تعداد بازدید : ۵۹۲
کد خبر : ۲۱۸۴۵۰
نمایش هزینه‌های استهلاک و رول کاغذی در دستگاه‌های پوز بررسی شد؛
۲۴ ارديبهشت ۱۳۹۹ - ۱۰:۳۲
افزایش بیش از ۲.۲۴۰ میلیارد ریالی درآمد‌های ناشی از فروش شارژ تلفن همراه که البته از حاشیه سود پایینی نیز برخوردار بوده از دیگر عوامل افزایش درآمد‌های این شرکت در سال مالی ۱۳۹۸ است.

هزینه‌های استهلاک و رول کاغذی اصلی‌ترین هزینه‌های


به گزارش واحد تحقیق و مطالعات بورس نیوز، بی شک هزینه‌های استهلاک دستگاه‌های پوز شرکت‌های پرداخت با توجه به نرخ زمان ۵ ساله استهلاک، یکی از اصلی‌ترین هزینه‌های سربار شرکت‌های این حوزه محسوب می‌شود.

تجارت الکترونیک پارسیان نیز از این قاعده مستثنی نبوده و بیش از ۱.۰۰۰ میلیارد ریال از هزینه‌های در ۳.۲۲۰ میلیارد ریالی بهای تمام شده این شرکت (به استثنای هزینه‌های خرید شارژ تلفن همراه که ماهیت هزینه‌ای متفاوتی دارد) به هزینه‌ای استهلاک اختصاص دارد.

هزینه‌های استهلاک و رول کاغذی اصلی‌ترین هزینه‌های

از دیگر هزینه‌های چشمگیر شرکت‌های این حوزه نیز می‌توان به هزینه‌های رول‌های کاغذی مصرفی و همچنین بازگشت کارمزد‌های پرداختی به نمایندگی‌ها بابت جذب تراکنش اشاره کرد که البته این شرکت با کوچک کردن ابعاد رول‌های مصرفی در کارتخوان‌های منتصب موفق به کاهش بهای مصرفی این هزینه‌ها در سال مالی ۱۳۹۸ در مقایسه با سال گذشته شده است.

بر اساس گزارش عملکرد سالیانه منتشر شده شرکت تجارت الکترونیک پارسیان، این شرکت موفق به ثبت تعدیل مثبت ۳۴ درصدی سودآوری در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته شده که البته به نظر می‌رسد بخش عمده‌ای از این تعدیل به دلیل افزایش خالص کارمزد دریافتی از عملیات شاپرک و شتاب بوده، اما با این وجود نمی‌توان از عدم رشد درآمد‌های ناشی اجاره دستگاه‌های کارتخوان (که عمدتا از بانک‌ها دریافت می‌شود) در مقایسه با سال مالی گذشته به راحتی گذشت.

افزایش بیش از ۲.۲۴۰ میلیارد ریالی درآمد‌های ناشی از فروش شارژ تلفن همراه که البته از حاشیه سود پایینی نیز برخوردار بوده از دیگر عوامل افزایش درآمد‌های این شرکت در سال مالی ۱۳۹۸ است.

دیدگاه خود را بیان کنید
* نظر:
نام:
ایمیل:
گزارش مجامع

"امین" به افزایش سرمایه می اندیشد

شرکت تامین سرمایه امین در تاریخ ۱۳۹۹/۱۲/۲۵ مجمع عمومی فوق العاده برگزار خواهد کرد.
دورهمی

دورهمی "پکویر" برگزار شد

شرکت کویرتایر در تاریخ ۱۳۹۹/۱۲/۱۳مجمع عمومی را برگزار کرد.

"شصفها" در مسیر پرداخت سود قرار می‌گیرد

شرکت پتروشیمی اصفهان برنامه پرداخت سود به سهامداران را مشخص کرد.
مجمع

مجمع "ثنظام" ۲۴ تومان تقسیم کرد

مجمع عمومی شرکت سرمایه گذاری ساختمانی نظام مهندسی ایران در تاریخ ۱۳۹۹/۱۲/۰۹ برگزار شد.
برای دریافت خبرنامه بورس نیوز ایمیل خود را وارد نمایید: