملی در برگرفته و تبعات آن، کل فضای اقتصادی کشور را متاثر کرده و خواهد کرد؛ بنابراین ضمن این که بایستی میزان تاثیر این بحران بر بخش‏‌های مختلف این حوزه مشخص شود، راهکار‌های پیشنهادی باید با شرایط فعلی کشور تناسب لازم را داشته و امکان اجرای آن به لحاظ عملی فراهم باشد.»
دیدگاه خود را بیان کنید
* نظر:
نام:
ایمیل:
گزارش مجامع

زمان مجمع ۲۴ شرکت مشخص شد

زمان مجمع فولاد مبارکه، پالایشگاه فرابورسی، دو بانک و ۲۱ شرکت مشخص شد
آخرین خبرها از وضعیت تولید محصولات جدید

آخرین خبرها از وضعیت تولید محصولات جدید

مجمع عمومی عادی سالیانه صاحبان سهام شرکت بهمن دیزل روز چهارشنبه هجدهم تیر با ٨٧.٣ درصد کل اعضاء سهامداران در سالن همایش شرکت بهمن موتور برگزار شد.
افزایش ۲۴ درصدی سود خالص

افزایش ۲۴ درصدی سود خالص "بفجر" در سال 97

مدیرعامل پتروشیمی فجر گفت: در پایان اسفند ماه سال گذشته، سود خالص این شرکت 734 میلیارد تومان بوده که این رقم حاکی از افزایش ۲۴ درصدی سود خالص این شرکت نسبت به سال مالی 96 است.
رشد 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97

رشد 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97

گزارش عملکرد هیات مدیره این شرکت در سال 97 نشان دهنده افزایش 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97 است.
مخالفت سهامدار عمده با افزایش سرمایه وپسا

مخالفت سهامدار عمده با افزایش سرمایه وپسا

مدیرعامل شرکت سرمایه‌گذاری صنعت پتروشیمی ساختمان خلیج‌فارس،گفت: پیشنهاد افزایش سرمایه مورد تایید سهامدار عمده این شرکت (با درصد سهام 85 درصد) قرار نگرفته است.
برای دریافت خبرنامه بورس نیوز ایمیل خود را وارد نمایید: