تعداد بازدید : ۲۶۲
کد خبر : ۲۱۵۱۶۷
۱۸ فروردين ۱۳۹۹ - ۲۳:۰۷


به گفته مقامات عالی صندوق بین المللی پول، شیوع ویروس کرونا یک بحران اقتصادی ایجاد کرده که همانند ندارد و از "رکود جهانی سال ۲۰۰۸" بدتر است.
در حال حاضر صندوق بین المللی پول با کمک بانک جهانی و سایر مؤسسات مالی بین المللی در تلاش است شر شیوع این بیماری که بیش از یک میلیون نفر را در کشورهای جهان آلوده کرده است، کم کند.
صندوق بین المللی پول، بانک های مرکزی کشورهای توسعه یافته را برای حمایت از بازارهای نوظهور و کشورهای در حال توسعه تشویق می کند. اصلی ترین مشغله این نهاد در این بحران، سرعت بخشیدن اعطای منابع مالی به کشورها، به ویژه بازارهای نوظهور و کشورهای در حال توسعه است که با نیازهای بسیار قابل توجه و رو به رشدی روبرو هستند."
صندوق بین المللی پول صندوق حمایتی یک تریلیون دلاری دارد که مصمم است در مواقع لزوم هر مقدار که نیاز است از آن استفاده نماید که در شرایط کنونی بیش از ۹۰ کشور تاکنون تقاضای کمک از این صندوق کرده اند.
اقتصادهای در حال توسعه به سختی تحت تأثیر این شیوع قرار گرفته اند و اغلب منابع کمتری برای محافظت از خود در برابر بحران اقتصادی دارند.
به گفته صندوق بین المللی پول، این بحران بسیار شدیدتر از بحران مالی جهانی است و برخی از کشورها به صادرات کالاها بسیار وابسته هستند. با سقوط قیمت ها، آنها دوباره مورد آسیب قرار گرفته اند.

دیدگاه خود را بیان کنید
* نظر:
نام:
ایمیل:
ببینید و بشنوید آرشیو
Array
Array
Array
گزارش مجامع
افزایش ۲۴ درصدی سود خالص

افزایش ۲۴ درصدی سود خالص "بفجر" در سال 97

مدیرعامل پتروشیمی فجر گفت: در پایان اسفند ماه سال گذشته، سود خالص این شرکت 734 میلیارد تومان بوده که این رقم حاکی از افزایش ۲۴ درصدی سود خالص این شرکت نسبت به سال مالی 96 است.
رشد 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97

رشد 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97

گزارش عملکرد هیات مدیره این شرکت در سال 97 نشان دهنده افزایش 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97 است.
مخالفت سهامدار عمده با افزایش سرمایه وپسا

مخالفت سهامدار عمده با افزایش سرمایه وپسا

مدیرعامل شرکت سرمایه‌گذاری صنعت پتروشیمی ساختمان خلیج‌فارس،گفت: پیشنهاد افزایش سرمایه مورد تایید سهامدار عمده این شرکت (با درصد سهام 85 درصد) قرار نگرفته است.
آینده ای روشن در انتظار شرکت تازه وارد بورسی / پتروشیمی نوری مشکل تامین خوراک ندارد

آینده ای روشن در انتظار شرکت تازه وارد بورسی / پتروشیمی نوری مشکل تامین خوراک ندارد

مدیرعامل شرکت پتروشیمی نوری گفت: در شرایط کنونی که تامین خوراک اصلی ترین مشکل شرکت های پتروشیمی محسوب می شود پتروشیمی نوری به دلیل اتصال به 13 پالایشگاه پارس جنوبی مشکلی برای تامین خوراک ندارد.
سر آمد شرکت های تولید کننده فرآورده های نفتی

سر آمد شرکت های تولید کننده فرآورده های نفتی

مجمع عمومی عادی ساليانه صاحبان سهام شرکت پالايش نفت اصفهان(سهامی عام) با حضور 88 درصدی سهامداران، رئيس مجمع، مديرعامل شرکت پالايش اصفهان، نماينده سازمان بورس و حسابرس مستقل و بازرس قانونی برگزار شد.
افزایس سرمایه

افزایس سرمایه "ومعلم" در راه است/140 کشتی تحت پوشش بیمه معلم

مدیرعامل شرکت بیمه معلم گفت: افزایش سرمایه از محل سود انباشته و تجدید ارزیابی دارایی‌ها در دستور کار است.
افزایش میزان فروش محصولات پارس در سال جاری

افزایش میزان فروش محصولات پارس در سال جاری

در سال جاری میزان فروش شرکت نسبت به مدت مشابه سال قبل رشد 15 درصدی را تجربه کرد که این امر حاکی از آنست که تحریم ها مانعی برای پیشرفت محسوب نمی شوند.
افزایش سرمایه ولساپا در یک ماه آینده

افزایش سرمایه ولساپا در یک ماه آینده

مدیرعامل لیزینگ رایان سایپا گفت: برنامه افزایش سرمایه شرکت از محل تجدید ارزیابی و سود انباشته در یک ماه آینده به هیات مدیره ابلاغ و مورد بررسی قرار می گیرد.

رفع مشکل کم آبی صنعت پتروشیمی در آینده ای نزدیک/ تولید 1130848 تنی "مارون" در سه ماهه اول سال جاری

مدیرعامل پتروشیمی مارون گفت: برای جبران کم آبی و استمرار تولید واحدهای صنعتی، مسئولین شرکت اقدام به برطرف کردن این معظل از طریق تاسیس آب شیرین کن و استفاده از آب فاضلاب شهری کردند.
برای دریافت خبرنامه بورس نیوز ایمیل خود را وارد نمایید:
شاخص باردیگر میلیونر شد
شاخص کل بورس تهران مجددا" بعد از افت ۱۰ تا ۱۵ درصدی به ابرکانال یک میلیون واحدی بازگشت.