دوشنبه ۲۹ ارديبهشت ۱۳۹۹ - ۱۱:۴۵
عضو هیات مدیره انجمن فولاد در گفت‌وگو با بورس نیوز تاکید کرد:

چک صادراتی در وجه "فولادی‌ها"

فولاد ایران به سبب دارا بودن کیفیت بالا و استفاده از انرژی ارزان برای تولید و قیمت مناسب، از مزیت رقابتی در بازارهای صادراتی برخوردار بوده و دغدغه مشتری در بازارهای صادراتی را نداریم.
کد خبر : ۲۱۸۸۷۵

چک صادراتی در وجه

به گزارش بورس نیوز، روز گذشته با دستور وزارت صمت صادرات ۵۰ درصد فولاد مجاز شد. تا قبل از این صادرات ۲۰ درصد فولاد مجاز بود.
با لحاظ ۲۵ درصد برای تولیدکنندگان شمش و ۲۵ درصد برای محصولات بعدی(میلگرد،لوله، پروفیل و...) مجموعاً حداقل ۵۰ درصد صادرات انجام خواهد شد.
امروز برخی نمادهای گروه فولادی از جمله "ذوب" ، "فخوز" ، و "کاوه" مورد اقبال بازار قرار گرفته اند.

رضا شهرستانی عضو هیات مدیره انجمن تولید کنندگان فولاد در گفت‌وگو با بورس‌نیوز در این خصوص بیان کرد: قطعا تصمیم جدید وزارت صمت و صدور مجوز صادرات ۵۰ درصد فولاد، اتفاق مثبتی برای صنعت فولاد کشور خواهد بود.

وی افزود: در حال حاضر، سالانه حدود ۳۰ میلیون تن فولاد در کشور تولید می شود که از این میزان، حدود ۱۰ میلیون تن را شرکت فولاد مبارکه اصفهان و زیرمجموعه های آن تولید می کنند و مابقی در شرکت فولاد خوزستان و سایر شرکت های فولادی تولید می گردد. از حدود ۱۹ میلیون تن شمش فولاد تولیدی در کشور، ۷ میلیون در بازار داخل مورد مصرف قرار میگیرد و ۲ میلیون تن صادر می شود. بنابراین باید برای صادرات ۱۰ میلیون تن شمش فولاد مازاد، برنامه ریزی شود. این مجوز صادرات ۵۰ درصدی، تعادل را در بازار فولاد کشور برقرار می کند و مازاد نیاز بازار داخل، صادر خواهد شد.

این کارشناس صنعت فولاد در ادامه گفت: با توجه به افت شدید قیمت نفت در بازار های جهانی، افزایش صادرات فولاد می تواند بخشی از نیاز ارزی کشور را هم تامین کند و این موضوع هم مزیتی برای صادرات فولاد خواهد بود. ضمن اینکه فولاد ایران به سبب دارا بودن کیفیت بالا و استفاده از انرژی ارزان برای تولید و قیمت مناسب، از مزیت رقابتی در بازارهای صادراتی برخوردار بوده و دغدغه مشتری در بازارهای صادراتی را نداریم.

اشتراک گذاری :
اخبار مرتبط
افزایش قیمت شمش این فولادساز به بیش از ۶۸ میلیون ریال؛

"فخوز" در حوالی فروش ۲۰هزار میلیارد ریال

تحقق فروش بیش از ۵۱.۸۰۰ میلیارد ریالی تا نیمه اول خرداد ماه؛

ورق سرد معاملات "فولاد" را گرم کرد

ثبت فروش ۸.۸۲۰ میلیارد ریالی این فولادساز بررسی شد

افزایش نرخ ۲درصدی شمش "فخوز"

وقتی گرمای فروش این فولادساز در بورس‌کالا احساس شد؛

افزایش ۲۰درصدی نرخ‌ها به کام کوره‌های "ذوب"

ارسال نظر