تعداد بازدید : ۱۹۹۶
کد خبر : ۲۱۶۲۲۰
نمایش ارقام سنگین در مانیتور‌های این شرکت؛
۰۱ ارديبهشت ۱۳۹۹ - ۱۰:۰۲
سال ۹۸ برای «مادیرا» با ثبت درآمد قابل توجه به پایان رسید و بر اساس پیش بینی‌های گذشته انتظار می‌رود سود قابل توجهی در این سال عاید شرکت شده باشد و برای سهامداران نیز نوید مجمعی پربار را می‌دهد.

رشد ۷۲ درصدی سود «مادیرا» در راه است!

به گزارش واحد آمار و نظرسنجی (آبسیم پلاس) بورس نیوز، شرکت «صنایع ماشین‌های اداری ایران» در آبان ماه سال ۹۶ استارت راه اندازی خط تولید یخچال و فریزر را زد و با صرف ۱۴۰ میلیارد ریال سرمایه و گذشت ۲۸ ماه، در اواخر اسفند ماه سال قبل، به بهره برداری رسید.

ظرفیت اسمی این پروژه، ۱۰۰ هزار دستگاه در سال است اما؛ برای سال اول تولید ۶۰ هزار دستگاه پیش بینی شده است. برآورد شده حدود ۱۵ درصد از کل فروش پیش بینی شده سال مالی ۹۹ از محل فروش یخچال و فریزر تأمین شود.

«مادیرا» که سال مالی منتهی به اسفند ماه دارد، در سال ۹۸ موفق به فروش ۱۳ هزار و ۳۳۲ میلیارد ریال از انواع محصولات خود شد که در مقایسه با سال ۹۷ رشد جالب توجه ۹۳ درصدی را به معرض نمایش می‌گذارد. علت این رشد فزاینده، هم افزایش نرخ‌ها بوده و هم رشد مقدار فروش.

مهمترین و اصلی‌ترین محل درآمدی شرکت، فروش محصولات نمایشی است که در سال ۹۸ بالغ بر ۹۳ درصد از کل درآمد‌ها را تشکیل داد. در سال ۹۷ از ۴۲۱ هزار دستگاه محصول به فروش رفته، ۳۶۲ هزار دستگاه مربوط به محصولات نمایشی با نرخ میانگین ۱۶.۵ میلیون ریال بوده است. در سال ۹۸ مقدار فروش کل به مرز ۴۵۷ هزار دستگاه رسید و محصولات نمایشی سهم ۴۱۲ هزار دستگاه داشتند. میانگین نرخ فروش محصولات نمایشی طی سال ۹۸ بیش از ۳۰.۲ میلیون ریال بود.

به طور کلی، نرخ فروش این محصولات در سال ۹۸ از میانگین سال ۹۷ به مراتب بالاتر بود.

رشد ۷۲ درصدی سود «مادیرا» در راه است!

«مادیرا» برآورد کرده در فصل بهار سال ۹۹ بیش از ۵ هزار میلیارد ریال فروش داشته باشد که تقریبا دو برابر فروش بهار ۹۸ است.

نکته قابل توجه این است که این شرکت تولیدکننده لوازم خانگی در سال ۹۸ افزایش سرمایه ۲ هزار میلیارد ریالی را به اجرا درآورد و در گزارش توجیهی افزایش سرمایه پیش بینی شده بود که مبلغ فروش سال ۹۸ به سطح ۱۳ هزار و ۱۵۸ میلیارد ریال برسد که با مبلغ تحقق یافته (۱۳ هزار و ۳۳۲ میلیارد ریال) تقریبا همخوانی دارد. در آن گزارش سود خالص ۲ هزار و ۶۶۷ میلیارد ریالی برآورد شده بود که اگر این نیز همانند درآمد‌های عملیاتی واقع‌بینانه پیش بینی شده باشد، باید شاهد رشد ۷۲ درصد سود خالص در صورت‌های مالی سال ۹۸ باشیم.

