تعداد بازدید : ۵۶۰
کد خبر : ۲۱۷۸۲۹
اعلام ارزش خالص دارایی‌های ۱۸۰ هزار میلیارد ریالی توسط مسئولین شرکت؛
۱۹ ارديبهشت ۱۳۹۹ - ۱۰:۱۷
مبلغ سود سهام شناسایی شده این شرکت به یک هزار و ۹۹۴ میلیارد ریال رسیده است.

افت ۱۲ درصدی سودآوری

به گزارش واحد تحقیق و مطالعات بورس نیوز، شرکت توسعه صنایع بهشهر در سال مالی منتهی به پایان اسفند ماه ۱۳۹۸ و بر اساس صورت‌های مالی حسابرسی نشده، موفق به کسب سود خالص ۲ هزار و ۸۶۱ میلیارد ریالی و معادل ۳۴۷ ریال به ازای هر سهم شده است. این سودآوری در مقایسه با سال قبل افت ۱۲ درصدی را نشان می‌دهد.

مبلغ سود سهام شناسایی شده این شرکت به یک هزار و ۹۹۴ میلیارد ریال رسیده که بخش عمده این سود از محل سود سهام شرکت مدیریت صنعت شوینده به مبلغ ۱.۲۶۵ میلیارد ریال و سود سهام شرکت گروه سرمایه‌گذاری صنایع بهشهر به مبلغ ۳۱۶ میلیارد ریال بوده است.

همچنین درآمد ناشی از سود ناشی از فروش سهام به ۱.۰۳۶ میلیارد ریال رسیده که عمدتا از محل فروش سهام شرکت سرمایه گذاری گروه صنایع بهشهر به مبلغ ۷۶۶ میلیارد ریال و ۱۳۵ ریال سود ناشی از فروش ۱۶ میلیون سهام شرکت بهپاک بوده است.

افت ۱۲ درصدی سودآوری

در سال جاری درآمد‌های غیرعملیاتی شرکت افت سنگینی را نسبت به سال گذشته داشته است. دلیل این موضوع شناسایی سود غیرعملیاتی به مبلغ ۱.۲۰۷ میلیارد ریال در سال ۹۷ بابت برگشت ذخایر کاهش ارزش شناسایی شده بوده که این مبلغ در سال ۹۸ تکرار نشده است.

همچنین بر اساس کنفرانس اطلاع رسانی شرکت، ارزش خالص دارایی‌های شرکت بر اساس اعلام مسئولین ۱۸۰ هزار میلیارد ریال اعلام شده که با توجه به ارزش ۱۵۰ هزار میلیارد ریالی شرکت در بازار سرمایه، نسبت قیمت به ارزش خالص دارایی‌ها در حدود ۸۳ درصد ارزیابی می‌شود.

نکته قابل ذکر دیگر در گزارش کنفرانس اطلاع رسانی شرکت، عدم انجام افزایش سرمایه از محل مازاد تجدید ارزیابی دارایی‌ها توسط این شرکت و شرکت‌های سرمایه پذیر است.

دیدگاه خود را بیان کنید
* نظر:
نام:
ایمیل:
گزارش مجامع

بانک دی، آنلاین مجمع برگزار می کند

مجمع عمومی عادی به طور فوق العاده بانک دی آنلاین برگزار می‌شود.

زمان مجمع ۲۴ شرکت مشخص شد

زمان مجمع فولاد مبارکه، پالایشگاه فرابورسی، دو بانک و ۲۱ شرکت مشخص شد
آخرین خبرها از وضعیت تولید محصولات جدید

آخرین خبرها از وضعیت تولید محصولات جدید

مجمع عمومی عادی سالیانه صاحبان سهام شرکت بهمن دیزل روز چهارشنبه هجدهم تیر با ٨٧.٣ درصد کل اعضاء سهامداران در سالن همایش شرکت بهمن موتور برگزار شد.
افزایش ۲۴ درصدی سود خالص

افزایش ۲۴ درصدی سود خالص "بفجر" در سال 97

مدیرعامل پتروشیمی فجر گفت: در پایان اسفند ماه سال گذشته، سود خالص این شرکت 734 میلیارد تومان بوده که این رقم حاکی از افزایش ۲۴ درصدی سود خالص این شرکت نسبت به سال مالی 96 است.
رشد 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97

رشد 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97

گزارش عملکرد هیات مدیره این شرکت در سال 97 نشان دهنده افزایش 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97 است.
برای دریافت خبرنامه بورس نیوز ایمیل خود را وارد نمایید:
دستور قالیباف به شرکت بورس: "شستا" را سریع تعیین تکلیف کنید
براساس قانون بازار اوراق بهادار بازگشایی و توقف نماد‌ها بر عهده بورس‌ها است، وظیفه سازمان بورس و اوراق بهادار، صیانت از حقوق سهامداران و نظارت بر بورس‌ها است.