تعداد بازدید : ۵۷۵
کد خبر : ۲۱۶۹۴۰
مدیرعامل شرکت توسعه آهن و فولاد گل‌گهر عنوان کرد:
۰۹ ارديبهشت ۱۳۹۹ - ۱۰:۵۶
بخشنامه وضع عوارض ۱۰درصدی بر صادرات آهن‌اسفنجی چالش‌های متعددی را برای فعالیت تولیدکنندگان ایجاد کرده است.
 
بازار صادراتی در حال فروپاشی
 
به گزارش بورس نیوز، محمد محیاپور، مدیرعامل شرکت توسعه آهن و فولاد گل گهر در این رابطه اظهار کرد: تمامی تلاش‌های یکساله برای کسب بازار‌های صادراتی با صدور چنین بخشنامه‌ای نشان از به صرفه نبودن صادرات برای فعالین این حوزه بوده و بازار صادراتی در حال فروپاشی است.

وی ادامه داد: واحد‌های تولید آهن اسفنجی برای تامین بخشی از نیاز خود به قطعات و لوازم یدکی و همچنین برای تکمیل پروژه‌های توسعه‌ای به ارز حاصل از صادرات وابسته اند بنابراین از سیاست‌گذاران انتظار می‌رود با وسعت دید بیشتری، اقدام به صدور بخش‌نامه‌های جدید داشته باشند.

محیاپور با اشاره به تناژ محدود صادرات آهن اسفنجی خاطر نشان کرد: این حجم محدود از صادرات به ایجاد تعادل در تولید و فروش ما کمک می‌کند. توجه به این نکته که نگهداری از آهن اسفنجی دشوار است نیز ضروری است؛ بنابراین این محصول پس از تولید باید بلافاصله فروخته شود.

وی افزود: در واقع صادرات، کمک‌کننده واحد‌های تولیدی در توازن تولید بود. از سوی دیگر، مصرف گاز واحد‌های تولید آهن اسفنجی بالاست که هزینه قابل‌توجهی را به این واحد‌ها تحمیل می‌کند. هزینه سرمایه‌گذاری برای ایجاد واحد‌های تولید آهن اسفنجی نیز در سطح بالایی برآورد می‌شود. در این شرایط، صادرات می‌تواند کمک‌کننده بسیار خوبی به این واحد‌ها باشد، هرچند متاسفانه جلوی آن گرفته شده است.

مدیرعامل شرکت توسعه آهن و فولاد گل‌گهر برای رفع چالش‌های پیش‌رو و در عین حال، جلب رضایت تولیدکنندگان آهن اسفنجی پیشنهاداتی مطرح و عنوان کرد: به هر واحد تولیدی، سهمیه‌ای از صادرات اختصاص داده شود. در چنین شرایطی، از یک‌سو تعادل در این زنجیره حفظ شده و از سویی دیگر، به تامین ارز مورد نیاز این واحد‌ها نیز کمک می‌کند.

محیا پور در پایان افزود: اعمال محدودیت بر صادرات و وضع عوارض را راه‌حلی اشتباه و تکراری بوده که تاکنون نتیجه مطلوبی همراه نداشته است.
دیدگاه خود را بیان کنید
* نظر:
نام:
ایمیل:
ببینید و بشنوید آرشیو
Array
Array
Array
گزارش مجامع
افزایش ۲۴ درصدی سود خالص

افزایش ۲۴ درصدی سود خالص "بفجر" در سال 97

مدیرعامل پتروشیمی فجر گفت: در پایان اسفند ماه سال گذشته، سود خالص این شرکت 734 میلیارد تومان بوده که این رقم حاکی از افزایش ۲۴ درصدی سود خالص این شرکت نسبت به سال مالی 96 است.
رشد 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97

رشد 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97

گزارش عملکرد هیات مدیره این شرکت در سال 97 نشان دهنده افزایش 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97 است.
مخالفت سهامدار عمده با افزایش سرمایه وپسا

مخالفت سهامدار عمده با افزایش سرمایه وپسا

مدیرعامل شرکت سرمایه‌گذاری صنعت پتروشیمی ساختمان خلیج‌فارس،گفت: پیشنهاد افزایش سرمایه مورد تایید سهامدار عمده این شرکت (با درصد سهام 85 درصد) قرار نگرفته است.
آینده ای روشن در انتظار شرکت تازه وارد بورسی / پتروشیمی نوری مشکل تامین خوراک ندارد

آینده ای روشن در انتظار شرکت تازه وارد بورسی / پتروشیمی نوری مشکل تامین خوراک ندارد

مدیرعامل شرکت پتروشیمی نوری گفت: در شرایط کنونی که تامین خوراک اصلی ترین مشکل شرکت های پتروشیمی محسوب می شود پتروشیمی نوری به دلیل اتصال به 13 پالایشگاه پارس جنوبی مشکلی برای تامین خوراک ندارد.
سر آمد شرکت های تولید کننده فرآورده های نفتی

سر آمد شرکت های تولید کننده فرآورده های نفتی

مجمع عمومی عادی ساليانه صاحبان سهام شرکت پالايش نفت اصفهان(سهامی عام) با حضور 88 درصدی سهامداران، رئيس مجمع، مديرعامل شرکت پالايش اصفهان، نماينده سازمان بورس و حسابرس مستقل و بازرس قانونی برگزار شد.
افزایس سرمایه

افزایس سرمایه "ومعلم" در راه است/140 کشتی تحت پوشش بیمه معلم

مدیرعامل شرکت بیمه معلم گفت: افزایش سرمایه از محل سود انباشته و تجدید ارزیابی دارایی‌ها در دستور کار است.
افزایش میزان فروش محصولات پارس در سال جاری

افزایش میزان فروش محصولات پارس در سال جاری

در سال جاری میزان فروش شرکت نسبت به مدت مشابه سال قبل رشد 15 درصدی را تجربه کرد که این امر حاکی از آنست که تحریم ها مانعی برای پیشرفت محسوب نمی شوند.
افزایش سرمایه ولساپا در یک ماه آینده

افزایش سرمایه ولساپا در یک ماه آینده

مدیرعامل لیزینگ رایان سایپا گفت: برنامه افزایش سرمایه شرکت از محل تجدید ارزیابی و سود انباشته در یک ماه آینده به هیات مدیره ابلاغ و مورد بررسی قرار می گیرد.

رفع مشکل کم آبی صنعت پتروشیمی در آینده ای نزدیک/ تولید 1130848 تنی "مارون" در سه ماهه اول سال جاری

مدیرعامل پتروشیمی مارون گفت: برای جبران کم آبی و استمرار تولید واحدهای صنعتی، مسئولین شرکت اقدام به برطرف کردن این معظل از طریق تاسیس آب شیرین کن و استفاده از آب فاضلاب شهری کردند.
برای دریافت خبرنامه بورس نیوز ایمیل خود را وارد نمایید:
شاخص باردیگر میلیونر شد
شاخص کل بورس تهران مجددا" بعد از افت ۱۰ تا ۱۵ درصدی به ابرکانال یک میلیون واحدی بازگشت.