تعداد بازدید : ۴۸۶۵
کد خبر : ۲۱۸۳۹۱
۲۳ ارديبهشت ۱۳۹۹ - ۱۳:۳۰
آیا می‌دانستید که بدون کد بورسی می‌توانید در بورس سرمایه گذاری کنید؟

به گزارش بورس نیوز،رییس سازمان بورس و اوراق بهادار تأکید کرد: افرادی که به بازار سرمایه ورود می‌کنند به ویژه تازه وارد‌ها از شرکت‌های سبدگردان سهام و ظرفیت صندوق‌های سرمایه گذاری در خرید و فروش استفاده کنند. صندوق‌های سرمایه گذاری آن دست از خدمات مالی است که می‌توان از طریق آن هم با کد بورسی و هم بدون کد بورسی در بازار سهام سرمایه گذاری کرد.

این روز‌ها به دلیل استقبال عموم جامعه از بازار سهام، سامانه سجام روز‌های شلوغی را تجربه می‌کند و به دلیل ترافیک بالا در کارگزاری‌ها دریافت کد بورسی اشخاص با تاخیر مواجه می‌شود؛ این در حالی است که سرمایه گذاران می‌توانند از طریق «صندوق‌های سرمایه گذاری صدور و ابطالی» و بدون داشتن کد بورسی در بازار سهام سرمایه گذاری کنند.

روش‌های معاملات صندوق‌های سرمایه گذاری

به طور کلی ۲ شیوه سرمایه گذاری در صندوق‌های سرمایه گذاری وجود دارد.

«صندوق‌های صدور و ابطالی» آن دست از صندوق‌های سرمایه گذاری که برای معاملاتش نیاز به کد بورسی نیست و آن دسته از صندوق‌های سرمایه گذاری که برای معاملاتشان نیاز به کد بورسی است، به صندوق‌های قابل معامله در بورس (ETF) معروف اند.

سرمایه گذاران می‌توانند با سرمایه گذاری در صندوق‌های صدور و ابطالی، با پذیرش سطح ریسک پذیری مختلف، بدون داشتن کد بورسی از فرصت‌های بازار سرمایه بهره برداری کنند. این صندوق‌ها به دلیل دارا بودن مدیریت حرفه‌ای پرتفوگردانی، ریسک سرمایه گذاران تازه وارد را کاهش می‌دهد و سرمایه گذاران بدون نیاز کد بورسی، دانش مالی، تخصص، تجربه و زمان اقدام به سرمایه گذاری در بورس می‌کنند.

صندوق‌های سرمایه گذاری آسمان یکم و آسمان خاورمیانه شرکت سبدگردان آسمان از جمله صندوق‌های موفق صدور و ابطالی کشور است که سرمایه گذاران بدون کد بورسی و فقط با ثبت نام و احراز هویت می‌توانند اقدام به خرید واحد‌های این صندوق‌ها کنند.

بازدهی ۳۶۵ درصدی آسمان یکم

صندوق سرمایه گذاری آسمان یکم یک صندوق در سهام است؛ یعنی طبق قوانین ملزم است که حداقل ۷۰ تا حداکثر ۱۰۰ درصد دارایی اش را در سهام سرمایه گذاری کند. این موضوع به این معنی است که باید ریسک بالایی را برای این صندوق متصور بود؛ اما ناگفته نماند که در بازار‌های صعودی بورس، می‌توان انتظار بازدهی بالایی ازاین صندوق داشت. به گزارش مرکز اطلاعات مالی ایران این صندوق در یکسال منتهی به ۲۰ اردیبهشت ماه ۱۳۹۹، حدود ۳۶۵ درصد بازدهی را نصیب سرمایه گذاران خود کرده است.

این صندوق که در مرداد ماه ۱۳۹۱ فعالیت خود را آغاز کرده است، از ابتدای فعالیت تا ۲۰ اردیبهشت ماه ۱۳۹۹ نزدیک به ۵۱۰۰ درصد بازدهی کسب کرده است.

بدون کد بورسی در بورس سرمایه گذاری کنید

بازدهی ۲۰۰ درصدی آسمان خاورمیانه

صندوق سرمایه گذرای آسمان خاورمیانه یک صندوق مختلط با ریسک متوسط قلمداد می‌شود و مناسب کسانی است که تمایل به سطح ریسک بالای بازار سهام را ندارند و از سوی دیگر مایل اند از بازدهی این بازار نیز بی نصیب نمانند.
به گزارش مرکز اطلاعات مالی ایران، صندوق آسمان خاورمیانه در سال منتهی به ۲۰ اردیبهشت ماه ۱۳۹۸ توانسته است بیش از ۲۰۰ درصد بازدهی را برای سرمایه گذاران خود ثبت کند.

این صندوق که از تیرماه ۱۳۹۸ فعالیت خود را در بازار سرمایه آغاز کرده است، تا کنون بیش از ۲۳۰۰ درصد بازدهی را ثبت کرده است.

بدون کد بورسی در بورس سرمایه گذاری کنید

جهت دریافت راهنمایی سرمایه گذاری می توانید با ما تماس بگیرید.

۰۲۱-۴۱۷۹۳۰۰۰

دیدگاه خود را بیان کنید
* نظر:
نام:
ایمیل:
ببینید و بشنوید آرشیو
Array
Array
Array
گزارش مجامع
افزایش ۲۴ درصدی سود خالص

افزایش ۲۴ درصدی سود خالص "بفجر" در سال 97

مدیرعامل پتروشیمی فجر گفت: در پایان اسفند ماه سال گذشته، سود خالص این شرکت 734 میلیارد تومان بوده که این رقم حاکی از افزایش ۲۴ درصدی سود خالص این شرکت نسبت به سال مالی 96 است.
رشد 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97

رشد 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97

گزارش عملکرد هیات مدیره این شرکت در سال 97 نشان دهنده افزایش 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97 است.
مخالفت سهامدار عمده با افزایش سرمایه وپسا

مخالفت سهامدار عمده با افزایش سرمایه وپسا

مدیرعامل شرکت سرمایه‌گذاری صنعت پتروشیمی ساختمان خلیج‌فارس،گفت: پیشنهاد افزایش سرمایه مورد تایید سهامدار عمده این شرکت (با درصد سهام 85 درصد) قرار نگرفته است.
آینده ای روشن در انتظار شرکت تازه وارد بورسی / پتروشیمی نوری مشکل تامین خوراک ندارد

آینده ای روشن در انتظار شرکت تازه وارد بورسی / پتروشیمی نوری مشکل تامین خوراک ندارد

مدیرعامل شرکت پتروشیمی نوری گفت: در شرایط کنونی که تامین خوراک اصلی ترین مشکل شرکت های پتروشیمی محسوب می شود پتروشیمی نوری به دلیل اتصال به 13 پالایشگاه پارس جنوبی مشکلی برای تامین خوراک ندارد.
سر آمد شرکت های تولید کننده فرآورده های نفتی

سر آمد شرکت های تولید کننده فرآورده های نفتی

مجمع عمومی عادی ساليانه صاحبان سهام شرکت پالايش نفت اصفهان(سهامی عام) با حضور 88 درصدی سهامداران، رئيس مجمع، مديرعامل شرکت پالايش اصفهان، نماينده سازمان بورس و حسابرس مستقل و بازرس قانونی برگزار شد.
افزایس سرمایه

افزایس سرمایه "ومعلم" در راه است/140 کشتی تحت پوشش بیمه معلم

مدیرعامل شرکت بیمه معلم گفت: افزایش سرمایه از محل سود انباشته و تجدید ارزیابی دارایی‌ها در دستور کار است.
افزایش میزان فروش محصولات پارس در سال جاری

افزایش میزان فروش محصولات پارس در سال جاری

در سال جاری میزان فروش شرکت نسبت به مدت مشابه سال قبل رشد 15 درصدی را تجربه کرد که این امر حاکی از آنست که تحریم ها مانعی برای پیشرفت محسوب نمی شوند.
افزایش سرمایه ولساپا در یک ماه آینده

افزایش سرمایه ولساپا در یک ماه آینده

مدیرعامل لیزینگ رایان سایپا گفت: برنامه افزایش سرمایه شرکت از محل تجدید ارزیابی و سود انباشته در یک ماه آینده به هیات مدیره ابلاغ و مورد بررسی قرار می گیرد.

رفع مشکل کم آبی صنعت پتروشیمی در آینده ای نزدیک/ تولید 1130848 تنی "مارون" در سه ماهه اول سال جاری

مدیرعامل پتروشیمی مارون گفت: برای جبران کم آبی و استمرار تولید واحدهای صنعتی، مسئولین شرکت اقدام به برطرف کردن این معظل از طریق تاسیس آب شیرین کن و استفاده از آب فاضلاب شهری کردند.
برای دریافت خبرنامه بورس نیوز ایمیل خود را وارد نمایید:
شاخص باردیگر میلیونر شد
شاخص کل بورس تهران مجددا" بعد از افت ۱۰ تا ۱۵ درصدی به ابرکانال یک میلیون واحدی بازگشت.