تعداد بازدید : ۱۲۶۲
کد خبر : ۲۱۹۵۰۳
در گفت‌وگو با بورس‌نیوز تاکید شد؛
۰۶ خرداد ۱۳۹۹ - ۱۲:۰۷
اصل اول، حفظ نقدشوندگی سهم ها بوده و طبق اقداماتی که این روزها انجام شده، نقدشوندگی در ۱۰۰ سهم برتر بازار وجود دارد.

حفظ نقدشوندگی سهم‌ها، اصل نخست حمایت

به گزارش بورس نیوز، امروز هم بورس تهران منفی بود و کل بازار رنگ سرخ به تن داشت. در میان تن به خون نشسته بازار و صف های فروش سنگین اما، به نظر می رسد حمایت هایی از جانب حقوقی ها در جریان است. در اکثر نمادهای بزرگ بازار امروز حقیقی ها فروختند و حقوقی ها خریدند. البته حجم حمایت ها در حد انتظارت نبود و افت هر روزه قیمت سهم ها، سهامداران خصوصا تازه واردها را آشفته کرده است. صندوق توسعه بازار یکی از نهادهایی است که در روزهای منفی بازار، باید حمایت بیشتری از این بازار و به ویژه سهم های ارزنده بعمل آورد؛ حمایتی که تا این لحظه چنگی به دل نزده است.

یک منبع آگاه در صندوق توسعه بازار در گفت‌وگو با بورس‌نیوز در این خصوص بیان کرد: صندوق توسعه بازار در حال حمایت از بازار سرمایه است.

وی ادامه داد: اصل اول، حفظ نقدشوندگی سهم‌ها بوده و طبق اقداماتی که این روزها انجام شده، نقدشوندگی در ۱۰۰سهم برتر بازار وجود دارد. برای مثال با وجود منفی بودن بازار، اگر بعضی سهامداران قصد فروش سهم شرکت فولاد مبارکه اصفهان را داشته‌اند، امکان این فروش وجود داشته است. امیدواریم در روزهای آینده، با بهبود وضعیت بازار سرمایه بتوان در مورد اقداماتی که صندوق توسعه بازار در روزهای منفی بازار انجام داد، صحبت کرد.


۱۳۹۹/۰۳/۰۶ - ۱۲:۰۳

لازم به ذکر است که بر اساس رایزنی‌های صورت گرفته، بزودی مصاحبه مشروحی با محمدحسین صدرایی - عضو هیات مدیره صندوق توسعه بازار‌سرمایه در خصوص چگونگی حمایت این صندوق از بازار منتشر خواهد شد.

حفظ نقدشوندگی سهم ها، اصل اول در حمایت از بازارحفظ نقدشوندگی سهم ها، اصل اول در حمایت از بازارحفظ نقدشوندگی سهم ها، اصل اول در حمایت از بازارحفظ نقدشوندگی سهم ها، اصل اول در حمایت از بازارحفظ نقدشوندگی سهم ها، اصل اول در حمایت از بازار

ناشناس
Iran, Islamic Republic of
۱۲:۲۳ - ۱۳۹۹/۰۳/۰۶
اسم این صندوق اومد دیگه در برید

چون هیچی پول توش نیست این صندوق نهایت 1000 میلیارد تومن بیاره بقیش چی روزانه بازار 20000 میلیارد معامله میشه

گفتن برید تو بورس تشوویقشون این بود حمایتشون به کنار
فروهر
Iran, Islamic Republic of
۱۲:۴۸ - ۱۳۹۹/۰۳/۰۶
با توجه به عدم حمایت تمام قد از بورس و جمع نکردن صفهای فروش و دستکاری حقوقیها در سنگین تر کردن صفوف فروش باید از امروز منتظر جابجایی سیل نقدینگی از بورس به سمت بازار ارز و سکه باشیم... عدم حمایت از بازار یعنی فریبکاری دولت و نابود کردن سرمایه های مردم....
ترم لجام گسیخته ایی بر کشور حکمفرما بشه که دیگه روحانی با تمام منابعی که در اختیار داره نتونه جمع اش کنه....
بزودی سهامدارام متضرر و فریب خورده از دولت با وعده وعیدهای تو خالی که در این چند ماه شنیدن........میتونه جلوی بدتر شدن وضعیت را بگیرد....
مردم را با فریب وارد بورس کردن و حقوقیهای منتسب به دولت همه روز صدها میلیون سهم به ناف مردم بیچاره بستند و حالا که به مقصودشان رسیدن بورس را عمدا در صف فروش غرق کرده اند تا در یک سوم قیمت دوباره سهام فروخته شده را از مردم وحشت زده خریداری کنند البته با صد ناز و منت.....
......
پاسخ ها
ناشناس
Iran, Islamic Republic of
۱۳:۳۱ - ۱۳۹۹/۰۳/۰۶
اون موقع که میخریدی چرا فکر اینجا رو نمیکردی؟
فردوسی
Germany
۱۴:۰۹ - ۱۳۹۹/۰۳/۰۶
... دیگه به اندک سرمایه کارگر و معلم و زنان خانه دار هم رحم نمیکنند... .......... قوه قضاییه چرا در شناسایی و دستگیری عوامل این خیانت تعلل میکند!!!
سامان
Iran, Islamic Republic of
۱۲:۵۳ - ۱۳۹۹/۰۳/۰۶
مردم فریب خورده چنان وحشتی کرده اند که در نمادی همچون خگستر صف فروش میلیاردی تشکیل شد و هیچ صندوقی هم صف را جمع نکرد... تا دیروز سرمایه گذاری سمند و دیگر حقوقی خگستر روزانه صدها میلیون سهم میفروختند و پولهای هنگفتی به جیب زدن ولی امروز هیچ خریدی انجام نشد.. کاملا فریب و هقه بازی در بین حقوقیهای ایرانخودرو و خگستر موج میزند.....
................
روحانی ...................
ناشناس
Iran, Islamic Republic of
۱۴:۴۶ - ۱۳۹۹/۰۳/۰۶
خدا خیرتون نده که مردم را هر روز بد بختر میکنید
مجید
Iran, Islamic Republic of
۱۵:۳۲ - ۱۳۹۹/۰۳/۰۶
جهش تولید طبق فرمایش رهبری در جریان است ولی معکوس، خدا به داد این ملت برسه که دست اندرکاران اقتصادی که دم از حمایت از بورس را دارند، نه حرف رهبر را قبول دارند و نه حرف رئیس جمهور را؟ کدام روز بازار سهام اینقدر افزایش داشت که امروز 06/03/1399 ششم خرداد 1399ریزش کرد، مردم به کدام امید سرمایه های خود را به بورس آوردندو امروز خود را مال باخته می بینند، چند درصد ریزش؟ بانک ملت از 2100 تومان به بالا به زیر 1600 تومان رسیده، اگر سهمی نمی تواند قیمت خود را حفظ کندآنهم وقتی قرار است 500 درصد افزایش سرمایه بدهد با چه امیدی در بورس مانده است؟ و همه سهم های دیگر نیز به همین منوال.....
hamid
Iran, Islamic Republic of
۱۵:۵۵ - ۱۳۹۹/۰۳/۰۶
فقط واگذارتون میکنم بخدا همین ، فریبکارانه همین مردم بیچاره که همیشه برای حمایت از شما وارد صحنه شدند را با وعده و وعید آوردین غرق منجلاب بورس کردین و دارین جیبشونو خالی میکنین . حسن کلید ساز ظلم هیچ موقع پایدار نیست مطمین باش خدا از شما نخواهد گذشت دغل باز روباه صفت ...
دیدگاه خود را بیان کنید
* نظر:
نام:
ایمیل:
ببینید و بشنوید آرشیو
گزارش مجامع
آخرین خبرها از وضعیت تولید محصولات جدید

آخرین خبرها از وضعیت تولید محصولات جدید

مجمع عمومی عادی سالیانه صاحبان سهام شرکت بهمن دیزل روز چهارشنبه هجدهم تیر با ٨٧.٣ درصد کل اعضاء سهامداران در سالن همایش شرکت بهمن موتور برگزار شد.
افزایش ۲۴ درصدی سود خالص

افزایش ۲۴ درصدی سود خالص "بفجر" در سال 97

مدیرعامل پتروشیمی فجر گفت: در پایان اسفند ماه سال گذشته، سود خالص این شرکت 734 میلیارد تومان بوده که این رقم حاکی از افزایش ۲۴ درصدی سود خالص این شرکت نسبت به سال مالی 96 است.
رشد 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97

رشد 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97

گزارش عملکرد هیات مدیره این شرکت در سال 97 نشان دهنده افزایش 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97 است.
مخالفت سهامدار عمده با افزایش سرمایه وپسا

مخالفت سهامدار عمده با افزایش سرمایه وپسا

مدیرعامل شرکت سرمایه‌گذاری صنعت پتروشیمی ساختمان خلیج‌فارس،گفت: پیشنهاد افزایش سرمایه مورد تایید سهامدار عمده این شرکت (با درصد سهام 85 درصد) قرار نگرفته است.
آینده ای روشن در انتظار شرکت تازه وارد بورسی / پتروشیمی نوری مشکل تامین خوراک ندارد

آینده ای روشن در انتظار شرکت تازه وارد بورسی / پتروشیمی نوری مشکل تامین خوراک ندارد

مدیرعامل شرکت پتروشیمی نوری گفت: در شرایط کنونی که تامین خوراک اصلی ترین مشکل شرکت های پتروشیمی محسوب می شود پتروشیمی نوری به دلیل اتصال به 13 پالایشگاه پارس جنوبی مشکلی برای تامین خوراک ندارد.
سر آمد شرکت های تولید کننده فرآورده های نفتی

سر آمد شرکت های تولید کننده فرآورده های نفتی

مجمع عمومی عادی ساليانه صاحبان سهام شرکت پالايش نفت اصفهان(سهامی عام) با حضور 88 درصدی سهامداران، رئيس مجمع، مديرعامل شرکت پالايش اصفهان، نماينده سازمان بورس و حسابرس مستقل و بازرس قانونی برگزار شد.
افزایس سرمایه

افزایس سرمایه "ومعلم" در راه است/140 کشتی تحت پوشش بیمه معلم

مدیرعامل شرکت بیمه معلم گفت: افزایش سرمایه از محل سود انباشته و تجدید ارزیابی دارایی‌ها در دستور کار است.
افزایش میزان فروش محصولات پارس در سال جاری

افزایش میزان فروش محصولات پارس در سال جاری

در سال جاری میزان فروش شرکت نسبت به مدت مشابه سال قبل رشد 15 درصدی را تجربه کرد که این امر حاکی از آنست که تحریم ها مانعی برای پیشرفت محسوب نمی شوند.
برای دریافت خبرنامه بورس نیوز ایمیل خود را وارد نمایید: