تعداد بازدید : ۵۱۱
کد خبر : ۲۱۷۸۴۶
۱۷ ارديبهشت ۱۳۹۹ - ۲۳:۰۷

 

 وزارت بهداشت ازبکستان برای دو محصول قرص آمی تريپتيلين ١٠ و ٢٥ ميلی‌گرم تولید شرکت کارخانجات داروپخش در این کشور گواهی ثبت مجدد صادر کرد.

 

این دارو که برای درمان افسردگی، دردهای نوروژنتیک و پروفیلاکسی میگرن کاربرد دارد، از جمله محصولات پرمصرف شرکت کارخانجات داروپخش است که علاوه بر بازار داخلی، توانسته بازارهای صادراتی در سطح منطقه نیز کسب کند.

 

کشور ازبکستان از جمله خریداران این محصول داروپخش است که از سال ٢٠٠٤ در این کشور ثبت شده و هر پنج‌سال یکبار ثبت مجدد آن، انجام شده است.

 

در سال۱۳۹۷ تعداد ٧٠٠٠ بسته امی‌تريپتيلين ١٠میلی‌گرمی ساخت شرکت کارخانجات داروپخش به ازبکستان صادر شد؛ اما در سال۱۳۹۸ به دلیل محدودیت‌های صادراتی و صادر نشدن مجوز از سوی دولت، صدور این محصول انجام نگرفت.

 

کارشناسان بخش صادرات داروپخش و نمایندگی شرکت در ازبکستان پیش‌بینی می‌کنند که در صورت اخذ مجوز، امکان فروش ۱۵هزار بسته امی‌تریپتیلین ١٠میلی‌گرمی و ۱۰هزار بسته امی‌تریپتیلین ٢٥میلی‌گرمی در شش‌ماهه اول سال جاری به این کشور آسیای میانه وجود دارد.

 

گفتنی است، در سه سال اخیر و به دلیل تشدید تحریم‌ها علیه ایران، سیاست دولت در جهت محدودیت صادرات بخش دارویی و اولویت‌دهی به تامین نیاز داخل بوده که این امر، بر بازارهای صادراتی صنایع داروسازی کشور اثر منفی گذاشته است و انتظار می‌رود تدابیر لازم برای حفظ بازارهای صادراتی همزمان با تامین نیازهای داخلی اتخاذ شود.

 

دیدگاه خود را بیان کنید
* نظر:
نام:
ایمیل:
گزارش مجامع

بانک دی، آنلاین مجمع برگزار می کند

مجمع عمومی عادی به طور فوق العاده بانک دی آنلاین برگزار می‌شود.

زمان مجمع ۲۴ شرکت مشخص شد

زمان مجمع فولاد مبارکه، پالایشگاه فرابورسی، دو بانک و ۲۱ شرکت مشخص شد
آخرین خبرها از وضعیت تولید محصولات جدید

آخرین خبرها از وضعیت تولید محصولات جدید

مجمع عمومی عادی سالیانه صاحبان سهام شرکت بهمن دیزل روز چهارشنبه هجدهم تیر با ٨٧.٣ درصد کل اعضاء سهامداران در سالن همایش شرکت بهمن موتور برگزار شد.
افزایش ۲۴ درصدی سود خالص

افزایش ۲۴ درصدی سود خالص "بفجر" در سال 97

مدیرعامل پتروشیمی فجر گفت: در پایان اسفند ماه سال گذشته، سود خالص این شرکت 734 میلیارد تومان بوده که این رقم حاکی از افزایش ۲۴ درصدی سود خالص این شرکت نسبت به سال مالی 96 است.
رشد 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97

رشد 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97

گزارش عملکرد هیات مدیره این شرکت در سال 97 نشان دهنده افزایش 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97 است.
برای دریافت خبرنامه بورس نیوز ایمیل خود را وارد نمایید:
دستور قالیباف به شرکت بورس: "شستا" را سریع تعیین تکلیف کنید
براساس قانون بازار اوراق بهادار بازگشایی و توقف نماد‌ها بر عهده بورس‌ها است، وظیفه سازمان بورس و اوراق بهادار، صیانت از حقوق سهامداران و نظارت بر بورس‌ها است.