تعداد بازدید : ۱۱۸۳
کد خبر : ۲۱۸۰۳۹
رشد ۱۴۴ درصدی سودآوری ایران ترانسفو در سال ۹۸؛
۲۱ ارديبهشت ۱۳۹۹ - ۰۸:۳۷
درآمد‌های این شرکت از دو محل فروش محصولات و همچنین سود ناشی از سرمایه گذاری‌ها و سایر بخش‌ها بوده است.

افزایش نرخ ترانسفورماتور‌های شرکت در سال گذشته

به گزارش واحد تحقیق و مطالعات بورس نیوز، شرکت ایران ترانسفو در سال مالی منتهی به پایان سال ۱۳۹۸ و بر اساس صورت‌های مالی حسابرسی نشده سود خالص ۳.۸۰۰ میلیارد ریالی و معادل ۱.۰۱۳ ریال به ازای هر سهم را محقق کرد که این سود در مقایسه با سال قبل از آن رشد جالب توجه ۱۴۴ درصدی را نشان می‌دهد.

افزایش نرخ ترانسفورماتور‌های شرکت در سال گذشته

درآمد‌های این شرکت از دو محل فروش محصولات و همچنین سود ناشی از سرمایه گذاری‌ها و سایر بخش‌ها بوده است.

مقادیر فروش ترانسفورماتور‌های قدرت و فوق توزیع و سایر محصولات به حدود ۱۲ هزار دستگاه رسیده که نسبت به سال گذشته ۳۳ درصد افزایش داشته است.

محصولات اصلی شرکت شامل محصول ترانسفورماتور قدرت بوده و نرخ فروش متوسط هر دستگاه از این محصول در سال گذشته ۶۱۷ میلیون ریال بوده؛ همچنین نرخ فروش ترانسفورماتور فوق توزیع در سال گذشته به ۹۴۷ میلیون رسیده که ۵۰ درصد افزایش را نسبت به سال گذشته نشان می‌دهد.

مواد اولیه در حدود ۸۰ درصد از هزینه‌های تولید شرکت را به خود اختصاص داده که مواد اولیه اصلی مصرفی شامل مس، آهن آلات و ورق هسته‌ای وارداتی است.

در بخش سرمایه گذاری ها، از جمله زیرمجموعه‌های اصلی شرکت می‌توان به مالکیت ۱۰۰ درصدی ایران ترانسفو ری، ۱۰۰ درصدی توزیع ایران ترانسفور زنگان و ۴۳ درصدی ترانسفورماتورسازی کوشکن اشاره کرد.

سود ناشی از سرمایه گذاری‌های شرکت در سال گذشته به بیش از ۱.۰۰۰ میلیارد ریال رسیده که این مبلغ در سال ۹۷ کمتر از ۲۰۰ میلیارد ریال بوده است. ۷۰۰ میلیارد ریال از سود سرمایه گذاری شرکت توزیع ایران ترانسفو زنگان بوده و مبلغی بابت سود سرمایه گذاری در شرکت ایران ترانسفو ری شناسایی نشده است.

همچنین ۴۶۴ میلیارد ریال سود تسعیر ۹۲۴ میلیارد ریال درآمد ناشی از تعدیل نرخ فروش محصولات در دو سال گذشته و همچنین ۶۶۴ میلیارد ریال سود فروش مواد اولیه در این شرکت شناسایی شده و سهو سپرده بانکی نیز در سال گذشته به میزان ۵۲۸ میلیارد ریال شناسایی شده است.

دیدگاه خود را بیان کنید
* نظر:
نام:
ایمیل:
گزارش مجامع

بانک دی، آنلاین مجمع برگزار می کند

مجمع عمومی عادی به طور فوق العاده بانک دی آنلاین برگزار می‌شود.

زمان مجمع ۲۴ شرکت مشخص شد

زمان مجمع فولاد مبارکه، پالایشگاه فرابورسی، دو بانک و ۲۱ شرکت مشخص شد
آخرین خبرها از وضعیت تولید محصولات جدید

آخرین خبرها از وضعیت تولید محصولات جدید

مجمع عمومی عادی سالیانه صاحبان سهام شرکت بهمن دیزل روز چهارشنبه هجدهم تیر با ٨٧.٣ درصد کل اعضاء سهامداران در سالن همایش شرکت بهمن موتور برگزار شد.
افزایش ۲۴ درصدی سود خالص

افزایش ۲۴ درصدی سود خالص "بفجر" در سال 97

مدیرعامل پتروشیمی فجر گفت: در پایان اسفند ماه سال گذشته، سود خالص این شرکت 734 میلیارد تومان بوده که این رقم حاکی از افزایش ۲۴ درصدی سود خالص این شرکت نسبت به سال مالی 96 است.
رشد 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97

رشد 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97

گزارش عملکرد هیات مدیره این شرکت در سال 97 نشان دهنده افزایش 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97 است.
برای دریافت خبرنامه بورس نیوز ایمیل خود را وارد نمایید:
دستور قالیباف به شرکت بورس: "شستا" را سریع تعیین تکلیف کنید
براساس قانون بازار اوراق بهادار بازگشایی و توقف نماد‌ها بر عهده بورس‌ها است، وظیفه سازمان بورس و اوراق بهادار، صیانت از حقوق سهامداران و نظارت بر بورس‌ها است.