 

دیدگاه خود را بیان کنید
* نظر:
نام:
ایمیل:
ببینید و بشنوید آرشیو
Array
Array
Array
گزارش مجامع
افزایش ۲۴ درصدی سود خالص

افزایش ۲۴ درصدی سود خالص "بفجر" در سال 97

مدیرعامل پتروشیمی فجر گفت: در پایان اسفند ماه سال گذشته، سود خالص این شرکت 734 میلیارد تومان بوده که این رقم حاکی از افزایش ۲۴ درصدی سود خالص این شرکت نسبت به سال مالی 96 است.
رشد 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97

رشد 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97

گزارش عملکرد هیات مدیره این شرکت در سال 97 نشان دهنده افزایش 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97 است.
مخالفت سهامدار عمده با افزایش سرمایه وپسا

مخالفت سهامدار عمده با افزایش سرمایه وپسا

مدیرعامل شرکت سرمایه‌گذاری صنعت پتروشیمی ساختمان خلیج‌فارس،گفت: پیشنهاد افزایش سرمایه مورد تایید سهامدار عمده این شرکت (با درصد سهام 85 درصد) قرار نگرفته است.
آینده ای روشن در انتظار شرکت تازه وارد بورسی / پتروشیمی نوری مشکل تامین خوراک ندارد

آینده ای روشن در انتظار شرکت تازه وارد بورسی / پتروشیمی نوری مشکل تامین خوراک ندارد

مدیرعامل شرکت پتروشیمی نوری گفت: در شرایط کنونی که تامین خوراک اصلی ترین مشکل شرکت های پتروشیمی محسوب می شود پتروشیمی نوری به دلیل اتصال به 13 پالایشگاه پارس جنوبی مشکلی برای تامین خوراک ندارد.
سر آمد شرکت های تولید کننده فرآورده های نفتی

سر آمد شرکت های تولید کننده فرآورده های نفتی

مجمع عمومی عادی ساليانه صاحبان سهام شرکت پالايش نفت اصفهان(سهامی عام) با حضور 88 درصدی سهامداران، رئيس مجمع، مديرعامل شرکت پالايش اصفهان، نماينده سازمان بورس و حسابرس مستقل و بازرس قانونی برگزار شد.
افزایس سرمایه

افزایس سرمایه "ومعلم" در راه است/140 کشتی تحت پوشش بیمه معلم

مدیرعامل شرکت بیمه معلم گفت: افزایش سرمایه از محل سود انباشته و تجدید ارزیابی دارایی‌ها در دستور کار است.
افزایش میزان فروش محصولات پارس در سال جاری

افزایش میزان فروش محصولات پارس در سال جاری

در سال جاری میزان فروش شرکت نسبت به مدت مشابه سال قبل رشد 15 درصدی را تجربه کرد که این امر حاکی از آنست که تحریم ها مانعی برای پیشرفت محسوب نمی شوند.
افزایش سرمایه ولساپا در یک ماه آینده

افزایش سرمایه ولساپا در یک ماه آینده

مدیرعامل لیزینگ رایان سایپا گفت: برنامه افزایش سرمایه شرکت از محل تجدید ارزیابی و سود انباشته در یک ماه آینده به هیات مدیره ابلاغ و مورد بررسی قرار می گیرد.

رفع مشکل کم آبی صنعت پتروشیمی در آینده ای نزدیک/ تولید 1130848 تنی "مارون" در سه ماهه اول سال جاری

مدیرعامل پتروشیمی مارون گفت: برای جبران کم آبی و استمرار تولید واحدهای صنعتی، مسئولین شرکت اقدام به برطرف کردن این معظل از طریق تاسیس آب شیرین کن و استفاده از آب فاضلاب شهری کردند.
برای دریافت خبرنامه بورس نیوز ایمیل خود را وارد نمایید:
شاخص باردیگر میلیونر شد
شاخص کل بورس تهران مجددا" بعد از افت ۱۰ تا ۱۵ درصدی به ابرکانال یک میلیون واحدی بازگشت.