تعداد بازدید : ۹۷۰
کد خبر : ۲۱۶۰۰۴
مدیرعامل چیلیوری تاکید کرد:
۲۹ فروردين ۱۳۹۹ - ۲۳:۲۰

تاخت و تازهای کرونا در اکوسیستم استارت آپی ایران

شرکت‌های استارت‌آپی به‌ویژه در حوزه خدمات، متاثر از همه‌گیری کرونا دچار افت فروش شدند. بعضی به ناچار نیروی کار را تعدیل کردند و بعضی دیگر، کرکره را پایین کشیدند؛ از جمله این استارت‌آپ‌ها، چیلیوری بود.

علیرضا صادقیان، مدیرعامل این استارت‌آپ نوشت: چیلیوری با همه خوبی‌ها و بدی‌هایش، با همه خاطراتش، با همه زحماتی که صدها نفر طی چهار پنج سال برایش کشیده بودند به پایان رسید. قطعا شخص من بدون اشتباه نبودم و مسئولیت این شکست را به‌عنوان مدیرعامل می‌پذیرم. چیلیوری برای من درس‌های بسیار بزرگی داشت که قطعا در آینده چراغ راه موفقیت خواهد بود.

از آغاز بحران کرونا، سفارش‌های این پلت‌فرم تحویل غذا ۷۰ درصد افت کرد اما مشکلات این استارت‌آپ که با سرمایه بخش خصوصی ایجاد شده و کار می‌کرد، محدود به بحران کرونا نبود. چیلیوری پیش از این اعلام کرده بود که تلاش برای خنثی‌سازی اقدامات انحصارگرایانه رقبا در دو سال اخیر انرژی و هزینه زیادی از این مجموعه گرفته است.

مشخص نیست در ادامه چند استارت‌آپ دیگر با توجه به کاهش تقاضای ناشی از بحران همه‌گیری کرونا به تعدیل نیروی کار یا خداحافظی با کسب وکار برسند. در نظر گرفتن تسهیلاتی در زمینه بیمه و مالیات و پرداخت وام‌های کم‌بهره از جمله تلاش‌های دولت کمک به شرکت‌های فناوری محور است با این حال میزان اثربخشی هر یک از این تلاش‌ها به محدوده بحران، روند پیشروی و آینده پس از آن بستگی دارد.

دیدگاه خود را بیان کنید
* نظر:
نام:
ایمیل:
ببینید و بشنوید آرشیو
گزارش مجامع
افزایش ۲۴ درصدی سود خالص

افزایش ۲۴ درصدی سود خالص "بفجر" در سال 97

مدیرعامل پتروشیمی فجر گفت: در پایان اسفند ماه سال گذشته، سود خالص این شرکت 734 میلیارد تومان بوده که این رقم حاکی از افزایش ۲۴ درصدی سود خالص این شرکت نسبت به سال مالی 96 است.
رشد 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97

رشد 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97

گزارش عملکرد هیات مدیره این شرکت در سال 97 نشان دهنده افزایش 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97 است.
مخالفت سهامدار عمده با افزایش سرمایه وپسا

مخالفت سهامدار عمده با افزایش سرمایه وپسا

مدیرعامل شرکت سرمایه‌گذاری صنعت پتروشیمی ساختمان خلیج‌فارس،گفت: پیشنهاد افزایش سرمایه مورد تایید سهامدار عمده این شرکت (با درصد سهام 85 درصد) قرار نگرفته است.
آینده ای روشن در انتظار شرکت تازه وارد بورسی / پتروشیمی نوری مشکل تامین خوراک ندارد

آینده ای روشن در انتظار شرکت تازه وارد بورسی / پتروشیمی نوری مشکل تامین خوراک ندارد

مدیرعامل شرکت پتروشیمی نوری گفت: در شرایط کنونی که تامین خوراک اصلی ترین مشکل شرکت های پتروشیمی محسوب می شود پتروشیمی نوری به دلیل اتصال به 13 پالایشگاه پارس جنوبی مشکلی برای تامین خوراک ندارد.
سر آمد شرکت های تولید کننده فرآورده های نفتی

سر آمد شرکت های تولید کننده فرآورده های نفتی

مجمع عمومی عادی ساليانه صاحبان سهام شرکت پالايش نفت اصفهان(سهامی عام) با حضور 88 درصدی سهامداران، رئيس مجمع، مديرعامل شرکت پالايش اصفهان، نماينده سازمان بورس و حسابرس مستقل و بازرس قانونی برگزار شد.
افزایس سرمایه

افزایس سرمایه "ومعلم" در راه است/140 کشتی تحت پوشش بیمه معلم

مدیرعامل شرکت بیمه معلم گفت: افزایش سرمایه از محل سود انباشته و تجدید ارزیابی دارایی‌ها در دستور کار است.
افزایش میزان فروش محصولات پارس در سال جاری

افزایش میزان فروش محصولات پارس در سال جاری

در سال جاری میزان فروش شرکت نسبت به مدت مشابه سال قبل رشد 15 درصدی را تجربه کرد که این امر حاکی از آنست که تحریم ها مانعی برای پیشرفت محسوب نمی شوند.
افزایش سرمایه ولساپا در یک ماه آینده

افزایش سرمایه ولساپا در یک ماه آینده

مدیرعامل لیزینگ رایان سایپا گفت: برنامه افزایش سرمایه شرکت از محل تجدید ارزیابی و سود انباشته در یک ماه آینده به هیات مدیره ابلاغ و مورد بررسی قرار می گیرد.
برای دریافت خبرنامه بورس نیوز ایمیل خود را وارد نمایید: