تعداد بازدید : ۱۸۵۶
کد خبر : ۲۱۶۴۲۵
قابل توجه سهامداران «کالبر»؛
۰۳ ارديبهشت ۱۳۹۹ - ۱۰:۳۴
در حالی «غالبر» به فکر تولید شیر خشک افتاده که برخی محدودیت‌های صادراتی آن برداشته شده اما؛ نکته جالب توجه در گزارش‌های این شرکت، پیش بینی کاهش سودآوری است.

«غالبر» مطابق برآورد‌ها درآمدزایی کرد

به گزارش واحد آمار و نظرسنجی (آبسیم پلاس) بورس نیوز، در آخرین روز‌های سال ۹۸ شرکت «لبنیات کالبر» از نیت خود برای افزایش سرمایه ۸۰ درصدی از محل آورده نقدی سهامداران و سود انباشته خبر داد.

بر اساس این گزارش، جهت راه اندازی واحد تولید پودر پرمیت و شیر خشک به ۲۴۵ میلیارد ریال سرمایه نیاز است.

گویا این طرح در ابتدای سال ۹۹ با راندمان ۷۰ درصد ظرفیت عملی به بهره‌برداری می‌رسد و تا سال ۱۴۰۲ با ۱۰۰درصد ظرفیت فعالیت خواهد کرد.

پیش‌بینی شده در سال ۹۹ بالغ بر ۳هزار تن پودر پرمیت، شیر خشک و خامه به جمع تولیدات شرکت افزوده شود و رقمی معادل ۷۷۳میلیارد ریال فروش کل محصولات این طرح باشد ضمن آنکه حاشیه سود درنظر گرفته شده برای این محصولات ۵درصد است.

تولید شیر خشک از این نظر که برخی محدودیت‌های صادراتی لغو شده، نیز می‌تواند حائز اهمیت باشد و زمینه گسترش بازار‌های خارجی را بیش از پیش فراهم آورد.

بر همین مبنا، برآورد شده فروش «غالبر» در سال ۹۹ با انجام افزایش سرمایه از مرز ۲ هزار میلیارد ریال عبور کند و در نهایت به سود خالص ۱۵۷ میلیارد ریالی دست یابد. لازم به ذکر است که این شرکت لبنی در سال ۹۷ با فروش ۷۹۴ میلیارد ریالی، ۱۲۵ میلیارد ریال سود خالص کسب کرد.

«غالبر» مطابق برآورد‌ها درآمدزایی کرد

نکته قابل توجه در گزارش توجیهی هیات مدیره این است که برای سال ۹۸ مبلغ فروش یک هزار و ۹۲ میلیارد ریالی برآورد شده که با واقعیت بسیار نزدیک است؛ چرا که گزارش عملکرد اسفند ماه «غالبر» حاکی از تحقق یک هزار و ۹۷ میلیارد ریال درآمد طی ۱۲ ماهه سال ۹۸ است.

در این میان، هیات مدیره سود خالص سال ۹۸ را در چنین شرایطی فقط ۸۵ میلیارد ریال پیش‌بینی کرده بودند که ۳۲درصد کمتر از سال ۹۷ است و علت آن افزایش بهای تمام شده و کاهش حاشیه سود است. البته از آن جا که تا دوره ۹‌ماهه سال۹۸ میزان سودسازی ۸۱درصد بیشتر از ۹ماهه سال۹۷ بود، به نظر می‌رسد کمی شرکت در هزینه‌های خود غلو کرده باشد.

در هر صورت «غالبر» طرح توسعه جدید در دست اجرا دارد که اثرات آن در سال۹۹ نمود پیدا می‌کند و چشم انداز روشنی برای این شرکت در سال جاری می‌توان متصور شد.

در نظرسنجی چند روز پیش آبسیم پلاس در خصوص معاملات این سهم، ۵۲ درصد از سهامداران اعلام موقعیت خرید در این سهم کردند و ۴۸ درصد دیگر گزینه فروش را انتخاب کردند.

لازم به ذکر است که «غالبر» در بازه زمانی یک سال اخیر بازدهی خیره کننده ۹۴۶ درصدی را عاید سهامداران خود کرده است. هم اکنون در محدوده قیمتی ۲۰ هزار ریال در نوسان است.

