تعداد بازدید : ۸۸۵
کد خبر : ۲۱۸۷۶۰
بررسی گزارش عملکرد شرکت صبانور؛
۲۸ ارديبهشت ۱۳۹۹ - ۱۰:۵۸
به رغم اعلام فروش در حدود ۰.۲ درصدی سهام شرکت سرمایه گذاری معادن و فلزات و اعلام سودی ۶۹۶ میلیارد ریالی حاصل از واگذاری این سهم در روز‌های اخیر، باید منتظر ماند و عکس العمل سهام داران این شرکت را پس از بازگشایی نماد، آنهم در بازار منفی این روزها دید.  

پس از اعلام سود خالصی ۱۰۴۳ ریالی به ازای هر سهم از کنور در نه ماهه نخست، گزارش حسابرسی نشده این شرکت از عملکردی مناسب و پایان خوش این شرکت در سال مالی ۱۳۹۸ خبر می‌دهد.
 
به رغم اعلام فروش در حدود ۰.۲ درصدی سهام شرکت سرمایه گذاری معادن و فلزات و اعلام سودی ۶۹۶ میلیارد ریالی حاصل از واگذاری این سهم در روز‌های اخیر، باید منتظر ماند و عکس العمل سهام داران این شرکت را پس از بازگشایی نماد، آنهم در بازار منفی این روزها دید.  شرکت معادن صبانور در سال مالی ۱۳۹۸ با رشد ۲۴۴ درصدی سودآوری نسبت به پارسال روبرو بوده و سود خالص کسب شده این شرکت در این مدت به ۴.۶۰۱ میلیارد ریال رسیده است. سود هر سهم محقق شده سال ۱۳۹۸ معادل ۱.۵۶۷ ریال به ازای هر سهم می‌باشد که ۸۲۷ ریال از این سود در شش ماهه دوم محقق شده است.
لازم به ذکر است بیش از ۱۰۰۷ میلیارد ریال از سود ۴.۶۰۱ میلیارد ریالی این شرکت در سال ۱۳۹۸، مربوط به شناسایی درآمد‌های ناشی از سرمایه گذاری (عمدتا مربوط به شرکت‌های سرمایه گذاری توسعه معادن و فلزات و شرکت آهن و فولاد ارفع می‌باشد)، فروش سرمایه گذاری‌ها (عمدتا فروش سهام در نماد ومعادن) و بیش از ۳۲۳ میلیارد ریال درآمد‌های ناشی از تسعیر ارز می‌باشد.
مقادیر فروش تجمیعی کنسانتره و گندله در سال پیش ۹۸۴ هزار تن بوده است که نسبت به مدت مشابه سال ۱۳۹۷، ۹ درصد افزایش را نشان می‌دهد. متوسط نرخ فروش کنسانتره و گندله داخلی در این مدت معادل ۶.۴ و ۹.۴ میلیون ریال به ازای هر تن بوده است که نشان از افزایش نرخ‌های چشمگیر این محصولات به ویژه در شش ماهه دوم سال دارد.
در نمودار زیر روند فروش، سود عملیاتی و سود خالص مقایسه‌ای سال مالی ۱۳۹۸ را با سال قبل از آن مشاهده می‌ کنید .
دیدگاه خود را بیان کنید
* نظر:
نام:
ایمیل:
گزارش مجامع

بانک دی، آنلاین مجمع برگزار می کند

مجمع عمومی عادی به طور فوق العاده بانک دی آنلاین برگزار می‌شود.

زمان مجمع ۲۴ شرکت مشخص شد

زمان مجمع فولاد مبارکه، پالایشگاه فرابورسی، دو بانک و ۲۱ شرکت مشخص شد
آخرین خبرها از وضعیت تولید محصولات جدید

آخرین خبرها از وضعیت تولید محصولات جدید

مجمع عمومی عادی سالیانه صاحبان سهام شرکت بهمن دیزل روز چهارشنبه هجدهم تیر با ٨٧.٣ درصد کل اعضاء سهامداران در سالن همایش شرکت بهمن موتور برگزار شد.
افزایش ۲۴ درصدی سود خالص

افزایش ۲۴ درصدی سود خالص "بفجر" در سال 97

مدیرعامل پتروشیمی فجر گفت: در پایان اسفند ماه سال گذشته، سود خالص این شرکت 734 میلیارد تومان بوده که این رقم حاکی از افزایش ۲۴ درصدی سود خالص این شرکت نسبت به سال مالی 96 است.
رشد 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97

رشد 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97

گزارش عملکرد هیات مدیره این شرکت در سال 97 نشان دهنده افزایش 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97 است.
برای دریافت خبرنامه بورس نیوز ایمیل خود را وارد نمایید:
دستور قالیباف به شرکت بورس: "شستا" را سریع تعیین تکلیف کنید
براساس قانون بازار اوراق بهادار بازگشایی و توقف نماد‌ها بر عهده بورس‌ها است، وظیفه سازمان بورس و اوراق بهادار، صیانت از حقوق سهامداران و نظارت بر بورس‌ها است.