کد خبر : ۲۱۸۹۹۴
کارشناس بازار سرمایه در گفت‌وگو با بورس نیوز مطرح کرد:
۳۰ ارديبهشت ۱۳۹۹ - ۱۰:۴۹
شدت زیان محقق شده برای گروه پالایشی، از تصور بازار بیشتر بوده و عامل وارد شدن شوک به این گروه شد که لازم است سازمان بورس و شرکت‌های این گروه در خصوص دلایل این افت شفاف سازی کنند.  
الزام شفاف سازی پالایشی‌ها در خصوص دلایل افت
 
نوید خاندوزی، کارشناس بازار سرمایه به بورس نیوز گفت: پالایشی‌ها جریان پولی خیلی خوبی را از بازار جذب کرده و به لیدر‌های غیررسمی بازار تبدیل شده اند. 

وی ادامه داد: البته با کاهش شدید قیمت نفت انتظار می‌رفت که گزارش‌های ۱۲ ماهه این گروه با چالش‌هایی مواجه شود، اما شدت زیانی که محقق شده از تصور بازار بیشتر بود و عامل وارد شدن شوک به این گروه شده و به اصطلاح آن‌ها را در تله گزارش‌ها انداخت. 

این کارشناس بازار سرمایه گام بعدی در "سازمان بورس" یا " پالایشی ها" را شفاف سازی در خصوص دلایل این افت عنوان و اظهار کرد: بخشی از موجودی کالای این شرکت‌ها با قیمت بالا منتقل شده و این امر به نوعی باعث افزایش زیان شرکت‌ها شده است.

وی افزود: از سویی دیگر تسعیر ارزی و بالا رفتن نرخ دلار نیمایی، باید برای بازار شفاف شود تا شاهد ثبات قیمت‌ها بوده و سهامدار نیز مطلع باشد.
 
الزام شفاف سازی پالایشی‌ها در خصوص دلایل افت
 
خاندوزی در خصوص تاثیر کاهش شدید قیمت نفت بر حوزه پالایشی گفت: این امر تاثیر خود را با تاخیر در صورت‌های مالی گذاشته است. در حال حاضر شاهد افزایش قیمت نفت هستیم و اگر پالایشی‌ها با چالش‌های عجیب و غریب مواجه نبوده و بهتر معامله می‌شوند به خاطر چشم انداز نفت است.
 
این کارشناس بازار سرمایه در پایان وضعیت تولید و صادرات این گروه را بدون مسئله عنوان کرد.
یاسین
Iran, Islamic Republic of
۱۸:۰۸ - ۱۳۹۹/۰۲/۳۰
کارشناس ...........هستن ایشون
دیدگاه خود را بیان کنید
* نظر:
نام:
ایمیل:
گزارش مجامع
افزایش سرمایه قابل توجه ۹۰۰ میلیارد تومانی

افزایش سرمایه قابل توجه ۹۰۰ میلیارد تومانی "غکورش" در سال جاری

با در نظر گرفتن سرمایه فعلی ۳۰۰ میلیارد تومانی "غکورش" احتمالا  سهامداران این مجموعه باید منتظر یک افزایش سرمایه ۳۰۰ درصدی در سال ۱۴۰۱ در "غکورش" باشند. آنطور که مطرح شده است، این افزایش سرمایه از محل سود انباشته شرکت انجام خواهد شد.
زنگ مجمع

زنگ مجمع "بپاس" به صدا درآمد

مجمع عمومی شرکت بیمه پاسارگاد در تاریخ ۱۴۰۱/۰۳/۲۲ برگزار می‌شود.
سهامداران

سهامداران "خوساز" باهم دیدار کنند

مجمع عمومی شرکت صنعتی محورسازان ایران خودرو در تاریخ ۱۴۰۱/۰۳/۲۱ برگزار خواهد شد.

"حخزر" برای پرداخت سود آماده می شود

شرکت کشتیرانی دریای خزر زمان پرداخت سود به سهامداران را منتشر کرد.
برای دریافت خبرنامه بورس نیوز ایمیل خود را وارد نمایید: