کد خبر : ۲۱۵۹۱۰
وزیر امور اقتصادی و دارایی مطرح کرد؛
۲۷ فروردين ۱۳۹۹ - ۱۶:۱۷
وزیر اقتصاد گفت:شستا یک نهاد عمومی و غیردولتی بوده که با این اقدام شفافیت آن افزایش پیدا کرد و مورد رویت همه قرار گرفت.

به گزارش بورس نیوز، فرهاد دژپسند در حاشیه جلسه هیات دولت درخصوص عرضه اولیه ۱۰ درصدی سهام شستا در بورس اظهار کرد: خوشبختانه توانستیم با همکاری وزارت تعاون یکی از بزرگترین هلدینگ‌ها را در بازار سرمایه پذیرش دهیم و امروز عرضه اولیه آن در بورس انجام شد.

وی با بیان اینکه اولین وجه این اقدام افزایش عمق بازار سرمایه است، افزود: این اقدام پاسخ مثبت و مناسبی به درخواست علاقه‌مندانی است که قصد سرمایه‌گذاری در بازار سرمایه را دارند. شستا یک نهاد عمومی و غیردولتی است که با این اقدام شفافیت آن افزایش پیدا کرد و مورد رویت همه قرار گرفت.

وزیر اقتصاد ادامه داد: از دیگر وجوه عرضه سهام شستا در بورس این است که سایر بنگاه‌های بزرگ هم از این پس می‌توانند عرضه سهام در بورس را تجربه کنند. خوشبختانه استقبال از سهام شستا مورد توجه بوده و از این موضوع خوشحالم. عرضه سهام شستا اولین مورد نبوده و آخرین مورد هم نخواهد بود و از این پس با هماهنگی وزارت صنعت و سایر نهادها، هلدینگ‌های بزرگ در بورس عرضه خواهند شد.

دژپسند خاطرنشان کرد: برای اینکه واگذاری‌ها را به صورت عمومی انجام دهیم تا همه آحاد در آنها شرکت کنند، روش واگذاری را از بلوکی و خرد به ETF تغییر دادیم تا همه بتوانند از این طریق در بورس سرمایه‌گذاری کنند و سهام بخرند. کسانی که برای اولین بار از این طریق خرید می‌کنند، شامل تخفیف هم می‌شوند. برای توسعه بازار سرمایه برنامه‌های جدی همانند واگذاری تعاونی‌ها داریم تا این بخش از اقتصاد محل خوبی برای سرمایه‌گذاران و تامین مالی باشد.

دیدگاه خود را بیان کنید
* نظر:
نام:
ایمیل:
گزارش مجامع
زمان برگزاری مجمع

زمان برگزاری مجمع "وسپهر" مشخص شد

مجمع عمومی عادی سالیانه شرکت سرمایه گذاری گروه مالی سپهر صادرات در تاریخ ۱۴۰۱/۰۳/۲۲ برگزار می‌شود.
آغاز پرداخت سود

آغاز پرداخت سود "وهامون" از اواخر تیرماه

شرکت سرمایه گذاری هامون صبا از زمان پرداخت سود به سهامداران خبر داد.
برگزاری مجمع

برگزاری مجمع "شنفت" در نیمه خردادماه

مجمع عمومی عادی سالیانه شرکت نفت پارس در تاریخ ۱۴۰۱/۰۳/۱۶برگزار می‌شود.
سود ۱۸ تومانی به ازای هر سهم

سود ۱۸ تومانی به ازای هر سهم "غشان" در مجمع

مجمع عمومی شرکت شیر پاستوریزه پگاه خراسان در تاریخ ۱۴۰۱/۰۳/۰۴ برگزار شد.
برای دریافت خبرنامه بورس نیوز ایمیل خود را وارد نمایید: