کد خبر : ۲۱۷۴۲۸
مدیر نظارت بر نهاد‌های مالی سازمان بورس در گفت‌وگو با بورس نیوز تاکید کرد:
۱۴ ارديبهشت ۱۳۹۹ - ۱۶:۰۶
اطلاعات مربوط به خریداران در سامانه سپرده گذاری مرکزی مورد بررسی قرار می گیرد.

جذابیت قیمتی دارا یکم در مقایسه با قیمت های فعلی بازار

به گزارش بورس نیوز، واگذاری سهام دولت در شرکت های بورسی در قالب صندوق‌های ETF امروز رسما کلید خورد.
سهام دولت در ۵ نماد "وتجارت" ، "وبملت" ، "وبصادر" ، "البرز" و "اتکام" در قالب صندوق ETF دارا یکم عرضه شده و هم از طریق کد بورسی و هم از طریق بانک های منتخب و اپلیکیشن آپ و...، امکان خرید وجود دارد.

محمدرضا معتمد، مدیرنظارت بر نهاد‌های مالی سازمان بورس در گفت‌وگو با بورس نیوز در این خصوص بیان کرد: متقاضیان خرید "دارا یکم" از طریق اپلیکیشن های معرفی شده هم می توانند خرید کنند و اطلاعات مربوط به خریداران در سامانه سپرده گذاری مرکزی مورد بررسی قرار می گیرد. بنابراین اگر فردی ۲ بار اقدام به خرید کرده باشد (مثلا یکبار با کد بورسی و یکبار از طریق اپلیکیشن) از طریق تطبیق شماره حساب با کد ملی این موضوع مشخص شده و فقط یک سفارش خرید ثبت می گردد و وجه اضافی، مسترد می گردد.

وی در ادامه گفت: هنوز نمی توان در مورد میزان استقبال از این صندوق اظهار نظر کرد؛ ولی اگر تعداد متقاضیان بیش از پیش‌بینی‌ها باشد و به هر خریدار کمتر از ۲ میلیون تومان تخصیص یابد، مابقی وجه خرید ۵ روز کاری پس از پایان پذیره نویسی به آنها مسترد خواهد شد. زمان عرضه سایر صندوق ها هنوز مشخص نشده است‌.

وی افزود: دارایی‌های هر صندوقی که به این روش عرضه می‌شود مشخص بوده و سرمایه‌گذاران جهت بررسی ارزندگی یا عدم ارزندگی صندوق‌ها می‌توانند وضعیت معاملات سهم‌ها را رصد کنند. این سهم‌ها با تخفیف نسبت به میانگین ۳۰روزه قیمت‌ها تا روز قبل از پذیره‌نویسی، عرضه می‌شود؛ یعنی اگر فرضا یونیت‌های این صندوق بعد از آزادسازی معاملات، ۳۰درصد افت داشته باشد تازه به قیمت روز گذشته تابلوی معاملات خواهد رسید. بنابراین ذکر حباب قیمت و ریسک ریزش قیمت در این صندوق‌ها منطقی نیست.

سید
Iran, Islamic Republic of
۰۸:۵۵ - ۱۳۹۹/۰۲/۱۵
آقای رئیس جمهور لطفا لااقل این دفعه امید جوانان و مردم را فدای منافع خودتان نکنید مردم از روی ناچاری که دوباره به دلیل تورم وحشتناک می خواهد ارزش سرمایه خود را حفظ کنند ودر صندوق های دولت سرمایه گذاری می کنند . اگر این دفعه هم بفهمند از اعتمادشان سوء استفاده شده و دیگه نمیشه جمع ش کرد.
پاسخ ها
جواب سید
Iran, Islamic Republic of
۱۱:۵۶ - ۱۳۹۹/۰۲/۱۵
واقعا اگر بعد از این همه سال نفهمیدید داستان چیه و ازین حرفا میزنید، دیگه هر بلایی که بیاد به سرتون لایقش هستید
ناشناس
Iran, Islamic Republic of
۲۲:۳۸ - ۱۳۹۹/۰۲/۱۵
شما لطف کن و قیمت کالا رو ببین و بعد تجزیه و تحلیل کن اگر ارزنده بود بخر.و بعد هم پای سود و زیانش به ایست.خدا عقل و شعور برای همین بهت داده
بهنام
Iran, Islamic Republic of
۲۲:۰۱ - ۱۳۹۹/۰۲/۱۵
سلام دوستان به شخصه دوس دارم دارا یکم رو خرید بزنم ولی اخه یکی به ای رییس جمهور محترم بگه تو ای وضعیتی ک کرونا پیش اورده و خودت بری مردم از گشنگی نمیرن یک میلیون وام دادی ای چ وقت هست ک هام ۲ میلیونی ارائه میدی ... من نمیدونم مشاورات کین ولی موضوع خیلیم پیچیده نیست ک مدیران ما متاسفانه نمیفهمن .... اخرش میشه اختلاف طبقاتی هر کی داره میخره و پولدارتر میشه هر کس هم نداره بدبختر
دیدگاه خود را بیان کنید
* نظر:
نام:
ایمیل:
گزارش مجامع
افزایش سرمایه قابل توجه ۹۰۰ میلیارد تومانی

افزایش سرمایه قابل توجه ۹۰۰ میلیارد تومانی "غکورش" در سال جاری

با در نظر گرفتن سرمایه فعلی ۳۰۰ میلیارد تومانی "غکورش" احتمالا  سهامداران این مجموعه باید منتظر یک افزایش سرمایه ۳۰۰ درصدی در سال ۱۴۰۱ در "غکورش" باشند. آنطور که مطرح شده است، این افزایش سرمایه از محل سود انباشته شرکت انجام خواهد شد.
زنگ مجمع

زنگ مجمع "بپاس" به صدا درآمد

مجمع عمومی شرکت بیمه پاسارگاد در تاریخ ۱۴۰۱/۰۳/۲۲ برگزار می‌شود.
سهامداران

سهامداران "خوساز" باهم دیدار کنند

مجمع عمومی شرکت صنعتی محورسازان ایران خودرو در تاریخ ۱۴۰۱/۰۳/۲۱ برگزار خواهد شد.

"حخزر" برای پرداخت سود آماده می شود

شرکت کشتیرانی دریای خزر زمان پرداخت سود به سهامداران را منتشر کرد.
برای دریافت خبرنامه بورس نیوز ایمیل خود را وارد نمایید: