کد خبر : ۲۱۸۴۵۰
نمایش هزینه‌های استهلاک و رول کاغذی در دستگاه‌های پوز بررسی شد؛
۲۴ ارديبهشت ۱۳۹۹ - ۱۰:۳۲
افزایش بیش از ۲.۲۴۰ میلیارد ریالی درآمد‌های ناشی از فروش شارژ تلفن همراه که البته از حاشیه سود پایینی نیز برخوردار بوده از دیگر عوامل افزایش درآمد‌های این شرکت در سال مالی ۱۳۹۸ است.

هزینه‌های استهلاک و رول کاغذی اصلی‌ترین هزینه‌های


به گزارش واحد تحقیق و مطالعات بورس نیوز، بی شک هزینه‌های استهلاک دستگاه‌های پوز شرکت‌های پرداخت با توجه به نرخ زمان ۵ ساله استهلاک، یکی از اصلی‌ترین هزینه‌های سربار شرکت‌های این حوزه محسوب می‌شود.

تجارت الکترونیک پارسیان نیز از این قاعده مستثنی نبوده و بیش از ۱.۰۰۰ میلیارد ریال از هزینه‌های در ۳.۲۲۰ میلیارد ریالی بهای تمام شده این شرکت (به استثنای هزینه‌های خرید شارژ تلفن همراه که ماهیت هزینه‌ای متفاوتی دارد) به هزینه‌ای استهلاک اختصاص دارد.

هزینه‌های استهلاک و رول کاغذی اصلی‌ترین هزینه‌های

از دیگر هزینه‌های چشمگیر شرکت‌های این حوزه نیز می‌توان به هزینه‌های رول‌های کاغذی مصرفی و همچنین بازگشت کارمزد‌های پرداختی به نمایندگی‌ها بابت جذب تراکنش اشاره کرد که البته این شرکت با کوچک کردن ابعاد رول‌های مصرفی در کارتخوان‌های منتصب موفق به کاهش بهای مصرفی این هزینه‌ها در سال مالی ۱۳۹۸ در مقایسه با سال گذشته شده است.

بر اساس گزارش عملکرد سالیانه منتشر شده شرکت تجارت الکترونیک پارسیان، این شرکت موفق به ثبت تعدیل مثبت ۳۴ درصدی سودآوری در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته شده که البته به نظر می‌رسد بخش عمده‌ای از این تعدیل به دلیل افزایش خالص کارمزد دریافتی از عملیات شاپرک و شتاب بوده، اما با این وجود نمی‌توان از عدم رشد درآمد‌های ناشی اجاره دستگاه‌های کارتخوان (که عمدتا از بانک‌ها دریافت می‌شود) در مقایسه با سال مالی گذشته به راحتی گذشت.

افزایش بیش از ۲.۲۴۰ میلیارد ریالی درآمد‌های ناشی از فروش شارژ تلفن همراه که البته از حاشیه سود پایینی نیز برخوردار بوده از دیگر عوامل افزایش درآمد‌های این شرکت در سال مالی ۱۳۹۸ است.

دیدگاه خود را بیان کنید
* نظر:
نام:
ایمیل:
گزارش مجامع
انتخاب هیات مدیره جدید

انتخاب هیات مدیره جدید "شسپا" در مجمع

مجمع عمومی شرکت نفت سپاهان در تاریخ ۱۴۰۰/۰۵/۱۰ برگزار شد.

"نبروج" مجددا مجمع برگزار می کند

مجمع عمومی فوق العاده شرکت نساجی بروجرد در تاریخ ۱۴۰۰/۰۵/۲۵برگزار خواهد شد.
مجمع

مجمع "شتولی" ۱۰ روز دیگر برگزار می‌شود

مجمع عمومی عادی شرکت تولی پرس در تاریخ ۱۴۰۰/۰۵/۲۰ برگزار خواهد شد.
زنگ مجمع

زنگ مجمع "پترول" به گوش می رسد

مجمع عمومی گروه پتروشیمی سرمایه گذاری ایرانیان در تاریخ ۱۴۰۰/۰۵/۲۰ برگزار خواهد شد.
سهامداران

سهامداران "تاصیکو" با هم دیدار می کنند

مجمع عمومی شرکت سرمایه گذاری صدر تامین در تاریخ ۱۴۰۰/۰۵/۲۰برگزار می‌شود.
برای دریافت خبرنامه بورس نیوز ایمیل خود را وارد نمایید: