تعداد بازدید : ۹۸۳
کد خبر : ۲۱۸۷۷۷
مدیر تحلیل شرکت مشاور سرمایه گذاری مدبران هما در گفتگو با بورس نیوزتاکید کرد:
۲۸ ارديبهشت ۱۳۹۹ - ۱۳:۱۳
بازار سرمایه، بازاری است که باید با استراتژی میان مدت و بلندمدت در آن سرمایه گذاری کرد و با دید میان مدت و بلندمدت، خروج از بازار سرمایه و ورود به بازارهای ارز و سکه طلا، توجیه ندارد.

افزایش نرخ ارز، فرصتی برای رشد دوباره بازار

 

به گزارش بورس نیوز، بورس تهران امروز هم منفی بود و شاخص کل با افت بیش از ۲۰ هزار واحدی در کانال ۹۶۷ هزار واحدی قرار گرفت. منفی های این روزها برخی سهامداران را نگران کرده و به دنبال فرصتی برای خروج از سهم ها و ورود به بازار ارز و سکه هستند! دلار و سکه هم در مقابل امروز جهش داشتند و این روند شاید انگیزه بعضی سرمایه گذاران را برای سرمایه گذاری در این بازارها تقویت کند.
البته عده ای هم معتقدند دعواهای جناحی بر سر کسب کرسی ریاست مجلس شورای اسلامی و برخی اظهار نظرهای ترسناک در مورد بازارسرمایه ، در منفی شدن بازار سرمایه بی تاثیر نبوده است.

سید علی هاشمی فشارکی مدیر تحلیل شرکت مشاور سرمایه گذاری مدبران هما در گفتگو با بورس نیوز در خصوص وضعیت بازار سرمایه بیان کرد: پیش بینی روند کوتاه مدت بازارها، کار دشواری است؛ ولی بازار سرمایه، بازاری است که باید با استراتژی میان مدت و بلندمدت در آن سرمایه گذاری کرد و با دید میان مدت و بلندمدت، خروج از بازار سرمایه و ورود به بازارهای ارز و سکه طلا، توجیه ندارد.

این کارشناس بازار سرمایه افزود: شاید سکه و ارز در کوتاه مدت رشد قیمت داشته باشد؛ ولی آیا سرمایه گذاران با هر میزان سرمایه و بدون هیچ محدودیتی، امکان خرید ارز و سکه طلا را دارند؟ و آیا به اینکه ورود نقدینگی به این بازارها، چه آثاری دارد، فکرکرده اند؟

هاشمی اضافه کرد: حتی با فرض تصور چشم انداز صعودی بازار ارز، با افزایش نرخ ارز، بازدهی بازار سرمایه هم افزایش خواهد یافت و اگر استراتژی سرمایه گذاری سهامداران اصلاح شود، نیازی به خروج از بازار سرمایه و ورود به سایر بازارها نخواهد بود. در صورت رشد هیجانی بازار ارز، بازار سرمایه مدتی درجا خواهد زد و بخشی از نقدینگی این بازار، راهی بازار ارز خواهد شد؛ ولی با توجه به سایز بازار ارز، بازار ارز توان جذب حجم بالای نقدینگی را ندارد و در نهایت نقدینگی دوباره راه بازار سرمایه را در پیش خواهد گرفت و این بازار تحت تاثیر افزایش نرخ ارز، فرصت مناسبی برای رشد خواهد داشت.


وی در رابطه تاثیر این موضوع که رئیس بعدی مجلس شورای اسلامی، از کدام جناح خواهد بود گفت: در کوتاه مدت، نتیجه تعیین رئیس مجلس می تواند بازار سرمایه را تحت تاثیر قرار دهد. به هر حال شاید جناح های سیاسی در فضای رقابتی، بازار سرمایه را تحت تاثیر قرار دهند و این بازار آسیب هایی ببیند؛ اما در میان مدت و بلندمدت، بازار سرمایه مسیر خود را خواهد رفت.

هاشمی در توصیه به سهامداران اظهار کرد: بهتر است سرمایه گذاران از رفتارهای هیجانی بپرهیزند و سهامداری کنند و اگر هم دانش کافی در مورد این بازار ندارند، حتما از طریق صندوق های سرمایه گذاری اقدام به ورود به بازار سرمایه کنند. در این شرایط، سهام شرکت های صادرات محور که درآمدهای ارزی دارند و همچنین سهام بانک ها، گزینه های معقول تری برای سرمایه گذاری به نظر می رسند.

دیدگاه خود را بیان کنید
* نظر:
نام:
ایمیل:
گزارش مجامع

بانک دی، آنلاین مجمع برگزار می کند

مجمع عمومی عادی به طور فوق العاده بانک دی آنلاین برگزار می‌شود.

زمان مجمع ۲۴ شرکت مشخص شد

زمان مجمع فولاد مبارکه، پالایشگاه فرابورسی، دو بانک و ۲۱ شرکت مشخص شد
آخرین خبرها از وضعیت تولید محصولات جدید

آخرین خبرها از وضعیت تولید محصولات جدید

مجمع عمومی عادی سالیانه صاحبان سهام شرکت بهمن دیزل روز چهارشنبه هجدهم تیر با ٨٧.٣ درصد کل اعضاء سهامداران در سالن همایش شرکت بهمن موتور برگزار شد.
افزایش ۲۴ درصدی سود خالص

افزایش ۲۴ درصدی سود خالص "بفجر" در سال 97

مدیرعامل پتروشیمی فجر گفت: در پایان اسفند ماه سال گذشته، سود خالص این شرکت 734 میلیارد تومان بوده که این رقم حاکی از افزایش ۲۴ درصدی سود خالص این شرکت نسبت به سال مالی 96 است.
رشد 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97

رشد 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97

گزارش عملکرد هیات مدیره این شرکت در سال 97 نشان دهنده افزایش 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97 است.
برای دریافت خبرنامه بورس نیوز ایمیل خود را وارد نمایید:
دستور قالیباف به شرکت بورس: "شستا" را سریع تعیین تکلیف کنید
براساس قانون بازار اوراق بهادار بازگشایی و توقف نماد‌ها بر عهده بورس‌ها است، وظیفه سازمان بورس و اوراق بهادار، صیانت از حقوق سهامداران و نظارت بر بورس‌ها است.