تعداد بازدید : ۹۲۳
کد خبر : ۲۱۹۱۹۰
۰۱ خرداد ۱۳۹۹ - ۲۳:۰۷
سودآوری شرکت باما در سال مالی ۱۳۹۸ با رشد بیش از دو برابری به ۶۷۸۰ ریال رسیده است. سود شرکت اصلی نیز با رشد ۲.۴ برابری به ۶۶۸۴ ریال رسیده است.
جهش دو برابری سود شرکت باما
سودآوری شرکت 
از نکات جالب، تقسیم سود بالا در شرکت‌های زیرمجموعه است و سود اصلی به سود تلفیقی نزدیک است که با توجه به رفع پرونده حقوقی سهامداران قدیمی شرکت، امکان تقسیم سود بالای شرکت وجود دارد. شرکت ضمن حفظ تولید، با رشد فروش همراه بوده است. با وجود کاهش قیمت جهانی، فروش شرکت کاما رشد بیش از ۲۰% داشته است.
موجودی کالای شرکت بیش از ۱۸ هزار تن کنسانتره سرب و روی و حدود ۲ هزار تن شمش روی است که ارزش بیش از ۲۰ میلیون دلاری دارد.
مطالبات ارزی شرکت بیش از ۲۰۰ میلیارد تومان است که با نرخ ارز ۱۴ هزار تومانی تسعیر گردیده است و براساس آخرین اطلاعات شرکت، نرخ فروش دلار در حال حاضر بیش از ۱۷ هزار تومان است.
شرکت بهمن ۱۳۹۸ اقدام به پذیرش و عرضه اولیه شرکت ذوب روی اصفهان با نماد فروی گرفته است. در سال مالی ۱۳۹۸، ۱۷% سهام آن شرکت، بفروش رسیده و سود بیش از ۴۷۰۰ میلیارد ریالی ریال شناسایی نموده است و ارزش روی شرکت فروی بیش از سی هزار میلیارد ریال است.
براساس گزارش تفسیری، شرکت در سال جاری اقدام به حفاری بیش از ۳۲ هزار متر نموده است که رشد دو برابری نسبت به سال گذشته است که حاکی از پتانسیل بالای معدن سرب و روی باما است.
همچنین براساس گزارش تفسیری، سرمایه گذاری شرکت در سرزمین جلگه‌های آسمانی منجر به کشف معدن مس در شهرستان مشکین شهر گردیده است و ساخت کارخانه کنسانتره مس آن آغاز گردیده است.
هر سهم شرکت بیش از ۱۰۰۰ تومان سود انباشته دارد و براساس گزارش تفسیری شرکت در نظر دارد تا به منظور اصلاح ساختار مالی و سرمایه گذاری در پروژه‌ها اقدام به افزایش سرمایه کند.
دیدگاه خود را بیان کنید
* نظر:
نام:
ایمیل:
گزارش مجامع

زمان مجمع ۲۴ شرکت مشخص شد

زمان مجمع فولاد مبارکه، پالایشگاه فرابورسی، دو بانک و ۲۱ شرکت مشخص شد
آخرین خبرها از وضعیت تولید محصولات جدید

آخرین خبرها از وضعیت تولید محصولات جدید

مجمع عمومی عادی سالیانه صاحبان سهام شرکت بهمن دیزل روز چهارشنبه هجدهم تیر با ٨٧.٣ درصد کل اعضاء سهامداران در سالن همایش شرکت بهمن موتور برگزار شد.
افزایش ۲۴ درصدی سود خالص

افزایش ۲۴ درصدی سود خالص "بفجر" در سال 97

مدیرعامل پتروشیمی فجر گفت: در پایان اسفند ماه سال گذشته، سود خالص این شرکت 734 میلیارد تومان بوده که این رقم حاکی از افزایش ۲۴ درصدی سود خالص این شرکت نسبت به سال مالی 96 است.
رشد 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97

رشد 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97

گزارش عملکرد هیات مدیره این شرکت در سال 97 نشان دهنده افزایش 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97 است.
مخالفت سهامدار عمده با افزایش سرمایه وپسا

مخالفت سهامدار عمده با افزایش سرمایه وپسا

مدیرعامل شرکت سرمایه‌گذاری صنعت پتروشیمی ساختمان خلیج‌فارس،گفت: پیشنهاد افزایش سرمایه مورد تایید سهامدار عمده این شرکت (با درصد سهام 85 درصد) قرار نگرفته است.
برای دریافت خبرنامه بورس نیوز ایمیل خود را وارد نمایید: