کد خبر : ۲۱۷۸۴۶
۱۷ ارديبهشت ۱۳۹۹ - ۲۳:۰۷

 

 وزارت بهداشت ازبکستان برای دو محصول قرص آمی تريپتيلين ١٠ و ٢٥ ميلی‌گرم تولید شرکت کارخانجات داروپخش در این کشور گواهی ثبت مجدد صادر کرد.

 

این دارو که برای درمان افسردگی، دردهای نوروژنتیک و پروفیلاکسی میگرن کاربرد دارد، از جمله محصولات پرمصرف شرکت کارخانجات داروپخش است که علاوه بر بازار داخلی، توانسته بازارهای صادراتی در سطح منطقه نیز کسب کند.

 

کشور ازبکستان از جمله خریداران این محصول داروپخش است که از سال ٢٠٠٤ در این کشور ثبت شده و هر پنج‌سال یکبار ثبت مجدد آن، انجام شده است.

 

در سال۱۳۹۷ تعداد ٧٠٠٠ بسته امی‌تريپتيلين ١٠میلی‌گرمی ساخت شرکت کارخانجات داروپخش به ازبکستان صادر شد؛ اما در سال۱۳۹۸ به دلیل محدودیت‌های صادراتی و صادر نشدن مجوز از سوی دولت، صدور این محصول انجام نگرفت.

 

کارشناسان بخش صادرات داروپخش و نمایندگی شرکت در ازبکستان پیش‌بینی می‌کنند که در صورت اخذ مجوز، امکان فروش ۱۵هزار بسته امی‌تریپتیلین ١٠میلی‌گرمی و ۱۰هزار بسته امی‌تریپتیلین ٢٥میلی‌گرمی در شش‌ماهه اول سال جاری به این کشور آسیای میانه وجود دارد.

 

گفتنی است، در سه سال اخیر و به دلیل تشدید تحریم‌ها علیه ایران، سیاست دولت در جهت محدودیت صادرات بخش دارویی و اولویت‌دهی به تامین نیاز داخل بوده که این امر، بر بازارهای صادراتی صنایع داروسازی کشور اثر منفی گذاشته است و انتظار می‌رود تدابیر لازم برای حفظ بازارهای صادراتی همزمان با تامین نیازهای داخلی اتخاذ شود.

 

دیدگاه خود را بیان کنید
* نظر:
نام:
ایمیل:
گزارش مجامع

"بترانس" آماده برگزاری مجمع شد

مجمع عمومی شرکت ایران ترانسفو در تاریخ ۱۴۰۰/۰۴/۰۹ برگزار می شود.
مجمع

مجمع "دپارس" در هشتمین روز تیرماه

مجمع عمومی شرکت پارس دارو در تاریخ ۱۴۰۰/۰۴/۰۸ برگزار می‌شود.

"شاراک" سهامداران را به مجمع دعوت کرد

مجمع عمومی شرکت پتروشیمی شازند در تاریخ ۱۴۰۰/۰۴/۰۹ برگزار می شود.
سهامداران

سهامداران "غبهار" بخوانند

شرکت کشت و صنعت بهاران گلبهار خراسان زمان پرداخت سود به سهامدارانش را مشخص کرد.
برای دریافت خبرنامه بورس نیوز ایمیل خود را وارد نمایید: