تعداد بازدید : ۴۷۷
کد خبر : ۲۱۸۴۲۵
۲۳ ارديبهشت ۱۳۹۹ - ۲۲:۰۲

محسن عباسی کارشناس بازارهای مالی و مدرس دانشگاه نوشت:

همین ابتدای این نوشتار بی تعارف بگویم که بازار خودرو و مسکن اگر چه با تورم عمومی پیش می رود اما در حال حاضر این افزایش قیمتها فقط به صورت اسمی اتفاق افتاده است و حجم معاملات قابل قبولی در این بازارها انجام نشده است. این افزایش قیمت در نهایت به رکود بزرگتری در این بازارها منجر می شود زیرا به دلیل افزایش نرخ بیکاری و رکود در کسب و کارها ، قدرت خرید مردم کاهش خواهد یافت و افزایش قیمت در این دو بازار باعث عدم دسترسی مردم به ملک و خودرو به دلیل کاهش قدرت خریدشان می شود. بهترین استراتژی در شرایط فعلی استفاده از فرصت پیش آمده برای خروج از این دو بازار حبابی و راکد (خروج فقط در مواردی که به قصد سرمایه گذاری خریداری شده است نه ملک و خودروی مصرفی) و تبدیل منابع در شرایط استراحت بازار سهام به پورتفوی بورسی با دید ۶ الی ۹ ماهه آینده هست. در این دوره بورس یک دوره صعود قابل توجه دیگر را تجربه خواهد کرد. هم سهام بزرگ نظیر گروههای پالایشی و بانکی و خودرو و فلزات و پتروشیمی وهم گروههای متوسط و نظیر ساختمانیها، گروه رایانه، داروییها و حمل و نقلیها گزینه های مناسبی برای سرمایه گذاری هستند.

طبیعی است سایر نمادهای ارزشمند و گروههای دیگر نیز به تبع رشد بازار با افزایش قیمت مواجه خواهند شد. از فرصت پیش آمده برای بهبود سبد سرمایه گذاری خود نهایت استفاده را ببرید.

 

دیدگاه خود را بیان کنید
* نظر:
نام:
ایمیل:
گزارش مجامع

بانک دی، آنلاین مجمع برگزار می کند

مجمع عمومی عادی به طور فوق العاده بانک دی آنلاین برگزار می‌شود.

زمان مجمع ۲۴ شرکت مشخص شد

زمان مجمع فولاد مبارکه، پالایشگاه فرابورسی، دو بانک و ۲۱ شرکت مشخص شد
آخرین خبرها از وضعیت تولید محصولات جدید

آخرین خبرها از وضعیت تولید محصولات جدید

مجمع عمومی عادی سالیانه صاحبان سهام شرکت بهمن دیزل روز چهارشنبه هجدهم تیر با ٨٧.٣ درصد کل اعضاء سهامداران در سالن همایش شرکت بهمن موتور برگزار شد.
افزایش ۲۴ درصدی سود خالص

افزایش ۲۴ درصدی سود خالص "بفجر" در سال 97

مدیرعامل پتروشیمی فجر گفت: در پایان اسفند ماه سال گذشته، سود خالص این شرکت 734 میلیارد تومان بوده که این رقم حاکی از افزایش ۲۴ درصدی سود خالص این شرکت نسبت به سال مالی 96 است.
رشد 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97

رشد 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97

گزارش عملکرد هیات مدیره این شرکت در سال 97 نشان دهنده افزایش 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97 است.
برای دریافت خبرنامه بورس نیوز ایمیل خود را وارد نمایید: