تعداد بازدید : ۵۴۵
کد خبر : ۲۱۷۸۴۶
۱۷ ارديبهشت ۱۳۹۹ - ۲۳:۰۷

 

 وزارت بهداشت ازبکستان برای دو محصول قرص آمی تريپتيلين ١٠ و ٢٥ ميلی‌گرم تولید شرکت کارخانجات داروپخش در این کشور گواهی ثبت مجدد صادر کرد.

 

این دارو که برای درمان افسردگی، دردهای نوروژنتیک و پروفیلاکسی میگرن کاربرد دارد، از جمله محصولات پرمصرف شرکت کارخانجات داروپخش است که علاوه بر بازار داخلی، توانسته بازارهای صادراتی در سطح منطقه نیز کسب کند.

 

کشور ازبکستان از جمله خریداران این محصول داروپخش است که از سال ٢٠٠٤ در این کشور ثبت شده و هر پنج‌سال یکبار ثبت مجدد آن، انجام شده است.

 

در سال۱۳۹۷ تعداد ٧٠٠٠ بسته امی‌تريپتيلين ١٠میلی‌گرمی ساخت شرکت کارخانجات داروپخش به ازبکستان صادر شد؛ اما در سال۱۳۹۸ به دلیل محدودیت‌های صادراتی و صادر نشدن مجوز از سوی دولت، صدور این محصول انجام نگرفت.

 

کارشناسان بخش صادرات داروپخش و نمایندگی شرکت در ازبکستان پیش‌بینی می‌کنند که در صورت اخذ مجوز، امکان فروش ۱۵هزار بسته امی‌تریپتیلین ١٠میلی‌گرمی و ۱۰هزار بسته امی‌تریپتیلین ٢٥میلی‌گرمی در شش‌ماهه اول سال جاری به این کشور آسیای میانه وجود دارد.

 

گفتنی است، در سه سال اخیر و به دلیل تشدید تحریم‌ها علیه ایران، سیاست دولت در جهت محدودیت صادرات بخش دارویی و اولویت‌دهی به تامین نیاز داخل بوده که این امر، بر بازارهای صادراتی صنایع داروسازی کشور اثر منفی گذاشته است و انتظار می‌رود تدابیر لازم برای حفظ بازارهای صادراتی همزمان با تامین نیازهای داخلی اتخاذ شود.

 

دیدگاه خود را بیان کنید
* نظر:
نام:
ایمیل:
گزارش مجامع

"امین" به افزایش سرمایه می اندیشد

شرکت تامین سرمایه امین در تاریخ ۱۳۹۹/۱۲/۲۵ مجمع عمومی فوق العاده برگزار خواهد کرد.
دورهمی

دورهمی "پکویر" برگزار شد

شرکت کویرتایر در تاریخ ۱۳۹۹/۱۲/۱۳مجمع عمومی را برگزار کرد.

"شصفها" در مسیر پرداخت سود قرار می‌گیرد

شرکت پتروشیمی اصفهان برنامه پرداخت سود به سهامداران را مشخص کرد.
مجمع

مجمع "ثنظام" ۲۴ تومان تقسیم کرد

مجمع عمومی شرکت سرمایه گذاری ساختمانی نظام مهندسی ایران در تاریخ ۱۳۹۹/۱۲/۰۹ برگزار شد.
برای دریافت خبرنامه بورس نیوز ایمیل خود را وارد نمایید: