تعداد بازدید : ۶۶۶
کد خبر : ۲۱۷۵۲۶
کارشناس بازار سرمایه در گفت‌وگو با بورس نیوز تاکید کرد:
۱۵ ارديبهشت ۱۳۹۹ - ۱۲:۰۳
اگر دولت با عرضه دارایی های خود در قالب ETF ها ، نقدینگی از بازار سرمایه خارج کند، بازار سرمایه چشم انداز مثبتی نخواهد داشت.

فرمان بازار دست نقدینگی

به گزارش بورس نیوز، بورس تهران معاملات امروز را با اختلال سامانه معاملاتی و فشار فروش در بعضی سهم های بازار آغاز کرد؛ اما در نهایت زور تقاضا بر عرضه چربید و شاخص بورس باز هم ۲۰ هزار پله ای بالا رفت و فاصله خود را با محدوده ۱ میلیون واحدی کمتر کرد.

مهدی طحانی کارشناس بازار سرمایه در گفت‌وگو با بورس‌نیوز در خصوص وضعیت بازار سرمایه بیان کرد: امروز بازگشایی نمادهای "شپنا" و "کگل" با دامنه نوسان ۵ درصدی و صف خرید این نمادها موجب بازگشت شاخص بورس و مثبت شدن بازار شد.

وی افزود: قیمت سهم ها رشد زیادی داشته؛ شرایط اقتصاد جهانی هم مساعد نیست و با این تفاسیر بازار سرمایه باید اصلاح داشت؛ اما جریان نقدینگی فرمان بازار سرمایه را به دست گرفته و مجال اصلاح به بازار نمی دهد.

طحانی در توصیه به سهامداران تازه وارد گفت: قبلا هم تجربه شرایطی مشابه این روزها را در بازار سرمایه داشته ایم. مادامی که بازار سیر صعودی دارد، سرمایه گذاران به امید روزی ۵ درصد سود وارد این بازار می شوند و با ورود بازار به فاز نزولی، سروصدای سرمایه گذاران زیان دیده بلند خواهد شد. خرید چشم بسته منطقی نیست و اگر دولت با عرضه دارایی های خود در قالب ETF ها ، نقدینگی از بازار سرمایه خارج کند، بازار سرمایه چشم انداز مثبتی نخواهد داشت.

وی در پایان خاطرنشان کرد: مگر اینکه دولت با بازارگردانی مناسب، دوباره نقدینگی را به بازار سرمایه بازگرداند. فعلا چگونگی رفتار دولت با بازار سرمایه بعد از واگذاری صندوق ها مشخص نیست و بهتر است سهامداران با احتیاط بیشتری معامله کنند‌. به تازه واردها هم توصیه می شود از طریق صندوق های سرمایه گذاری اقدام به ورود به بازار سرمایه کنند.

محمد حسن طبیب چی
Iran, Islamic Republic of
۰۰:۵۲ - ۱۳۹۹/۰۲/۱۶
آیا در روز های اول بازگشایی
امکان خرید وجود خواهد داشت یا بازهم سهم خرید از ما بهترون خواهد شد .
دیدگاه خود را بیان کنید
* نظر:
نام:
ایمیل:
گزارش مجامع

"تملت" دست به جیب می شود

شرکت تامین سرمایه بانک ملت از زمان پرداخت سود به سهامداران خبر داد.
زمان برگزاری مجمع

زمان برگزاری مجمع "دکیمی" تعیین شد

مجمع عمومی عادی شرکت صنعتی کیمیدارو در تاریخ ۱۴۰۰/۰۳/۰۳ برگزار خواهد شد.

"غپینو" آماده مجمع می‌شود

مجمع عمومی شرکت صنعتی پارس مینو در تاریخ ۱۴۰۰/۰۳/۰۱ برگزار می‌شود.
تطابق اساسنامه

تطابق اساسنامه "سرچشمه" در مجمع

مجمع عمومی فوق‌العاده شرکت سرمایه گذاری مس سرچشمه در تاریخ ۱۴۰۰/۰۲/۲۰ برگزار شد.
برای دریافت خبرنامه بورس نیوز ایمیل خود را وارد نمایید: