تعداد بازدید : ۳۰۸
کد خبر : ۲۱۸۱۳۳
مدیر آبرسانی ذوب آهن اصفهان:
۲۲ ارديبهشت ۱۳۹۹ - ۰۹:۱۴
تولید فولاد همواره به وجود و مصرف آب وابسته است، ذوب آهن اصفهان با توجه به قرار گرفتن در کنار رودخانه زاینده رود از آب این رودخانه استفاده می‌کرد، ولی در چند سال اخیر و با بروز خشکسالی‌های مکرر، به منظور کاهش مصرف آب در ذوب آهن اصفهان تمهیدات گسترده‌ای انجام و پروژه‌های مختلفی را تعریف شد تا علی رغم افزایش تولید، میزان برداشت از آب رودخانه زاینده رود کاهش یابد به همین منظور در این شماره گفتگویی داریم با مهرداد اسماعیلی مدیر آبرسانی شرکت که در ادامه می‌خوانید:

از تمهیدات مهم در طرح‌های توسعه‌ای ذوب آهن اصفهان، کاهش مصرف آب است

به گزارش بورس نیوز،مهرداد اسماعیلی، با اشاره به این که از سال ۷۹ اولین خشکسالی‌ها در اصفهان شروع شد گفت: ذوب آهن اصفهان از صنایعی می‌باشد که حیات آن به وجود آب وابسته است، با شروع خشکسالی ها، این شرکت با برنامه ریزی‌های و تعریف پروژه‌های مختلف سعی کرد تا میزان مصرف خود را از زاینده رود کاهش دهد. وی با اشاره به این که در سال ۷۹ میزان برداشت آب از زاینده رود ۳۲ میلیون متر مکعب بود و این رقم در سال ۹۷ به ۱۴ میلیون متر مکعب کاهش پیدا کرده است، یاد آور شد: با انجام پروژه‌های مختلف و علی رغم افزایش ۶۰ درصدی تولید هر ساله ۲۰ درصد کاهش مصرف آب نسبت به سال قبل داریم که این رقم بسیار قابل توجه است.
مدیر آبرسانی ذوب آهن اصفهان یکی از تمهیدات مهم در طرح‌های توسعه‌ای ذوب آهن اصفهان را کاهش مصرف آب دانست و گفت: استفاده از پساب در سیکل‌های کثیف کارخانه نظیر خنک کردن سرباره، مدیریت مصرف آب با نصب مولتی پمپ‌های آب صنعتی و آشامیدنی و مدیریت مصرف و فشار از دیگر عواملی است که با کنترل آن توانستیم مصرف آب در شرکت را کاهش دهیم.
اسماعیلی، یکی از نقاط پر مصرف آب در ذوب آهن اصفهان را برج‌های خنک کننده دانست و گفت: در شرکت حدود ۲۰۰ برج خنک کننده وجود دارد که از سال ۸۱ به خاطر تبخیر زیاد آب در این برج‌ها شروع به اصلاح ساختاری آن‌ها نمودیم و سعی شده سالیانه ۱۰ برج خنک کننده را باسازی و نوسازی کنیم.
وی افزود: اخیرا برنامه ریزی کردیم تا از برج‌های هیبریدی، استفاده کنیم، زیرا این برج‌ها علاوه بر کاهش حداقل ۳۰ درصدی مصرف آب، در زمینه کاهش آلایندگی نیز بسیار موثر است.
وی رویکرد جدید صنایع فولادی را برای تامین آب، استفاده از پساب دانست و گفت: ذوب آهن اصفهان با سرمایه گذاری بالغ بر هزار میلیارد تومان به منظور کاهش مصرف آب، پساب شهرستان‌های زرین شهر بالغ بر ۶۰ لیتر بر ثانیه و فولادشهر بالغ بر ۱۹۰ لیتر بر ثانیه را خریداری کرده و همچنین در صدد هستیم تا پساب شهرستان نجف آباد و شهرستان‌های اطراف را نیز خریداری نموده و به شرکت انتقال دهیم تا نیاز به آب رودخانه را به کمترین حد ممکن کاهش دهیم.

از تمهیدات مهم در طرح‌های توسعه‌ای ذوب آهن اصفهان، کاهش مصرف آب است
مدیر آبرسانی ذوب آهن اصفهان هدف این مدیریت را کاهش و مدیریت بهینه مصرف آب در شرکت دانست و تصریح کرد: ساخت تصیفه خانه پساب، اصلاح برج‌های خنک کننده و بازسازی و نوسازی شبکه فرسوده شرکت از برنامه‌هایی است که در سال جاری در صدد انجام آن هستیم.

دیدگاه خود را بیان کنید
* نظر:
نام:
ایمیل:
گزارش مجامع

بانک دی، آنلاین مجمع برگزار می کند

مجمع عمومی عادی به طور فوق العاده بانک دی آنلاین برگزار می‌شود.

زمان مجمع ۲۴ شرکت مشخص شد

زمان مجمع فولاد مبارکه، پالایشگاه فرابورسی، دو بانک و ۲۱ شرکت مشخص شد
آخرین خبرها از وضعیت تولید محصولات جدید

آخرین خبرها از وضعیت تولید محصولات جدید

مجمع عمومی عادی سالیانه صاحبان سهام شرکت بهمن دیزل روز چهارشنبه هجدهم تیر با ٨٧.٣ درصد کل اعضاء سهامداران در سالن همایش شرکت بهمن موتور برگزار شد.
افزایش ۲۴ درصدی سود خالص

افزایش ۲۴ درصدی سود خالص "بفجر" در سال 97

مدیرعامل پتروشیمی فجر گفت: در پایان اسفند ماه سال گذشته، سود خالص این شرکت 734 میلیارد تومان بوده که این رقم حاکی از افزایش ۲۴ درصدی سود خالص این شرکت نسبت به سال مالی 96 است.
رشد 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97

رشد 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97

گزارش عملکرد هیات مدیره این شرکت در سال 97 نشان دهنده افزایش 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97 است.
برای دریافت خبرنامه بورس نیوز ایمیل خود را وارد نمایید:
دستور قالیباف به شرکت بورس: "شستا" را سریع تعیین تکلیف کنید
براساس قانون بازار اوراق بهادار بازگشایی و توقف نماد‌ها بر عهده بورس‌ها است، وظیفه سازمان بورس و اوراق بهادار، صیانت از حقوق سهامداران و نظارت بر بورس‌ها است.