تعداد بازدید : ۱۱۸۰
کد خبر : ۲۱۸۷۸۲
کارشناس بازار مالی در گفت‌وگو با بورس نیوز مطرح کرد: 
۲۸ ارديبهشت ۱۳۹۹ - ۱۳:۳۸
تا زمانی که سیل نقدینگی به بازار ورود پیدا کند، شاخص سیر صعودی خواهد داشت. 
 
بازار مستعد ریزش است
 
غلامرضا سلامی، کارشناس مالی به بورس نیوز گفت: در خصوص اقدامات اخیر انجام گرفته توسط صندوق‌ها و حقوقی‌ها نمی‌توان به شخص یا گروه خاصی اتهام وارد کرد اما؛ به طور کلی بازار مستعد خراب شدن بوده و رشدی غیر منطقی را تجربه کرده است.

وی ادامه داد: هر آن (این آن می‌تواند فردا، یک ماه دیگر یا ماه‌های بعد باشد) ممکن با اقدامات افرادی (حقوقی‌ها یا سهامداران عمده یا صندوق‌های خاص) که بازار را در دست گرفته‌اند، بازار دچار فروپاشی شود.
 
این کارشناس مالی در خصوص شاخص اظهار کرد: حرکت بعدی شاخص قابل پیش‌بینی نبوده چراکه در این اوضاع مردم به دست هم نگاه می‌کنند، ولی تا زمانی که سیل نقدینگی به بازار ورود پیدا کند، شاخص سیر صعودی خواهد داشت. 

وی افزود: البته افرادی که بیشتر دراین روز‌ها اقدام به خرید می‌کنند تحلیل بنیادی نداشته و بیشتر به فروش فکر می‌کنند و تا زمانی که عاملی موجب فروریزی بازار شود این اتفاق ادامه دار خواهد بود. ضمن اینکه کسانی که آخرین نفرات سهام در دست هستند نیز بیشتر ضرر را متحمل خواهند شد. 

این کارشناس مالی اضافه کرد: در بررسی سهام ارزنده باید دید این ارزندگی چگونه ارزیابی میشود. در واقع ارزندگی EPS است که پیش بینی می‌شود یک سهام داشته باشد، اما اکنون پی به‌ای شرکت‌ها در محدوده ۲۰ قرار گرفته و پیش بینی متوسط سود حداکثر ۵ درصد است بنابراین نمی‌توان هیچ سهمی را معرفی کرد، اما به طور کلی شرکت‌هایی که بنیاد خوبی دارند هیچ موقع فرو نمی‌ریزند.
دیدگاه خود را بیان کنید
* نظر:
نام:
ایمیل:
گزارش مجامع

بانک دی، آنلاین مجمع برگزار می کند

مجمع عمومی عادی به طور فوق العاده بانک دی آنلاین برگزار می‌شود.

زمان مجمع ۲۴ شرکت مشخص شد

زمان مجمع فولاد مبارکه، پالایشگاه فرابورسی، دو بانک و ۲۱ شرکت مشخص شد
آخرین خبرها از وضعیت تولید محصولات جدید

آخرین خبرها از وضعیت تولید محصولات جدید

مجمع عمومی عادی سالیانه صاحبان سهام شرکت بهمن دیزل روز چهارشنبه هجدهم تیر با ٨٧.٣ درصد کل اعضاء سهامداران در سالن همایش شرکت بهمن موتور برگزار شد.
افزایش ۲۴ درصدی سود خالص

افزایش ۲۴ درصدی سود خالص "بفجر" در سال 97

مدیرعامل پتروشیمی فجر گفت: در پایان اسفند ماه سال گذشته، سود خالص این شرکت 734 میلیارد تومان بوده که این رقم حاکی از افزایش ۲۴ درصدی سود خالص این شرکت نسبت به سال مالی 96 است.
رشد 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97

رشد 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97

گزارش عملکرد هیات مدیره این شرکت در سال 97 نشان دهنده افزایش 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97 است.
برای دریافت خبرنامه بورس نیوز ایمیل خود را وارد نمایید:
دستور قالیباف به شرکت بورس: "شستا" را سریع تعیین تکلیف کنید
براساس قانون بازار اوراق بهادار بازگشایی و توقف نماد‌ها بر عهده بورس‌ها است، وظیفه سازمان بورس و اوراق بهادار، صیانت از حقوق سهامداران و نظارت بر بورس‌ها است.