تعداد بازدید : ۸۳۲
کد خبر : ۲۱۸۹۴۲
ثبت هزینه ۱۰ هزار میلیارد ریالی بابت ذخیره کاهش ارزش موجودی‌ها؛
۳۰ ارديبهشت ۱۳۹۹ - ۰۹:۲۴
ر واقع سود ناشی از تسعیر بخش مهمی از سودآوری شرکت را به خود اختصاص داده که در صورت ثبات نرخ ارز شاهد حذف این بخش از درآمدزایی شرکت خواهیم بود.

ثبت هزینه ۱۰ هزار میلیارد ریالی بابت ذخیره کاهش ارزش موجودی‌ها

به گزارش واحد تحقیق و مطالعات بورس نیوز، شرکت پتروشیمی نوری در سال مالی منتهی به پایان اسفند ۱۳۹۸ موفق به کسب سود خالص ۳۰ هزار و ۱۵۷ میلیارد ریالی شده که این میزان سود در مقایسه با سال قبل از آن رشد ۴۳ درصدی را نشان می‌دهد.

ثبت هزینه ۱۰ هزار میلیارد ریالی بابت ذخیره کاهش ارزش موجودی‌ها

جمع کل درآمد‌های عملیاتی شرکت با ۷۳ درصد افزایش که عمدتا از محل رشد نرخ‌های فروش بوده به بیش از ۲۴۴ هزار و ۵۲۵ میلیارد ریال رسیده و مقادیر فروش شرکت با ۸ درصد افزایش به بیش از ۴ میلیون تن رسیده است.

محصولات اصلی شرکت شامل پارازایلین و برش سنگین بوده که تقریبا ۸۵ درصد از کل حاشیه سود ناخالص کسب شده شرکت مربوط به فروش این دو محصول است.

لازم به ذکر است، ۷۵ درصد از فروش‌های شرکت به صورت صادراتی محقق شده است.

در بخش سایر درآمد‌های عملیاتی و همچنین درآمد‌های غیرعملیاتی شاهد ثبت ۱۳.۵۰۰ میلیارد ریال درآمد ناشی از تسعیر هستیم. در واقع سود ناشی از تسعیر بخش مهمی از سودآوری شرکت را به خود اختصاص داده که در صورت ثبات نرخ ارز شاهد حذف این بخش از درآمدزایی شرکت خواهیم بود.

همچنین در پایان سال گذشته و با توجه به افت سنگین قیمت‌های جهانی نفت و محصولات پتروشیمی شاهد شناسایی مبلغ ۱۰ هزار میلیارد ریال در بخش سایر درآمد‌های عملیاتی بابت ذخیره کاهش ارزش موجودی‌های شرکت هستیم که در صورت عدم ذخیره گرفتن سود شرکت به بیش از ۱۳ هزار ریال به ازای هر سهم می‌رسید.

برنامه تولید و فروش شرکت در سال جاری معادل ۴.۲ میلیون تن انواع محصولات پتروشیمی است.

ناشناس
Iran, Islamic Republic of
۱۶:۴۴ - ۱۳۹۹/۰۳/۰۱
سود ناشی از تسعیر ارز در گزارش ها 950 میلیارد تومن هست!! همچنین درصد صادرات 73 درصد. و پارازایلین و برش سنگین 80 درصد از کل حاشیه سود ناخالص رو شامل میشه.
دیدگاه خود را بیان کنید
* نظر:
نام:
ایمیل:
گزارش مجامع

بانک دی، آنلاین مجمع برگزار می کند

مجمع عمومی عادی به طور فوق العاده بانک دی آنلاین برگزار می‌شود.

زمان مجمع ۲۴ شرکت مشخص شد

زمان مجمع فولاد مبارکه، پالایشگاه فرابورسی، دو بانک و ۲۱ شرکت مشخص شد
آخرین خبرها از وضعیت تولید محصولات جدید

آخرین خبرها از وضعیت تولید محصولات جدید

مجمع عمومی عادی سالیانه صاحبان سهام شرکت بهمن دیزل روز چهارشنبه هجدهم تیر با ٨٧.٣ درصد کل اعضاء سهامداران در سالن همایش شرکت بهمن موتور برگزار شد.
افزایش ۲۴ درصدی سود خالص

افزایش ۲۴ درصدی سود خالص "بفجر" در سال 97

مدیرعامل پتروشیمی فجر گفت: در پایان اسفند ماه سال گذشته، سود خالص این شرکت 734 میلیارد تومان بوده که این رقم حاکی از افزایش ۲۴ درصدی سود خالص این شرکت نسبت به سال مالی 96 است.
رشد 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97

رشد 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97

گزارش عملکرد هیات مدیره این شرکت در سال 97 نشان دهنده افزایش 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97 است.
برای دریافت خبرنامه بورس نیوز ایمیل خود را وارد نمایید: