تعداد بازدید : ۳۷۲
کد خبر : ۲۱۹۴۲۵
۰۵ خرداد ۱۳۹۹ - ۱۷:۴۹
احیای قیمت بیلت و اسلب صادراتی ایران آغاز شد
 هفته گذشته قیمت بیلت صادراتی ایران، افزایش ۲.۲ درصدی را تجربه کرد و به‌طور میانگین به ۳۴۵ دلار به ازای هر تن رسید. قیمت اسلب صادراتی ایران نیز به‌طور متوسط به ۳۳۷.۵ دلار به ازای هر تن رسید که بالاترین قیمت از میانه فروردین تاکنون است. به‌نظر می‌رسد احیای قیمت فولاد صادراتی ایران آغاز شده است.
 
 قیمت‌های منتشرشده توسط متال بولتن نشان می‌دهد که قیمت اسلب صادراتی ایران در اواخر هفته گذشته، نسبت به هفته پیش از آن، افزایش ۲.۳ درصدی را تجربه کرده و قیمت آن به محدوده ۳۳۵ تا ۳۴۰ دلار به ازای هر تن رسیده است. همچنین در اواخر هفته گذشته، قیمت فوبِ بیلت صادراتی ایران به محدوده ۳۴۰ تا ۳۵۰ دلار به ازای هر تن رسید که میانگین این قیمت‌ها، ۳۴۵ دلار به ازای هر تن، افزایش ۲.۲ را نسبت به قیمت‌های ۲۴ اردیبهشت نشان می‌دهد.

متال بولتن گزارش داده است که افزایش تقاضا برای بیلت صادراتی ایران از مشتریان آسیایی باعث شده است تا قیمت آن از نیمه دوم ماه می‌بهبود یابد. سه محموله بیلت صادراتی ایران با قیمت فوب ۳۴۸ تا ۳۵۰ دلار به ازای هر تن، هفته گذشته به مشتریانی از چین و جنوب شرق آسیا فروخته شده است. این محموله‌ها جمعاً ۱۰۰ هزار تن وزن دارند و زمان‌بندی حمل و نقل دریایی آن‌ها، ماه ژوئیه و اوایل ماه اوت است.

منابع مطلع به متال بولتن گفته‌اند که فولادسازان ایرانی با افزایش قیمت‌ها، هدف‌گذاری خود برای قیمت بیلت را به ۳۵۵ دلار به ازای هر تن افزایش داده‌اند.

قیمت اسلب صادراتی ایران هم افزایش یافته و یک صادرکننده عمده اسلب در ایران، محموله ۳۰ هزار تنی خود را در هفته گذشته با قیمت فوب ۳۳۹ دلار به ازای هر تن به فروش رسانده است./ چیلان
دیدگاه خود را بیان کنید
* نظر:
نام:
ایمیل:
ببینید و بشنوید آرشیو
گزارش مجامع
افزایش ۲۴ درصدی سود خالص

افزایش ۲۴ درصدی سود خالص "بفجر" در سال 97

مدیرعامل پتروشیمی فجر گفت: در پایان اسفند ماه سال گذشته، سود خالص این شرکت 734 میلیارد تومان بوده که این رقم حاکی از افزایش ۲۴ درصدی سود خالص این شرکت نسبت به سال مالی 96 است.
رشد 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97

رشد 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97

گزارش عملکرد هیات مدیره این شرکت در سال 97 نشان دهنده افزایش 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97 است.
مخالفت سهامدار عمده با افزایش سرمایه وپسا

مخالفت سهامدار عمده با افزایش سرمایه وپسا

مدیرعامل شرکت سرمایه‌گذاری صنعت پتروشیمی ساختمان خلیج‌فارس،گفت: پیشنهاد افزایش سرمایه مورد تایید سهامدار عمده این شرکت (با درصد سهام 85 درصد) قرار نگرفته است.
آینده ای روشن در انتظار شرکت تازه وارد بورسی / پتروشیمی نوری مشکل تامین خوراک ندارد

آینده ای روشن در انتظار شرکت تازه وارد بورسی / پتروشیمی نوری مشکل تامین خوراک ندارد

مدیرعامل شرکت پتروشیمی نوری گفت: در شرایط کنونی که تامین خوراک اصلی ترین مشکل شرکت های پتروشیمی محسوب می شود پتروشیمی نوری به دلیل اتصال به 13 پالایشگاه پارس جنوبی مشکلی برای تامین خوراک ندارد.
سر آمد شرکت های تولید کننده فرآورده های نفتی

سر آمد شرکت های تولید کننده فرآورده های نفتی

مجمع عمومی عادی ساليانه صاحبان سهام شرکت پالايش نفت اصفهان(سهامی عام) با حضور 88 درصدی سهامداران، رئيس مجمع، مديرعامل شرکت پالايش اصفهان، نماينده سازمان بورس و حسابرس مستقل و بازرس قانونی برگزار شد.
افزایس سرمایه

افزایس سرمایه "ومعلم" در راه است/140 کشتی تحت پوشش بیمه معلم

مدیرعامل شرکت بیمه معلم گفت: افزایش سرمایه از محل سود انباشته و تجدید ارزیابی دارایی‌ها در دستور کار است.
افزایش میزان فروش محصولات پارس در سال جاری

افزایش میزان فروش محصولات پارس در سال جاری

در سال جاری میزان فروش شرکت نسبت به مدت مشابه سال قبل رشد 15 درصدی را تجربه کرد که این امر حاکی از آنست که تحریم ها مانعی برای پیشرفت محسوب نمی شوند.
افزایش سرمایه ولساپا در یک ماه آینده

افزایش سرمایه ولساپا در یک ماه آینده

مدیرعامل لیزینگ رایان سایپا گفت: برنامه افزایش سرمایه شرکت از محل تجدید ارزیابی و سود انباشته در یک ماه آینده به هیات مدیره ابلاغ و مورد بررسی قرار می گیرد.
برای دریافت خبرنامه بورس نیوز ایمیل خود را وارد نمایید: