تعداد بازدید : ۱۲۳۹
کد خبر : ۲۱۹۲۵۸
مشاور مدیرعامل شرکت ویتانا در گفت‌وگو با بورس نیوز مطرح کرد:
۰۳ خرداد ۱۳۹۹ - ۰۹:۰۸
به سهامداران شرکت ویتانا این نوید داده می‌شود که طی سال جاری یک افزایش سرمایه از محل تجدید ارزیابی و افزایش سرمایه بعدی از محل سودانباشته آورده نقدی ومطالبات حال شده خواهد بود که با اخذ مجوز از سوی سازمان، رسیدن به سرمایه ۲۴۰ میلیارد تومانی در دستور کار قرار گرفته است. 
 
۲ افزایش سرمایه برای
 
محمد مهدی سماواتی مشاور حوزه بازارسرمایه شرکت «ویتانا» در گفت‌وگو با بورس‌نیوز اظهار کرد: "غویتا" در بازارسرمایه یک سهم رشدی شناخته شده و طی یکسال اخیر که در فرابورس با قیمت ۱۲۳۰ تومان پذیرش شده توانسته عملکرد خوبی را از خود به جای بگذارد.

مشاور مدیرعامل شرکت ویتانا همچنین به بررسی بازارسرمایه پرداخت و اظهارکرد: اقبال‌بازار به سه بخش تقسیم می‌شود که اولین آن اقبال عمومی به بورس بوده که سهام ویتانا را نیز شامل می‌شود. 

وی ادامه داد: بخش دوم اقبال سهامداران به برنامه‌های توسعه‌ای این شرکت بوده که شرکت ویتانا برای یک دهه آینده برنامه‌های توسعه‌ای مدون و در دست اجرا داشته که همواره در مدار شرکت‌های رشدی، ارزش‌گذاری می‌شود. 

سماواتی بخش سوم را تداوم و رشد سودآوری این شرکت عنوان و اظهار کرد: به سهامداران این نوید داده می‌شود که طی سال جاری یک افزایش سرمایه از محل تجدید ارزیابی دارایی (طبق برگزاری مجمع اخیر) صورت خواهد گرفت. 

وی افزود: افزایش سرمایه بعدی این شرکت از محل سودانباشته آورده نقدی ومطالبات حال شده خواهد بود که با اخذ مجوز از سوی سازمان، رسیدن به سرمایه ۲۴۰ میلیارد تومانی در دستور کار قرار گرفته است. 

مشاور حوزه بازار سرمایه شرکت ویتانا همچنین به ظرفیت‌های بالقوه موجود در بازار سرمایه اشاره کرد و گفت: با توجه به اینکه بازار سرمایه کمتر تحت فشار نقدینگی قرار دارد، این شرکت منابع مازاد خود را تا مصرف بشوند در پرتفوی بورسی ورود داده که در گزارش‌های ۶ماهه عملکرد شرکت یک درآمد غیرعملیاتی پایدار و ا دامه دار خواهیم داشت. 
 
تعداد بازدید : 38
 
با نوسان نرخ ارز خود را تطبیق می دهیم
سماواتی در خصوص تاثیر نوسانات نرخ ارز بر حوزه فعالیت "غویتا" خاطر نشان کرد: سه ماده اساسی مصرفی در صنایع غذایی شیرینی و شکلات (آرد، شکر و روغن) نوسان کمتری نسبت به قیمت دلار دارند. 

وی ادامه داد: با توجه به اینکه منابع ارزی شرکت (ناشی از صادرات) بیش از مصارف ارزی بوده و به نوعی اثرات ناشی از نوسان دلار خنثی می‌شود اما؛ تورم انتظاری ایجاد شده در اقتصاد داخلی، عاملی بر بالا رفتن هزینه‌های تمام شده تولید بوده و شرایط قیمت گذاری کالا (تابع وضعیت عرضه و تقاضا) متناسب با تصمیم هیات مدیره در تعیین نرخ تغییر خواهد کرد. 

مشاور مدیرعامل شرکت ویتانا در پایان اظهار کرد: صنعت شیرینی و شکلات در مقابل نوسانات نرخ ارز تاثیر منفی نگرفته و خود را با شرایط تطبیق می‌دهد.
دیدگاه خود را بیان کنید
* نظر:
نام:
ایمیل:
ببینید و بشنوید آرشیو
Array
Array
Array
گزارش مجامع
افزایش ۲۴ درصدی سود خالص

افزایش ۲۴ درصدی سود خالص "بفجر" در سال 97

مدیرعامل پتروشیمی فجر گفت: در پایان اسفند ماه سال گذشته، سود خالص این شرکت 734 میلیارد تومان بوده که این رقم حاکی از افزایش ۲۴ درصدی سود خالص این شرکت نسبت به سال مالی 96 است.
رشد 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97

رشد 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97

گزارش عملکرد هیات مدیره این شرکت در سال 97 نشان دهنده افزایش 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97 است.
مخالفت سهامدار عمده با افزایش سرمایه وپسا

مخالفت سهامدار عمده با افزایش سرمایه وپسا

مدیرعامل شرکت سرمایه‌گذاری صنعت پتروشیمی ساختمان خلیج‌فارس،گفت: پیشنهاد افزایش سرمایه مورد تایید سهامدار عمده این شرکت (با درصد سهام 85 درصد) قرار نگرفته است.
آینده ای روشن در انتظار شرکت تازه وارد بورسی / پتروشیمی نوری مشکل تامین خوراک ندارد

آینده ای روشن در انتظار شرکت تازه وارد بورسی / پتروشیمی نوری مشکل تامین خوراک ندارد

مدیرعامل شرکت پتروشیمی نوری گفت: در شرایط کنونی که تامین خوراک اصلی ترین مشکل شرکت های پتروشیمی محسوب می شود پتروشیمی نوری به دلیل اتصال به 13 پالایشگاه پارس جنوبی مشکلی برای تامین خوراک ندارد.
سر آمد شرکت های تولید کننده فرآورده های نفتی

سر آمد شرکت های تولید کننده فرآورده های نفتی

مجمع عمومی عادی ساليانه صاحبان سهام شرکت پالايش نفت اصفهان(سهامی عام) با حضور 88 درصدی سهامداران، رئيس مجمع، مديرعامل شرکت پالايش اصفهان، نماينده سازمان بورس و حسابرس مستقل و بازرس قانونی برگزار شد.
افزایس سرمایه

افزایس سرمایه "ومعلم" در راه است/140 کشتی تحت پوشش بیمه معلم

مدیرعامل شرکت بیمه معلم گفت: افزایش سرمایه از محل سود انباشته و تجدید ارزیابی دارایی‌ها در دستور کار است.
افزایش میزان فروش محصولات پارس در سال جاری

افزایش میزان فروش محصولات پارس در سال جاری

در سال جاری میزان فروش شرکت نسبت به مدت مشابه سال قبل رشد 15 درصدی را تجربه کرد که این امر حاکی از آنست که تحریم ها مانعی برای پیشرفت محسوب نمی شوند.
افزایش سرمایه ولساپا در یک ماه آینده

افزایش سرمایه ولساپا در یک ماه آینده

مدیرعامل لیزینگ رایان سایپا گفت: برنامه افزایش سرمایه شرکت از محل تجدید ارزیابی و سود انباشته در یک ماه آینده به هیات مدیره ابلاغ و مورد بررسی قرار می گیرد.

رفع مشکل کم آبی صنعت پتروشیمی در آینده ای نزدیک/ تولید 1130848 تنی "مارون" در سه ماهه اول سال جاری

مدیرعامل پتروشیمی مارون گفت: برای جبران کم آبی و استمرار تولید واحدهای صنعتی، مسئولین شرکت اقدام به برطرف کردن این معظل از طریق تاسیس آب شیرین کن و استفاده از آب فاضلاب شهری کردند.
برای دریافت خبرنامه بورس نیوز ایمیل خود را وارد نمایید:
شاخص باردیگر میلیونر شد
شاخص کل بورس تهران مجددا" بعد از افت ۱۰ تا ۱۵ درصدی به ابرکانال یک میلیون واحدی بازگشت.