دیدگاه خود را بیان کنید
* نظر:
نام:
ایمیل:
ببینید و بشنوید آرشیو
Array
Array
Array
گزارش مجامع
افزایش ۲۴ درصدی سود خالص

افزایش ۲۴ درصدی سود خالص "بفجر" در سال 97

مدیرعامل پتروشیمی فجر گفت: در پایان اسفند ماه سال گذشته، سود خالص این شرکت 734 میلیارد تومان بوده که این رقم حاکی از افزایش ۲۴ درصدی سود خالص این شرکت نسبت به سال مالی 96 است.
رشد 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97

رشد 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97

گزارش عملکرد هیات مدیره این شرکت در سال 97 نشان دهنده افزایش 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97 است.
مخالفت سهامدار عمده با افزایش سرمایه وپسا

مخالفت سهامدار عمده با افزایش سرمایه وپسا

مدیرعامل شرکت سرمایه‌گذاری صنعت پتروشیمی ساختمان خلیج‌فارس،گفت: پیشنهاد افزایش سرمایه مورد تایید سهامدار عمده این شرکت (با درصد سهام 85 درصد) قرار نگرفته است.
آینده ای روشن در انتظار شرکت تازه وارد بورسی / پتروشیمی نوری مشکل تامین خوراک ندارد

آینده ای روشن در انتظار شرکت تازه وارد بورسی / پتروشیمی نوری مشکل تامین خوراک ندارد

مدیرعامل شرکت پتروشیمی نوری گفت: در شرایط کنونی که تامین خوراک اصلی ترین مشکل شرکت های پتروشیمی محسوب می شود پتروشیمی نوری به دلیل اتصال به 13 پالایشگاه پارس جنوبی مشکلی برای تامین خوراک ندارد.
سر آمد شرکت های تولید کننده فرآورده های نفتی

سر آمد شرکت های تولید کننده فرآورده های نفتی

مجمع عمومی عادی ساليانه صاحبان سهام شرکت پالايش نفت اصفهان(سهامی عام) با حضور 88 درصدی سهامداران، رئيس مجمع، مديرعامل شرکت پالايش اصفهان، نماينده سازمان بورس و حسابرس مستقل و بازرس قانونی برگزار شد.
افزایس سرمایه

افزایس سرمایه "ومعلم" در راه است/140 کشتی تحت پوشش بیمه معلم

مدیرعامل شرکت بیمه معلم گفت: افزایش سرمایه از محل سود انباشته و تجدید ارزیابی دارایی‌ها در دستور کار است.
افزایش میزان فروش محصولات پارس در سال جاری

افزایش میزان فروش محصولات پارس در سال جاری

در سال جاری میزان فروش شرکت نسبت به مدت مشابه سال قبل رشد 15 درصدی را تجربه کرد که این امر حاکی از آنست که تحریم ها مانعی برای پیشرفت محسوب نمی شوند.
افزایش سرمایه ولساپا در یک ماه آینده

افزایش سرمایه ولساپا در یک ماه آینده

مدیرعامل لیزینگ رایان سایپا گفت: برنامه افزایش سرمایه شرکت از محل تجدید ارزیابی و سود انباشته در یک ماه آینده به هیات مدیره ابلاغ و مورد بررسی قرار می گیرد.

رفع مشکل کم آبی صنعت پتروشیمی در آینده ای نزدیک/ تولید 1130848 تنی "مارون" در سه ماهه اول سال جاری

مدیرعامل پتروشیمی مارون گفت: برای جبران کم آبی و استمرار تولید واحدهای صنعتی، مسئولین شرکت اقدام به برطرف کردن این معظل از طریق تاسیس آب شیرین کن و استفاده از آب فاضلاب شهری کردند.
برای دریافت خبرنامه بورس نیوز ایمیل خود را وارد نمایید:
شاخص باردیگر میلیونر شد
شاخص کل بورس تهران مجددا" بعد از افت ۱۰ تا ۱۵ درصدی به ابرکانال یک میلیون واحدی بازگشت.