تعداد بازدید : ۱۲۷۸
کد خبر : ۲۱۸۴۹۹
دبیر انجمن صنفی کارفرمایان صنعت سیمان در گفتگو با بورس نیوز تاکید کرد:
۲۴ ارديبهشت ۱۳۹۹ - ۱۱:۵۴
قیمت سهم های سیمانی هنوز از ارزش جایگزینی کمتر است و سهم سیمانی ها حباب ندارد.

سرپرست وزارت صمت از بدنه سیمانی هاست

به گزارش بورس نیوز با وجود شیوع کرونا و توقف ساخت و ساز و صادرات، فروش سیمانی ها در فروردین ماه قابل قبول بوده است.

عبدالرضا شیخان دبیر انجمن صنفی کارفرمایان صنعت سیمان در گفتگو با بورس نیوز در خصوص وضعیت بازار سیمان بیان کرد : در سنوات گذشته، به دلیل احتمال افزایش نرخ سیمان در ابتدای سال، تقاضای سیمان در اسفندماه افزایش می‌یافت اما؛ از آنجا که از اواخر سال قبل گفته شد بررسی افزایش نرخ سیمان به سال جدید (سال۹۹) موکول شده، بنابراین تقاضای سیمان در فروردین‌ماه هم مطلوب بوده و بعضی مشتریان بازار سیمان خریدهای خود را جلو انداخته‌اندو در صورت افزایش نرخ سیمان، در همان ماهی که نرخ سیمان افزایش یافته، تقاضای سیمان افت خواهد کرد.

وی افزود: صنعت سیمان پیگیر افزایش سیمان هست و امیدواریم این‌ موضوع هر چه زودتر به نتیجه برسد. با توجه به تغییر وزیر صمت و انتصاب مدرس خیابانی به عنوان سرپرست وزارت صمت، به بهبود سیاست های این وزارتخانه در مورد صنعت سیمان خوشبین هستیم. 

شیخان در پاسخ به این سوال که آیا قیمت سهم های سیمانی حباب دارد یا نه، گفت: برای راه اندازی یک کارخانه سیمان ۱ میلیون تنی، باید سرمایه گذاری ۱۲۰۰ میلیارد تومانی صورت بگیرد. ضمن اینکه برای تامین تجهیزات و ماشین آلات باید اقدام به واردات از چین شود‌. در حالی که در کارخانجات سیمان قدیمی تر، تمام تجهیزات و ماشین آلات اروپایی بوده و کیفیت به مراتب بهتری هم دارند. بنابراین با در نظر گرفتن ارزش جایگزینی شرکت های سیمانی معتقدم قیمت سهم های این گروه هنوز به ارزش جایگزینی شرکت ها هم نرسیده و در صنعت سیمان، حبابی در کار نیست.

دیدگاه خود را بیان کنید
* نظر:
نام:
ایمیل:
گزارش مجامع

بانک دی، آنلاین مجمع برگزار می کند

مجمع عمومی عادی به طور فوق العاده بانک دی آنلاین برگزار می‌شود.

زمان مجمع ۲۴ شرکت مشخص شد

زمان مجمع فولاد مبارکه، پالایشگاه فرابورسی، دو بانک و ۲۱ شرکت مشخص شد
آخرین خبرها از وضعیت تولید محصولات جدید

آخرین خبرها از وضعیت تولید محصولات جدید

مجمع عمومی عادی سالیانه صاحبان سهام شرکت بهمن دیزل روز چهارشنبه هجدهم تیر با ٨٧.٣ درصد کل اعضاء سهامداران در سالن همایش شرکت بهمن موتور برگزار شد.
افزایش ۲۴ درصدی سود خالص

افزایش ۲۴ درصدی سود خالص "بفجر" در سال 97

مدیرعامل پتروشیمی فجر گفت: در پایان اسفند ماه سال گذشته، سود خالص این شرکت 734 میلیارد تومان بوده که این رقم حاکی از افزایش ۲۴ درصدی سود خالص این شرکت نسبت به سال مالی 96 است.
رشد 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97

رشد 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97

گزارش عملکرد هیات مدیره این شرکت در سال 97 نشان دهنده افزایش 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97 است.
برای دریافت خبرنامه بورس نیوز ایمیل خود را وارد نمایید:
دستور قالیباف به شرکت بورس: "شستا" را سریع تعیین تکلیف کنید
براساس قانون بازار اوراق بهادار بازگشایی و توقف نماد‌ها بر عهده بورس‌ها است، وظیفه سازمان بورس و اوراق بهادار، صیانت از حقوق سهامداران و نظارت بر بورس‌ها است.