تعداد بازدید : ۱۳۵۳
کد خبر : ۲۱۹۲۴۸
بازارهای مالی در هفته ای که گذشت؛
۰۲ خرداد ۱۳۹۹ - ۲۳:۵۳
بیشتر شرکت‌های حاضر در تابلوی بورس، گزارش عملکرد سال گذشته خود را منتشر کرده اند، که از ۳۳۰ شرکتی که گزارش ۱۲ ماهه خود را ارائه داده اند، ۲۳۰ شرکت با رشد سود آوری نسبت به ۱۲ ماهه ۹۷ با رشد همراه بوده اند که ۹۸ شرکت با رشد بیش از ۱۰۰ درصد را به همراه داشته اند که در میان آن‌ها ۱۰ شرکت رشد بیش از ۱۰۰۰ درصد را تجربه کرده اند.
قوی ترین و ضعیف ترین عملکرد های سال ۹۸
به گزارش بورس نیوز، در بازار‌های جهانی با بالاگرفتن تنش‌ها میان آمریکا و چین، مجلس سنای آمریکا طرحی را تصویب کرده که طبق آن ورود شرکت‌های چینی به بازار سهام آمریکا سخت‌تر می‌شود. همین موضوع باعث کند شدن جریانات ریسک پذیری شده ا ست و افزایش تقاضا برای دلار آمریکا و اوراق خزانه داری را به همراه دا شته است. از طرف دیگر تعداد مبتلایان به ویروس کرونا در سطح جهان هم به ۵ میلیون نفر رسید است و سرمایه گذاران نگرانند که شاید روند بازگشت مردم به کسب و کار‌ها با مشکل مواجه شود و یا موج دومی از شیوع گسترده ویروس کرونا را به همراه دا شته باشد. در همین حال اخبار منتشر شده از واکسن کرونا هم مبهم بوده اند. شرکت AstraZenec PLC یک میلیارد دلار پول از سوی دولت آمریکا دریافت کرده تا سریعاً واکسن کرونا را بسازد.
اما با وجود تمام این نگرانی ها، در بازار کامودیتی‌ها هفته مثبتی را پشت سر گذاشتیم به طوری که آلومینیوم و مس و سرب با رشد قیمت نسبت به هفته قبل مواجه بودند و از همه مهم تر، قیمت نفت برنت با رشد بیش از ۹ درصدی همراه بوده است.
قوی ترین و ضعیف ترین عملکرد های سال ۹۸
نگاهی به بازار داخل
در بازار داخلی، از طرفی با اینکه قیمت دلار سنایی و نیمایی با رشد‌های قابل توجهی مواجه بودند و در وضعیت اقتصاد کشور هم همچنان با نرخ تورم سنگین درگیر می‌باشیم، اما در بازار سرمایه در پی رشد شتابانی که در هفته‌های ابتدای سال تجربه کردیم، در روز‌های اخیر همچنان درگیر اصلاح و درجا زدن می‌باشیم و شاخص کل در کانالی مابین ۹۶۰ هزار و یک میلیون و پنج هزار واحد درحال نوسان است؛ که البته عواملی مثل آزاد سازی سهام عدالت و سهام دولتی، که باعث قویتر شدن طرف عرضه می‌شوند، در این باره بی تاثیر نبوده است؛ و در تازه‌ترین اخبار در این مورد، به گفته سخنگوی ستاد راهبری آزادسازی سهام عدالت؛ بانک‌ها از ۱۰ خرداد که آزادسازی سهام عدالت انجام می‌شود و امکان فروش سهام عدالت برای آن‌ها مهیا خواهد شد، سهام سفارش شده را براساس وضعیت بازار به فروش می‌رسانند و مبلغ تعیین شده ظرف چند روز به حساب مشمولان واریز خواهد شد؛ و حال باید دید برنامه شورای عالی بورس در مورد این عرضه‌ها که می‌تواند بازار را تحت تاثبر قرار دهد چیست و چگونه آنرا مدیریت خواهد نمود.
قوی ترین و ضعیف ترین عملکرد های سال ۹۸
از طرف دیگر در روز‌های جاری بیشتر شرکت‌های حاضر در تابلوی بورس، گزارش عملکرد سال گذشته خود را منتشر کرده اند، که از ۳۳۰ شرکتی که گزارش ۱۲ ماهه خود را ارائه داده اند، ۲۳۰ شرکت با رشد سود آوری نسبت به ۱۲ ماهه ۹۷ با رشد همراه بوده اند که ۹۸ شرکت با رشد بیش از ۱۰۰ درصد را به همراه داشته اند که در میان آن‌ها ۱۰ شرکت رشد بیش از ۱۰۰۰ درصد را تجربه کرده اند.
قوی ترین و ضعیف ترین عملکرد های سال ۹۸

قوی‌ترین و ضعیف‌ترین عملکرد هفته

قوی ترین و ضعیف ترین عملکرد های سال ۹۸
قوی‌ترین و ضعیف‌ترین عملکرد‌های یکساله ۹۸
قوی ترین و ضعیف ترین عملکرد های سال ۹۸
قوی ترین و ضعیف ترین عملکرد های سال ۹۸
قوی ترین و ضعیف ترین عملکرد های سال ۹۸قوی ترین و ضعیف ترین عملکرد های سال ۹۸قوی ترین و ضعیف ترین عملکرد های سال ۹۸قوی ترین و ضعیف ترین عملکرد های سال ۹۸
قوی ترین و ضعیف ترین عملکرد های سال ۹۸کاری از محمد رضا ترابی _ کارشناس بازار سرمایه
دیدگاه خود را بیان کنید
* نظر:
نام:
ایمیل:
گزارش مجامع

زمان مجمع ۲۴ شرکت مشخص شد

زمان مجمع فولاد مبارکه، پالایشگاه فرابورسی، دو بانک و ۲۱ شرکت مشخص شد
آخرین خبرها از وضعیت تولید محصولات جدید

آخرین خبرها از وضعیت تولید محصولات جدید

مجمع عمومی عادی سالیانه صاحبان سهام شرکت بهمن دیزل روز چهارشنبه هجدهم تیر با ٨٧.٣ درصد کل اعضاء سهامداران در سالن همایش شرکت بهمن موتور برگزار شد.
افزایش ۲۴ درصدی سود خالص

افزایش ۲۴ درصدی سود خالص "بفجر" در سال 97

مدیرعامل پتروشیمی فجر گفت: در پایان اسفند ماه سال گذشته، سود خالص این شرکت 734 میلیارد تومان بوده که این رقم حاکی از افزایش ۲۴ درصدی سود خالص این شرکت نسبت به سال مالی 96 است.
رشد 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97

رشد 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97

گزارش عملکرد هیات مدیره این شرکت در سال 97 نشان دهنده افزایش 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97 است.
مخالفت سهامدار عمده با افزایش سرمایه وپسا

مخالفت سهامدار عمده با افزایش سرمایه وپسا

مدیرعامل شرکت سرمایه‌گذاری صنعت پتروشیمی ساختمان خلیج‌فارس،گفت: پیشنهاد افزایش سرمایه مورد تایید سهامدار عمده این شرکت (با درصد سهام 85 درصد) قرار نگرفته است.
برای دریافت خبرنامه بورس نیوز ایمیل خود را وارد نمایید: