تعداد بازدید : ۱۸۹۲
کد خبر : ۲۱۸۱۲۴
کارشناس بازار سرمایه در گفت‌وگو با بورس نیوز مطرح کرد: 
۲۱ ارديبهشت ۱۳۹۹ - ۱۲:۳۶
با بررسی روز‌های بازار سرمایه می‌توان دریافت که حقوقی‌های سهم‌های بنیادی، عرضه کمی داشته و در مقابل حقوقی‌های سهم‌های کوچک میزان عرضه را در بازار بالا برده اند.
 
حمایت از سهام بزرگ، سیاست کلی دولت
 
علی یوسفیان، کارشناس بازار سرمایه در این خصوص به بورس نیوز گفت:سهم‌های کوچک رشد داشته و درمقابل بنیادی‌ها نیاز به طرفدار بیشتری دارند.

وی ادامه داد: حقوقی‌ها معمولا به دنبال سهم‌های بزرگ و بنیادی بوده و درست و غلط این اقدام به خودشان بازمی‌گردد اما؛ به طول کلی سیاست دولت علاوه بر نظر حقوقی ها، حمایت از سهام بزرگ است. 

این کارشناس بازار سرمایه به سهام عدالت اشاره و اظهار کرد: سهم‌های موجود در سهام عدالت و خصوصی سازی همه سهم‌های بزرگی بوده که شاخص نیز گویای رشد این سهام بزرگ است. 

یوسفیان در خصوص تاثیر این امر بر بازار سرمایه خاطر نشان کرد: حقوقی‌ها سیگنال می‌دهند که باید سهام بزرگ خریداری شود و این یک علامت دهی به بورس است چرا که بسیاری از افراد معتقدند سهام‌های کوچک افزایش قیمت داشته و بهتر است خریداری نشوند.

این کارشناس بازار سرمایه در پایان اظهار کرد: معتقدم بورس به این مسائل واکنش زیادی نشان نداده، روند کلی خود را دنبال کرده و علائم موجود تاثیر چندانی ندارند.
دیدگاه خود را بیان کنید
* نظر:
نام:
ایمیل:
گزارش مجامع

بانک دی، آنلاین مجمع برگزار می کند

مجمع عمومی عادی به طور فوق العاده بانک دی آنلاین برگزار می‌شود.

زمان مجمع ۲۴ شرکت مشخص شد

زمان مجمع فولاد مبارکه، پالایشگاه فرابورسی، دو بانک و ۲۱ شرکت مشخص شد
آخرین خبرها از وضعیت تولید محصولات جدید

آخرین خبرها از وضعیت تولید محصولات جدید

مجمع عمومی عادی سالیانه صاحبان سهام شرکت بهمن دیزل روز چهارشنبه هجدهم تیر با ٨٧.٣ درصد کل اعضاء سهامداران در سالن همایش شرکت بهمن موتور برگزار شد.
افزایش ۲۴ درصدی سود خالص

افزایش ۲۴ درصدی سود خالص "بفجر" در سال 97

مدیرعامل پتروشیمی فجر گفت: در پایان اسفند ماه سال گذشته، سود خالص این شرکت 734 میلیارد تومان بوده که این رقم حاکی از افزایش ۲۴ درصدی سود خالص این شرکت نسبت به سال مالی 96 است.
رشد 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97

رشد 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97

گزارش عملکرد هیات مدیره این شرکت در سال 97 نشان دهنده افزایش 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97 است.
برای دریافت خبرنامه بورس نیوز ایمیل خود را وارد نمایید:
دستور قالیباف به شرکت بورس: "شستا" را سریع تعیین تکلیف کنید
براساس قانون بازار اوراق بهادار بازگشایی و توقف نماد‌ها بر عهده بورس‌ها است، وظیفه سازمان بورس و اوراق بهادار، صیانت از حقوق سهامداران و نظارت بر بورس‌ها است.