کد خبر : ۲۱۸۸۷۶
کاهش در حدود ۱۰۰ هزار تنی فروش متانول شرکت؛
۲۹ ارديبهشت ۱۳۹۹ - ۱۲:۰۴
علت اصلی کاهش سودآوری شرکت را می‌توان افت مقادیر فروش متانول شرکت و همچنین کاهش قیمت جهانی این فرآورده و سایر فرآورده‌های شرکت از جمله بوتان و پروپان در ماه‌های گذشته بیان کرد.

کاهش در حدود ۱۰۰ هزار تنی فروش متانول شرکت

به گزارش واحد تحقیق و مطالعات بورس نیوز، شرکت پتروشیمی خارک در سال مالی منتهی به پایان سال ۱۳۹۸ و براساس صورت‌های مالی حسابرسی نشده، سود خالص ۲۱ هزار و ۲۴۵ میلیارد ریالی و معادل ۳.۵۴۱ ریال به ازای هر سهم را محقق کرده که این میزان سود در مقایسه با سال قبل از آن کاهش ۱۷ درصدی را نشان می‌دهد.

کاهش در حدود ۱۰۰ هزار تنی فروش متانول شرکت

علت اصلی کاهش سودآوری شرکت را می‌توان افت مقادیر فروش متانول شرکت و همچنین کاهش قیمت جهانی این فرآورده و سایر فرآورده‌های شرکت از جمله بوتان و پروپان در ماه‌های گذشته بیان کرد.

مقادیر فروش متانول شرکت در سال ۱۳۹۸ به ۵۳۷ هزار تن رسیده که نسبت به سال قبل از آن افت در حدود ۱۰۰ هزار تنی را نشان می‌دهد.

لازم به ذکر است، ۱۰۰ درصد از فروش‌های شرکت به صورت صادراتی محقق می‌شود.

این شرکت همچنین در سال گذشته ۶.۹۰۰ میلیارد ریال درآمد تسعیر ارز شناسایی کرده و درآمد‌های سرمایه‌گذاری شرکت نیز که عمدتا بابت سپرده‌های بانکی شرکت است به ۳.۴۰۰ میلیارد ریال رسیده است.
متوسط نرخ فروش متانول شرکت در سال گذشته معادل ۲۷.۳ میلیون ریال بوده که این نرخ در فروردین ماه امسال نیز در همین حدود محقق شده است.

کاهش نرخ جهانی متانول از یک سو و رشد قیمت ارز در سامانه نیما، متوسط قیمت متانول را در حدود ۲۸ میلیون ریال به ازای هر تن متعادل نگه داشته است. این شرکت در سال جاری فروش ۵۵۰ هزار تن متانول را پیش بینی کرده است.

دیدگاه خود را بیان کنید
* نظر:
نام:
ایمیل:
گزارش مجامع
افزایش سرمایه قابل توجه ۹۰۰ میلیارد تومانی

افزایش سرمایه قابل توجه ۹۰۰ میلیارد تومانی "غکورش" در سال جاری

با در نظر گرفتن سرمایه فعلی ۳۰۰ میلیارد تومانی "غکورش" احتمالا  سهامداران این مجموعه باید منتظر یک افزایش سرمایه ۳۰۰ درصدی در سال ۱۴۰۱ در "غکورش" باشند. آنطور که مطرح شده است، این افزایش سرمایه از محل سود انباشته شرکت انجام خواهد شد.
زنگ مجمع

زنگ مجمع "بپاس" به صدا درآمد

مجمع عمومی شرکت بیمه پاسارگاد در تاریخ ۱۴۰۱/۰۳/۲۲ برگزار می‌شود.
سهامداران

سهامداران "خوساز" باهم دیدار کنند

مجمع عمومی شرکت صنعتی محورسازان ایران خودرو در تاریخ ۱۴۰۱/۰۳/۲۱ برگزار خواهد شد.

"حخزر" برای پرداخت سود آماده می شود

شرکت کشتیرانی دریای خزر زمان پرداخت سود به سهامداران را منتشر کرد.
برای دریافت خبرنامه بورس نیوز ایمیل خود را وارد نمایید: