تعداد بازدید : ۱۳۹۸
کد خبر : ۲۱۸۶۸۳
مدیرعامل شرکت سرمایه گذاری سهام عدالت استان گلستان مطرح کرد:
۲۷ ارديبهشت ۱۳۹۹ - ۱۲:۱۲
دولت با سیاست‌های خود تصمیم گرفت از شرکتی، چون پالایش نفت تهران بیش از ۹۰ درصد و از شرکتی، چون ایران خودرو زیر ۵ درصد را واگذار کند تا قادر به حفظ سیاست گذاری در برخی صنایع خود باشد.
از ایران خودرو ۲ سهم نصیب سهامداران شد
 
 
به گزارش بورس نیوز، براساس ارزش گذاری صورت گرفته با توجه به قیمت روز تابلو در تاریخ ۱۷ اردیبهشت ۹۹، به هر سهامدار تعداد مشخصی از سهام شرکت‌های بورسی تخصیص یافته است.

به افرادی که سهم کاملی ندارند ۵۳ درصد از مجموع ریالی پرتفو تعلق گرفته و بعد از ارزش گذاری ۱۳ شرکت غیر بورسی که تاکنون انجام نشده به مبلغی به این مجموعه افزوده خواهد شد. 

آنچه که به چشم می‌خورد اختصاص سهام بسیار کم برخی شرکت‌ها به سهامداران بود. طبق جدول ذیل سهام ایران خودرو به هر نفر ۲ سهم، شرکت پالایش نفت شیراز به هر نفر ۴ سهم و شرکت حمل و نقل پتروشیمی به هر نفر ۱ سهم تعلق می‌گیرد. 

مهدی بائی، مدیرعامل شرکت سرمایه گذاری سهام عدالت استان گلستان در پاسخ به این سوال که " آیا بهتر نبود به جای این تعداد سهم کم، عمق سبد بزرگتر شده و تعداد شرکت‌ها کاهش یابد؟ " به بورس نیوز گفت: از مجموع واگذاری‌های انجام شده، طبق مجوز مقام معظم رهبری مقرر بود تا ۵۰ درصد به سهام عدالت واگذار شود، اما در خصوص واگذاری ۵۰ درصدی مطلبی عنوان نشد. همچنین از مجموع دارایی ها، دولت مجاز بود تا ۵۰ درصد را واگذار کند، اما در قانون اصل ۴۴ این میزان ۴۰ درصد ثبت شده است. 

وی ادامه داد: دولت با سیاست‌های خود تصمیم گرفت از شرکتی، چون پالایش نفت تهران بیش از ۹۰ درصد و از شرکتی، چون ایران خودرو زیر ۵ درصد را واگذار کنه که قادر به حفظ سیاست گذاری در برخی صنایع خود باشد.

مدیرعامل شرکت سرمایه گذاری سهام عدالت استان گلستان خاطر نشان کرد: در سهام زیر ۵ درصد، هیچ منطق و ارزش اقتصادی به چشم نمی‌خورد و از سویی دیگر تبدیل یا فروش آن برای سهامدار مشکلاتی ایجاد خواهد کرد. 

وی ادامه داد: پراکندگی سهام، تمرکز سهامدار را از بین خواهد برد بنابراین هرچه سبد مختصر و مفید، اما متنوع‌تر از چند صنعت تشکیل شود قطعا بازدهی بیشتری خواهد داشت.
دیدگاه خود را بیان کنید
* نظر:
نام:
ایمیل:
ببینید و بشنوید آرشیو
Array
Array
Array
گزارش مجامع
افزایش ۲۴ درصدی سود خالص

افزایش ۲۴ درصدی سود خالص "بفجر" در سال 97

مدیرعامل پتروشیمی فجر گفت: در پایان اسفند ماه سال گذشته، سود خالص این شرکت 734 میلیارد تومان بوده که این رقم حاکی از افزایش ۲۴ درصدی سود خالص این شرکت نسبت به سال مالی 96 است.
رشد 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97

رشد 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97

گزارش عملکرد هیات مدیره این شرکت در سال 97 نشان دهنده افزایش 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97 است.
مخالفت سهامدار عمده با افزایش سرمایه وپسا

مخالفت سهامدار عمده با افزایش سرمایه وپسا

مدیرعامل شرکت سرمایه‌گذاری صنعت پتروشیمی ساختمان خلیج‌فارس،گفت: پیشنهاد افزایش سرمایه مورد تایید سهامدار عمده این شرکت (با درصد سهام 85 درصد) قرار نگرفته است.
آینده ای روشن در انتظار شرکت تازه وارد بورسی / پتروشیمی نوری مشکل تامین خوراک ندارد

آینده ای روشن در انتظار شرکت تازه وارد بورسی / پتروشیمی نوری مشکل تامین خوراک ندارد

مدیرعامل شرکت پتروشیمی نوری گفت: در شرایط کنونی که تامین خوراک اصلی ترین مشکل شرکت های پتروشیمی محسوب می شود پتروشیمی نوری به دلیل اتصال به 13 پالایشگاه پارس جنوبی مشکلی برای تامین خوراک ندارد.
سر آمد شرکت های تولید کننده فرآورده های نفتی

سر آمد شرکت های تولید کننده فرآورده های نفتی

مجمع عمومی عادی ساليانه صاحبان سهام شرکت پالايش نفت اصفهان(سهامی عام) با حضور 88 درصدی سهامداران، رئيس مجمع، مديرعامل شرکت پالايش اصفهان، نماينده سازمان بورس و حسابرس مستقل و بازرس قانونی برگزار شد.
افزایس سرمایه

افزایس سرمایه "ومعلم" در راه است/140 کشتی تحت پوشش بیمه معلم

مدیرعامل شرکت بیمه معلم گفت: افزایش سرمایه از محل سود انباشته و تجدید ارزیابی دارایی‌ها در دستور کار است.
افزایش میزان فروش محصولات پارس در سال جاری

افزایش میزان فروش محصولات پارس در سال جاری

در سال جاری میزان فروش شرکت نسبت به مدت مشابه سال قبل رشد 15 درصدی را تجربه کرد که این امر حاکی از آنست که تحریم ها مانعی برای پیشرفت محسوب نمی شوند.
افزایش سرمایه ولساپا در یک ماه آینده

افزایش سرمایه ولساپا در یک ماه آینده

مدیرعامل لیزینگ رایان سایپا گفت: برنامه افزایش سرمایه شرکت از محل تجدید ارزیابی و سود انباشته در یک ماه آینده به هیات مدیره ابلاغ و مورد بررسی قرار می گیرد.

رفع مشکل کم آبی صنعت پتروشیمی در آینده ای نزدیک/ تولید 1130848 تنی "مارون" در سه ماهه اول سال جاری

مدیرعامل پتروشیمی مارون گفت: برای جبران کم آبی و استمرار تولید واحدهای صنعتی، مسئولین شرکت اقدام به برطرف کردن این معظل از طریق تاسیس آب شیرین کن و استفاده از آب فاضلاب شهری کردند.
برای دریافت خبرنامه بورس نیوز ایمیل خود را وارد نمایید:
شاخص باردیگر میلیونر شد
شاخص کل بورس تهران مجددا" بعد از افت ۱۰ تا ۱۵ درصدی به ابرکانال یک میلیون واحدی بازگشت.