کد خبر : ۲۱۸۴۲۵
۲۳ ارديبهشت ۱۳۹۹ - ۲۲:۰۲

محسن عباسی کارشناس بازارهای مالی و مدرس دانشگاه نوشت:

همین ابتدای این نوشتار بی تعارف بگویم که بازار خودرو و مسکن اگر چه با تورم عمومی پیش می رود اما در حال حاضر این افزایش قیمتها فقط به صورت اسمی اتفاق افتاده است و حجم معاملات قابل قبولی در این بازارها انجام نشده است. این افزایش قیمت در نهایت به رکود بزرگتری در این بازارها منجر می شود زیرا به دلیل افزایش نرخ بیکاری و رکود در کسب و کارها ، قدرت خرید مردم کاهش خواهد یافت و افزایش قیمت در این دو بازار باعث عدم دسترسی مردم به ملک و خودرو به دلیل کاهش قدرت خریدشان می شود. بهترین استراتژی در شرایط فعلی استفاده از فرصت پیش آمده برای خروج از این دو بازار حبابی و راکد (خروج فقط در مواردی که به قصد سرمایه گذاری خریداری شده است نه ملک و خودروی مصرفی) و تبدیل منابع در شرایط استراحت بازار سهام به پورتفوی بورسی با دید ۶ الی ۹ ماهه آینده هست. در این دوره بورس یک دوره صعود قابل توجه دیگر را تجربه خواهد کرد. هم سهام بزرگ نظیر گروههای پالایشی و بانکی و خودرو و فلزات و پتروشیمی وهم گروههای متوسط و نظیر ساختمانیها، گروه رایانه، داروییها و حمل و نقلیها گزینه های مناسبی برای سرمایه گذاری هستند.

طبیعی است سایر نمادهای ارزشمند و گروههای دیگر نیز به تبع رشد بازار با افزایش قیمت مواجه خواهند شد. از فرصت پیش آمده برای بهبود سبد سرمایه گذاری خود نهایت استفاده را ببرید.

 

دیدگاه خود را بیان کنید
* نظر:
نام:
ایمیل:
گزارش مجامع
افزایش سرمایه قابل توجه ۹۰۰ میلیارد تومانی

افزایش سرمایه قابل توجه ۹۰۰ میلیارد تومانی "غکورش" در سال جاری

با در نظر گرفتن سرمایه فعلی ۳۰۰ میلیارد تومانی "غکورش" احتمالا  سهامداران این مجموعه باید منتظر یک افزایش سرمایه ۳۰۰ درصدی در سال ۱۴۰۱ در "غکورش" باشند. آنطور که مطرح شده است، این افزایش سرمایه از محل سود انباشته شرکت انجام خواهد شد.
زنگ مجمع

زنگ مجمع "بپاس" به صدا درآمد

مجمع عمومی شرکت بیمه پاسارگاد در تاریخ ۱۴۰۱/۰۳/۲۲ برگزار می‌شود.
سهامداران

سهامداران "خوساز" باهم دیدار کنند

مجمع عمومی شرکت صنعتی محورسازان ایران خودرو در تاریخ ۱۴۰۱/۰۳/۲۱ برگزار خواهد شد.

"حخزر" برای پرداخت سود آماده می شود

شرکت کشتیرانی دریای خزر زمان پرداخت سود به سهامداران را منتشر کرد.
برای دریافت خبرنامه بورس نیوز ایمیل خود را وارد نمایید: