تعداد بازدید : ۶۳۰
کد خبر : ۲۱۵۴۲۱
کیسه‌های که برای سهامداران چالش نداشت؛
۲۲ فروردين ۱۳۹۹ - ۱۰:۴۷
از موارد قابل توجه صورت‌های مالی حسابرسی نشده این شرکت می‌توان به افزایش بیش از ۴۴ درصدی مجموع درآمد‌ها و بیش از ۴۲ درصدی سود ناخالص در مقایسه با سال مالی گذشته اشاره داشت.

افزایش سودآوری

به گزارش واحد نحقیق و مطالعات بورس نیوز، شاید سال مالی ۱۳۹۸ از جمله سال‌های به یاد ماندنی سهامداران شرکت سیمان فارس نو باشد چرا که افزایش در حدود ۲۷ درصدی سود خالص این شرکت در کنار افزایش بیش از ۴۰۰ درصدی قیمت سهام این شرکت، شرایط مطلوبی را برای سرمایه گذارانش به وجود آورد.

با این وجود نمی‌توان از رکود چشمگیر ساخت و ساز در ماه‌های گذشته و به ویژه پس از شیوع ویروس کرونا به سادگی عبور کرد و شاید این موضوع از جمله چالش‌های با اهمیت سهامداران این شرکت در سال مالی ۱۳۹۹ نیز قلمداد شود.

از موارد قابل توجه صورت‌های مالی حسابرسی نشده این شرکت می‌توان به افزایش بیش از ۴۴ درصدی مجموع درآمد‌ها و بیش از ۴۲ درصدی سود ناخالص در مقایسه با سال مالی گذشته اشاره داشت که عمدتا مربوط به افزایش مقادیر و رشد چشمگیر نرخ‌های فروش آن است.

افزایش سودآوری

از جمله موارد قابل تامل صورت‌های مالی منتشر شده این شرکت می‌توان به کاهش سود شناسایی شده از تسعیر ارز اشاره داشت و در حالی که در سال گذشته شاهد شناسایی بیش از ۲۰۵ میلیارد ریال سود تسعیر ارز بودیم این درآمد‌ها در سال ۱۳۹۸ به ۸۱ میلیارد ریال کاهش داشته که عمدتا مربوط به کاهش در حدود ۴۲.۰۰۰ تنی فروش محصولات صادراتی بوده است.

افزایش سودآوری

دیدگاه خود را بیان کنید
* نظر:
نام:
ایمیل:
گزارش مجامع

زمان مجمع ۲۴ شرکت مشخص شد

زمان مجمع فولاد مبارکه، پالایشگاه فرابورسی، دو بانک و ۲۱ شرکت مشخص شد
آخرین خبرها از وضعیت تولید محصولات جدید

آخرین خبرها از وضعیت تولید محصولات جدید

مجمع عمومی عادی سالیانه صاحبان سهام شرکت بهمن دیزل روز چهارشنبه هجدهم تیر با ٨٧.٣ درصد کل اعضاء سهامداران در سالن همایش شرکت بهمن موتور برگزار شد.
افزایش ۲۴ درصدی سود خالص

افزایش ۲۴ درصدی سود خالص "بفجر" در سال 97

مدیرعامل پتروشیمی فجر گفت: در پایان اسفند ماه سال گذشته، سود خالص این شرکت 734 میلیارد تومان بوده که این رقم حاکی از افزایش ۲۴ درصدی سود خالص این شرکت نسبت به سال مالی 96 است.
رشد 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97

رشد 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97

گزارش عملکرد هیات مدیره این شرکت در سال 97 نشان دهنده افزایش 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97 است.
مخالفت سهامدار عمده با افزایش سرمایه وپسا

مخالفت سهامدار عمده با افزایش سرمایه وپسا

مدیرعامل شرکت سرمایه‌گذاری صنعت پتروشیمی ساختمان خلیج‌فارس،گفت: پیشنهاد افزایش سرمایه مورد تایید سهامدار عمده این شرکت (با درصد سهام 85 درصد) قرار نگرفته است.
برای دریافت خبرنامه بورس نیوز ایمیل خود را وارد نمایید: