تعداد بازدید : ۴۲۳
کد خبر : ۲۱۸۷۴۶
نگاهی به مجمع عادی سالیانه شرکت ذوب روی اصفهان؛
۲۷ ارديبهشت ۱۳۹۹ - ۱۸:۱۵
شرکت طبق دستورالعمل بانک مرکزی عمل کرده و عمده حساب‌های دریافتنی در حال حاضر وصول شده و آخرین نرخ تسعیر دلار شرکت ۱۷۰.۰۰۰ ریال بوده و سود تسعیر شناسایی شده بالغ بر ۱۶.۵ میلیارد تومان است.
به گزارش بورس نیوز، مجمع عمومی عادی سالیانه شرکت ذوب روی اصفهان در تاریخ ۹۹.۰۲.۲۷ با حضور ۶۵ درصد سهامداران و با رعایت پروتکل‌های بهداشتی برگزار شد.
 علی احمدی نیری رئیس هیئت مدیره شرکت ذوب روی اصفهان به عنوان رئیس مجمع و سیدفرهنگ حسینی و آقای موسوی به عنوان ناظر انتخاب گردیدند.

اهم نکات مطرح شده گزارش عملکرد هیات مدیره از سوی تیوری نیا مدیرعامل شرکت ذوب روی اصفهان:
افزایش ۱۱ و ۱۵ درصدی در تولید شمش روی و سولفور سرب
صادرات بیش از ۷۰ درصد شمش روی تولیدی در سال ۱۳۹۸ علی رغم تحریم‌های شدید

مدیرعامل شرکت در ادامه مهمترین مزیت شرکت را، مزیت تکنولوژی (بومی سازی تکنولوژی و تولید با حداکثر راندمان)، مزیت خوراک (قرارداد بلند مدت تامین خاک از باما) و مزیت موقعیت جغرافیایی (همجواری با شرکت باما و نزدیکی به معدن مهدی آباد و بندرعباس) اعلام کرد.

پذیرش در بازار فرابورس ایران و عرضه سهام در بازار دوم فرابورس از مهمترین اقدامات انجام شده در سال ۱۳۹۸ اعلام شد.
در ادامه گزارش بازرس و حسابرس قانونی شرکت قرائت شد، گزارش شرکت مقبول بود و بند شرطی نداشت.

مهندس احمدی در رابطه با بحث حساب‌های دریافتنی ارزی و تسعیر آن با ارز نیما و سنا تشریح کردند که شرکت طبق دستورالعمل بانک مرکزی عمل کرده و عمده حساب‌های دریافتنی در حال حاضر وصول شده و آخرین نرخ تسعیر دلار شرکت ۱۷۰.۰۰۰ ریال بوده و سود تسعیر شناسایی شده بالغ بر ۱۶.۵ میلیارد تومان است.

مهمترین سوالات مطرح شده از سمت سهامداران:
مدیرعامل شرکت دلیل کاهش دریافت خاک از معدن انگوران اینگونه اعلام کردند که سال قبل شرکت ذوب روی فقط نیمی از سهمیه تخصیصی را دریافت کرده و سهمیه نیمه دوم سال ۱۳۹۸ طی اوایل سال جاری در حال دریافت است. شرکت با وجود کاهش دریافتی توانسته تولید را حفظ کند و با دریافت مانده سهمیه ۱۳۹۸ امسال رشد مناسبی در تولید خواهیم داشت. با بهره برداری فاز از معدن مهدی آباد در اواخر سال ۱۳۹۹ جهش تولید پیش بینی می‌شود.

معدن مهدی آباد بعد از بهره برداری کامل ۸۰۰ هزار تن کنسانتره ۳۵ درصد تولید خواهد کرد که ملزم است نیمی از آن را بین ذوب گر‌های داخلی تخصیص دهد.

در تکمیل صحبت‌های مدیرعامل شرکت، مهندس احمدی رئیس هیئت مدیره شرکت تصریح کردند که شرکت به دنبال تکمیل زنجیره تولید خود هست و به همین منظور خرید معدن سرب و روی و زغالسنگ در اولویت اصلی شرکت بوده و شرکت به شدت پیگیری خرید معادن فوق است.

در خصوص سوالی درباره افزایش سرمایه از محل تجدید ارزیابی دارایی بیان داشتند که موضوع در هیات مدیره در حال بررسی است و پس از نهایی شدن در کدال اطلاع رسانی می‌شود.


شرکت ذوب روی اصفهان مشکلی بابت تامین آب و برق برای تولید شمش روی در تابستان نخواهد داشت و شرکت همه تمهیدات لازم را انجام داده است.

با توجه به مسائل حاکمیت شرکتی سهام شرکت باما طی سال ۱۳۹۹ به طور کامل واگذار خواهد شد، ارزش روز این سرمایه گذاری در حال حاظر بیش از ۱۰۰ میلیارد تومان است، و شرکت فروی از بابت این محل سود خوبی شناسایی خواهد کرد.

رئیس هیئت مدیره شرکت مهمترین فاکتور‌های تاثیر گذار سود سال ۱۳۹۹ شرکت را نرخ جهانی روی و قیمت دلار اعلام کردند و پیش بینی کردند که هر دو نرخ صعودی باشد. در حال حاضر نرخ جهانی روی در کف ۵ ساله خود قرار دارد و چشم انداز مثبت است.
پس از تصویب صورت‌های مالی و سایر دستورات مجمع، سود ۱۲۰ میلیارد تومان (۲۰۰ تومان به ازای هر سهم) بین سهامداران تقسیم شد.
دیدگاه خود را بیان کنید
* نظر:
نام:
ایمیل:
ببینید و بشنوید آرشیو
Array
Array
Array
گزارش مجامع
افزایش ۲۴ درصدی سود خالص

افزایش ۲۴ درصدی سود خالص "بفجر" در سال 97

مدیرعامل پتروشیمی فجر گفت: در پایان اسفند ماه سال گذشته، سود خالص این شرکت 734 میلیارد تومان بوده که این رقم حاکی از افزایش ۲۴ درصدی سود خالص این شرکت نسبت به سال مالی 96 است.
رشد 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97

رشد 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97

گزارش عملکرد هیات مدیره این شرکت در سال 97 نشان دهنده افزایش 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97 است.
مخالفت سهامدار عمده با افزایش سرمایه وپسا

مخالفت سهامدار عمده با افزایش سرمایه وپسا

مدیرعامل شرکت سرمایه‌گذاری صنعت پتروشیمی ساختمان خلیج‌فارس،گفت: پیشنهاد افزایش سرمایه مورد تایید سهامدار عمده این شرکت (با درصد سهام 85 درصد) قرار نگرفته است.
آینده ای روشن در انتظار شرکت تازه وارد بورسی / پتروشیمی نوری مشکل تامین خوراک ندارد

آینده ای روشن در انتظار شرکت تازه وارد بورسی / پتروشیمی نوری مشکل تامین خوراک ندارد

مدیرعامل شرکت پتروشیمی نوری گفت: در شرایط کنونی که تامین خوراک اصلی ترین مشکل شرکت های پتروشیمی محسوب می شود پتروشیمی نوری به دلیل اتصال به 13 پالایشگاه پارس جنوبی مشکلی برای تامین خوراک ندارد.
سر آمد شرکت های تولید کننده فرآورده های نفتی

سر آمد شرکت های تولید کننده فرآورده های نفتی

مجمع عمومی عادی ساليانه صاحبان سهام شرکت پالايش نفت اصفهان(سهامی عام) با حضور 88 درصدی سهامداران، رئيس مجمع، مديرعامل شرکت پالايش اصفهان، نماينده سازمان بورس و حسابرس مستقل و بازرس قانونی برگزار شد.
افزایس سرمایه

افزایس سرمایه "ومعلم" در راه است/140 کشتی تحت پوشش بیمه معلم

مدیرعامل شرکت بیمه معلم گفت: افزایش سرمایه از محل سود انباشته و تجدید ارزیابی دارایی‌ها در دستور کار است.
افزایش میزان فروش محصولات پارس در سال جاری

افزایش میزان فروش محصولات پارس در سال جاری

در سال جاری میزان فروش شرکت نسبت به مدت مشابه سال قبل رشد 15 درصدی را تجربه کرد که این امر حاکی از آنست که تحریم ها مانعی برای پیشرفت محسوب نمی شوند.
افزایش سرمایه ولساپا در یک ماه آینده

افزایش سرمایه ولساپا در یک ماه آینده

مدیرعامل لیزینگ رایان سایپا گفت: برنامه افزایش سرمایه شرکت از محل تجدید ارزیابی و سود انباشته در یک ماه آینده به هیات مدیره ابلاغ و مورد بررسی قرار می گیرد.

رفع مشکل کم آبی صنعت پتروشیمی در آینده ای نزدیک/ تولید 1130848 تنی "مارون" در سه ماهه اول سال جاری

مدیرعامل پتروشیمی مارون گفت: برای جبران کم آبی و استمرار تولید واحدهای صنعتی، مسئولین شرکت اقدام به برطرف کردن این معظل از طریق تاسیس آب شیرین کن و استفاده از آب فاضلاب شهری کردند.
برای دریافت خبرنامه بورس نیوز ایمیل خود را وارد نمایید:
شاخص باردیگر میلیونر شد
شاخص کل بورس تهران مجددا" بعد از افت ۱۰ تا ۱۵ درصدی به ابرکانال یک میلیون واحدی بازگشت.