تعداد بازدید : ۱۵۷۱
کد خبر : ۲۱۸۶۸۳
مدیرعامل شرکت سرمایه گذاری سهام عدالت استان گلستان مطرح کرد:
۲۷ ارديبهشت ۱۳۹۹ - ۱۲:۱۲
دولت با سیاست‌های خود تصمیم گرفت از شرکتی، چون پالایش نفت تهران بیش از ۹۰ درصد و از شرکتی، چون ایران خودرو زیر ۵ درصد را واگذار کند تا قادر به حفظ سیاست گذاری در برخی صنایع خود باشد.
از ایران خودرو ۲ سهم نصیب سهامداران شد
 
 
به گزارش بورس نیوز، براساس ارزش گذاری صورت گرفته با توجه به قیمت روز تابلو در تاریخ ۱۷ اردیبهشت ۹۹، به هر سهامدار تعداد مشخصی از سهام شرکت‌های بورسی تخصیص یافته است.

به افرادی که سهم کاملی ندارند ۵۳ درصد از مجموع ریالی پرتفو تعلق گرفته و بعد از ارزش گذاری ۱۳ شرکت غیر بورسی که تاکنون انجام نشده به مبلغی به این مجموعه افزوده خواهد شد. 

آنچه که به چشم می‌خورد اختصاص سهام بسیار کم برخی شرکت‌ها به سهامداران بود. طبق جدول ذیل سهام ایران خودرو به هر نفر ۲ سهم، شرکت پالایش نفت شیراز به هر نفر ۴ سهم و شرکت حمل و نقل پتروشیمی به هر نفر ۱ سهم تعلق می‌گیرد. 

مهدی بائی، مدیرعامل شرکت سرمایه گذاری سهام عدالت استان گلستان در پاسخ به این سوال که " آیا بهتر نبود به جای این تعداد سهم کم، عمق سبد بزرگتر شده و تعداد شرکت‌ها کاهش یابد؟ " به بورس نیوز گفت: از مجموع واگذاری‌های انجام شده، طبق مجوز مقام معظم رهبری مقرر بود تا ۵۰ درصد به سهام عدالت واگذار شود، اما در خصوص واگذاری ۵۰ درصدی مطلبی عنوان نشد. همچنین از مجموع دارایی ها، دولت مجاز بود تا ۵۰ درصد را واگذار کند، اما در قانون اصل ۴۴ این میزان ۴۰ درصد ثبت شده است. 

وی ادامه داد: دولت با سیاست‌های خود تصمیم گرفت از شرکتی، چون پالایش نفت تهران بیش از ۹۰ درصد و از شرکتی، چون ایران خودرو زیر ۵ درصد را واگذار کنه که قادر به حفظ سیاست گذاری در برخی صنایع خود باشد.

مدیرعامل شرکت سرمایه گذاری سهام عدالت استان گلستان خاطر نشان کرد: در سهام زیر ۵ درصد، هیچ منطق و ارزش اقتصادی به چشم نمی‌خورد و از سویی دیگر تبدیل یا فروش آن برای سهامدار مشکلاتی ایجاد خواهد کرد. 

وی ادامه داد: پراکندگی سهام، تمرکز سهامدار را از بین خواهد برد بنابراین هرچه سبد مختصر و مفید، اما متنوع‌تر از چند صنعت تشکیل شود قطعا بازدهی بیشتری خواهد داشت.
دیدگاه خود را بیان کنید
* نظر:
نام:
ایمیل:
گزارش مجامع

بانک دی، آنلاین مجمع برگزار می کند

مجمع عمومی عادی به طور فوق العاده بانک دی آنلاین برگزار می‌شود.

زمان مجمع ۲۴ شرکت مشخص شد

زمان مجمع فولاد مبارکه، پالایشگاه فرابورسی، دو بانک و ۲۱ شرکت مشخص شد
آخرین خبرها از وضعیت تولید محصولات جدید

آخرین خبرها از وضعیت تولید محصولات جدید

مجمع عمومی عادی سالیانه صاحبان سهام شرکت بهمن دیزل روز چهارشنبه هجدهم تیر با ٨٧.٣ درصد کل اعضاء سهامداران در سالن همایش شرکت بهمن موتور برگزار شد.
افزایش ۲۴ درصدی سود خالص

افزایش ۲۴ درصدی سود خالص "بفجر" در سال 97

مدیرعامل پتروشیمی فجر گفت: در پایان اسفند ماه سال گذشته، سود خالص این شرکت 734 میلیارد تومان بوده که این رقم حاکی از افزایش ۲۴ درصدی سود خالص این شرکت نسبت به سال مالی 96 است.
رشد 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97

رشد 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97

گزارش عملکرد هیات مدیره این شرکت در سال 97 نشان دهنده افزایش 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97 است.
برای دریافت خبرنامه بورس نیوز ایمیل خود را وارد نمایید: