تعداد بازدید : ۶۷۰
کد خبر : ۲۱۷۸۲۹
اعلام ارزش خالص دارایی‌های ۱۸۰ هزار میلیارد ریالی توسط مسئولین شرکت؛
۱۹ ارديبهشت ۱۳۹۹ - ۱۰:۱۷
مبلغ سود سهام شناسایی شده این شرکت به یک هزار و ۹۹۴ میلیارد ریال رسیده است.

افت ۱۲ درصدی سودآوری

به گزارش واحد تحقیق و مطالعات بورس نیوز، شرکت توسعه صنایع بهشهر در سال مالی منتهی به پایان اسفند ماه ۱۳۹۸ و بر اساس صورت‌های مالی حسابرسی نشده، موفق به کسب سود خالص ۲ هزار و ۸۶۱ میلیارد ریالی و معادل ۳۴۷ ریال به ازای هر سهم شده است. این سودآوری در مقایسه با سال قبل افت ۱۲ درصدی را نشان می‌دهد.

مبلغ سود سهام شناسایی شده این شرکت به یک هزار و ۹۹۴ میلیارد ریال رسیده که بخش عمده این سود از محل سود سهام شرکت مدیریت صنعت شوینده به مبلغ ۱.۲۶۵ میلیارد ریال و سود سهام شرکت گروه سرمایه‌گذاری صنایع بهشهر به مبلغ ۳۱۶ میلیارد ریال بوده است.

همچنین درآمد ناشی از سود ناشی از فروش سهام به ۱.۰۳۶ میلیارد ریال رسیده که عمدتا از محل فروش سهام شرکت سرمایه گذاری گروه صنایع بهشهر به مبلغ ۷۶۶ میلیارد ریال و ۱۳۵ ریال سود ناشی از فروش ۱۶ میلیون سهام شرکت بهپاک بوده است.

افت ۱۲ درصدی سودآوری

در سال جاری درآمد‌های غیرعملیاتی شرکت افت سنگینی را نسبت به سال گذشته داشته است. دلیل این موضوع شناسایی سود غیرعملیاتی به مبلغ ۱.۲۰۷ میلیارد ریال در سال ۹۷ بابت برگشت ذخایر کاهش ارزش شناسایی شده بوده که این مبلغ در سال ۹۸ تکرار نشده است.

همچنین بر اساس کنفرانس اطلاع رسانی شرکت، ارزش خالص دارایی‌های شرکت بر اساس اعلام مسئولین ۱۸۰ هزار میلیارد ریال اعلام شده که با توجه به ارزش ۱۵۰ هزار میلیارد ریالی شرکت در بازار سرمایه، نسبت قیمت به ارزش خالص دارایی‌ها در حدود ۸۳ درصد ارزیابی می‌شود.

نکته قابل ذکر دیگر در گزارش کنفرانس اطلاع رسانی شرکت، عدم انجام افزایش سرمایه از محل مازاد تجدید ارزیابی دارایی‌ها توسط این شرکت و شرکت‌های سرمایه پذیر است.

دیدگاه خود را بیان کنید
* نظر:
نام:
ایمیل:
گزارش مجامع

"تملت" دست به جیب می شود

شرکت تامین سرمایه بانک ملت از زمان پرداخت سود به سهامداران خبر داد.
زمان برگزاری مجمع

زمان برگزاری مجمع "دکیمی" تعیین شد

مجمع عمومی عادی شرکت صنعتی کیمیدارو در تاریخ ۱۴۰۰/۰۳/۰۳ برگزار خواهد شد.

"غپینو" آماده مجمع می‌شود

مجمع عمومی شرکت صنعتی پارس مینو در تاریخ ۱۴۰۰/۰۳/۰۱ برگزار می‌شود.
تطابق اساسنامه

تطابق اساسنامه "سرچشمه" در مجمع

مجمع عمومی فوق‌العاده شرکت سرمایه گذاری مس سرچشمه در تاریخ ۱۴۰۰/۰۲/۲۰ برگزار شد.
برای دریافت خبرنامه بورس نیوز ایمیل خود را وارد نمایید: