تعداد بازدید : ۹۸۹
کد خبر : ۲۱۸۸۹۵
در گفت‌وگو با بورس‌نیوز تاکید شد؛
۲۹ ارديبهشت ۱۳۹۹ - ۱۴:۲۴
شرکت صنایع شیر ایران اعلام کرده تمام شرکت های زیرمجموعه از محل مازاد تجدید ارزیابی زمین، افزایش سرمایه دهند. افزایش سرمایه از این محل، در دستور کار "غپاذر" نیز هست و منتظر نظر هیات کارشناسی در مورد زمین های شرکت هستیم.

به گزارش بورس نیوز، نماد "غپاذر" که از ابتدای سال ۹۸ تا کنون بیش از ۹۵۰ درصد بازدهی برای سهامداران به ارمغان آورده، در روزهای منفی بازار هم مثبت بود.

این شرکت طبق شفاف سازی هایی که در سامانه کدال صورت گرفته، قصد افزایش سرمایه از محل مازاد تجدید ارزیابی دارایی ها را دارد؛ ولی با توجه به دعاوی در جریان در خصوص سند مالکیت زمین های شرکت، این افزایش سرمایه منوط به صدور رای دادگاه به نفع این شرکت شده است.

با توجه به روند معاملات این سهم در روزهای اخیر، به نظر می رسد خوشبینی زیادی به انجام این افزایش سرمایه وجود دارد.

شرکت شیر پاستوریزه پگاه آذربایجان شرقی در سال ۹۸ با تحقق سود ۵۵ تومانی به ازای هر سهم، توانست پرش ۵۶ درصدی نسبت به سود سال مالی ۹۷ ثبت کند. البته گویا کرونا هم به رونق فروش لبنی ها کمک کرده و باید دید روند صعودی سودآوری این شرکت ادامه خواهد داشت یا نه. لازم به ذکر است که مجمع عمومی عادی سالیانه این شرکت، سوم خرداد ماه برگزار خواهد شد. 

حجت اله عظیمی کارشناس امور مالی شرکت شیر پاستوریزه پگاه آذربایجان شرقی در گفت‌وگو با بورس‌نیوز در خصوص تاثیر شیوع کرونا بر فروش محصولات شرکت بیان کرد: اگرچه شیوع کرونا اتفاق ناخوشایندی بود و امیدواریم هرچه زودتر این ویروس مهار گردد؛ ولی کرونا باعث افزایش تمایل به مصرف لبنیات صنعتی و پاستوریزه شد و فروش محصولات این شرکت هم با شیوع کرونا، رونق بیشتری داشته است.

وی افزود: گرایش به مصرف محصولات لبنی صنعتی در شرایط کرونایی، می تواند حتی بعد از کنترل این بیماری در فروش محصولات لبنی اثرگذار باشد. به هر حال با تغییر فرهنگ مصرف لبنیات، ذائقه مردم هم تغییر کرده و به نظر می رسد کسانی که لبنیات پاستوریزه و صنعتی را جایگزین محصولات سنتی کرده اند، در آینده نیز جزو مشتریان محصولات صنعتی خواهند بود. آثار مثبت این اتفاق بر فروش شرکت ها در گزارش های تولید و فروش ماهانه مشخص است و امیدواریم گزارش اردیبهشت ماه انتظارات سهامداران را برآورده کند.

وی در پاسخ به این سوال که "آیا می توان حجم تولید محصولاتی را که حاشیه سود بالاتری دارند، افزایش داد؟" اظهار کرد: برخی محصولات حاشیه سود کمتر و برخی حاشیه سود بیشتری دارند؛ ولی میزان تولید هر یک از این محصولات در سبد تولیدات شرکت های لبنی، بستگی به قیمت و تقاضای بازار، وضعیت تجهیزات تولید و میزان شیر خام در دسترس دارد. اما تلاش می شود سبد محصولات به گونه ای باشد که با امکانات موجود، هم جوابگوی نیاز بازار باشیم و هم محصولات با حاشیه سود بالاتر تولید شده و منافع سهامداران حفظ شود‌. ضمن اینکه محصولات سنتی هم به شکل پاستوریزه و بسته بندی شده، روانه بازار می شود تا مصرف کنندگان لبنیات سنتی هم جذب محصولات صنعتی شوند. مثلا پنیر لیقوان بسته بندی شده تولیدی این شرکت، جزو محصولاتی است که سنتی پسندها را هم جذب کرده است.

عظیمی در رابطه با وضعیت افزایش سرمایه این شرکت گفت: سهامدار عمده، شرکت صنایع شیر ایران اعلام کرده تمام شرکت های زیرمجموعه از محل مازاد تجدید ارزیابی زمین، افزایش سرمایه دهند. افزایش سرمایه از این محل، در دستور کار "غپاذر" نیز هست و منتظر نظر هیات کارشناسی در مورد زمین های شرکت هستیم.

دیدگاه خود را بیان کنید
* نظر:
نام:
ایمیل:
گزارش مجامع

زمان مجمع ۲۴ شرکت مشخص شد

زمان مجمع فولاد مبارکه، پالایشگاه فرابورسی، دو بانک و ۲۱ شرکت مشخص شد
آخرین خبرها از وضعیت تولید محصولات جدید

آخرین خبرها از وضعیت تولید محصولات جدید

مجمع عمومی عادی سالیانه صاحبان سهام شرکت بهمن دیزل روز چهارشنبه هجدهم تیر با ٨٧.٣ درصد کل اعضاء سهامداران در سالن همایش شرکت بهمن موتور برگزار شد.
افزایش ۲۴ درصدی سود خالص

افزایش ۲۴ درصدی سود خالص "بفجر" در سال 97

مدیرعامل پتروشیمی فجر گفت: در پایان اسفند ماه سال گذشته، سود خالص این شرکت 734 میلیارد تومان بوده که این رقم حاکی از افزایش ۲۴ درصدی سود خالص این شرکت نسبت به سال مالی 96 است.
رشد 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97

رشد 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97

گزارش عملکرد هیات مدیره این شرکت در سال 97 نشان دهنده افزایش 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97 است.
مخالفت سهامدار عمده با افزایش سرمایه وپسا

مخالفت سهامدار عمده با افزایش سرمایه وپسا

مدیرعامل شرکت سرمایه‌گذاری صنعت پتروشیمی ساختمان خلیج‌فارس،گفت: پیشنهاد افزایش سرمایه مورد تایید سهامدار عمده این شرکت (با درصد سهام 85 درصد) قرار نگرفته است.
برای دریافت خبرنامه بورس نیوز ایمیل خود را وارد نمایید: