تعداد بازدید : ۳۱۹
کد خبر : ۲۱۹۷۲۷
گزارش هفتگی صندوق‌های سرمایه‌گذاری با درآمد ثابت؛
۰۹ خرداد ۱۳۹۹ - ۱۰:۵۶
ارزش صندوق‌های سرمایه گذاری با درآمد ثابت در پایان هفته قبل به ۲۰۴ هزار و ۷۶۵ میلیارد تومان رسیده است که رشد ۰.۳ درصدی را نشان می‌دهد. با این حال شاهد خروج منابع به مبلغی در حدود ۲۵۰ میلیارد تومان از این صندوق‌ها طی هفته قبل هستیم.

به گزارش بورس‌نیوز، همانند هفته‌های گذشته بررسی نوسانات ارزش و بازدهی صندوق‌های سرمایه‌گذاری با درآمد ثابت پرداخته شد و اقلام اصلی مربوط به صندوق‌ها را در جداول زیر قابل مشاهده است.

از جمله عناصر اصلی جدول زیر می‌توان به آخرین ارزش صندوق ها، بازدهی ماهیانه و بازدهی یک ساله آن‌ها اشاره کرد و همچنین میزان تغییر در ارزش صندوق طی یک هفته اخیر نیز ارائه شد.

میزان تزریق نقدینگی صورت گرفته طی یک هفته اخیر نیز ارائه شده است.

ارزش کل صندوق‌های با درآمد ثابت به بیش از ۲۰۴ هزار و ۷۶۵ میلیارد تومان رسیده است که نسبت به هفته گذشته در حدود ۰.۳ درصد افزایش را نشان می‌دهد.

پس از ارائه جدول، موارد اصلی به صورت جداگانه توضیح داده شده است:

• ارزش صندوق‌های سرمایه گذاری با درآمد ثابت در پایان هفته قبل به ۲۰۴ هزار و ۷۶۵ میلیارد تومان رسیده است که رشد ۰.۳ درصدی را نشان می‌دهد. با این حال شاهد خروج منابع به مبلغی در حدود ۲۵۰ میلیارد تومان از این صندوق‌ها طی هفته قبل هستیم.

بیشترین ارزش صندوق‌های با درآمد ثابت مربوط به صندوق‌های گنجینه زرین شهر با ۲۸ هزار و ۳۸۵ میلیارد تومان، صندوق لوتوس پارسیان با ۱۹ هزار و ۸۵۰ میلیارد تومان و رهاورد آباد مسکن با ۱۵ هزار میلیارد تومان است.

• همچنین کمترین ارزش نیز در میان صندوق‌های با درآمد ثابت مربوط به صندوق نوین نگر آسیا، توسعه سرمایه نیکی و مشترک البرز به ترتیب با ۲۷.۵، ۲۹.۶ و ۵۲.۴ میلیارد تومان است.

بیشترین آورده نقدی و جذب منابع صورت گرفته در میان صندوق‌های با درآمد ثابت در هفته گذشته مربوط به صندوق امین یکم با ۳۹۴ میلیارد تومان، صندوق گسترش فردای ایرانیان با ۳۷۹ میلیارد تومان و صندوق بانک گردشگری با ۳۱۹ میلیارد تومان بوده است.

• بیشترین خروج منابع نیز در هفته گذشته از صندوق‌های گنجینه زرین شهر، توسعه تعاون صبا و یکم کارگزاری بانک کشاورزی صورت گرفته است.

• بیشترین بازدهی یک ماه منتهی به ۶ خرداد ۱۳۹۹ مربوط به صندوق‌های مشترک صبای هدف و توسعه فراز اعتماد به ترتیب با ۸.۵ و ۸ درصد است. کمترین بازدهی نیز مربوط به صندوق‌های کمد و مشترک بانک مسکن با -۱.۳% و -۰.۵ درصد است.

• میانگین وزنی بازدهی ماهیانه صندوق‌های با درآمد ثابت در یک ماه منتهی به ۶ خرداد ماه به ۲.۲۴ درصد رسیده است. میانگین بازدهی ساده آن‌ها نیز در حدود ۳ درصد بوده است که برای صندوق‌های با درآمد ثابت بسیار مثبت ارزیابی می‌گردد.

• همچنین بیشترین بازدهی سه ماه گذشته مربوط به صندوق‌های صبای هدف و توسعه سرمایه نیکی به ترتیب با ۲۵.۳ و ۲۲.۵ درصد است. کمترین بازدهی نیز مربوط به صندوق‌های لوتوس پارسیان و با درآمد ثابت کمند به ترتیب با ۴ و ۴.۱ درصد است.

• بیشترین بازدهی یک سال منتهی به پایان ۶ خرداد ۱۳۹۹ در بین صندوق‌های سرمایه گذاری با درآمد ثابت مربوط به صندوق مشترک اندیشه فرداد و مشترک البرز به ترتیب با ۷۱.۵ و ۷۱.۳ درصد است. کمترین بازدهی نیز مربوط به صندوق‌های بانک مسکن با ۷.۲۷ درصد و صندوق با درآمد ثابت امید انصار با ۱۸.۷۵ درصد است.

دیدگاه خود را بیان کنید
* نظر:
نام:
ایمیل:
ببینید و بشنوید آرشیو
گزارش مجامع

زمان مجمع ۲۴ شرکت مشخص شد

زمان مجمع فولاد مبارکه، پالایشگاه فرابورسی، دو بانک و ۲۱ شرکت مشخص شد
آخرین خبرها از وضعیت تولید محصولات جدید

آخرین خبرها از وضعیت تولید محصولات جدید

مجمع عمومی عادی سالیانه صاحبان سهام شرکت بهمن دیزل روز چهارشنبه هجدهم تیر با ٨٧.٣ درصد کل اعضاء سهامداران در سالن همایش شرکت بهمن موتور برگزار شد.
افزایش ۲۴ درصدی سود خالص

افزایش ۲۴ درصدی سود خالص "بفجر" در سال 97

مدیرعامل پتروشیمی فجر گفت: در پایان اسفند ماه سال گذشته، سود خالص این شرکت 734 میلیارد تومان بوده که این رقم حاکی از افزایش ۲۴ درصدی سود خالص این شرکت نسبت به سال مالی 96 است.
رشد 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97

رشد 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97

گزارش عملکرد هیات مدیره این شرکت در سال 97 نشان دهنده افزایش 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97 است.
مخالفت سهامدار عمده با افزایش سرمایه وپسا

مخالفت سهامدار عمده با افزایش سرمایه وپسا

مدیرعامل شرکت سرمایه‌گذاری صنعت پتروشیمی ساختمان خلیج‌فارس،گفت: پیشنهاد افزایش سرمایه مورد تایید سهامدار عمده این شرکت (با درصد سهام 85 درصد) قرار نگرفته است.
آینده ای روشن در انتظار شرکت تازه وارد بورسی / پتروشیمی نوری مشکل تامین خوراک ندارد

آینده ای روشن در انتظار شرکت تازه وارد بورسی / پتروشیمی نوری مشکل تامین خوراک ندارد

مدیرعامل شرکت پتروشیمی نوری گفت: در شرایط کنونی که تامین خوراک اصلی ترین مشکل شرکت های پتروشیمی محسوب می شود پتروشیمی نوری به دلیل اتصال به 13 پالایشگاه پارس جنوبی مشکلی برای تامین خوراک ندارد.
سر آمد شرکت های تولید کننده فرآورده های نفتی

سر آمد شرکت های تولید کننده فرآورده های نفتی

مجمع عمومی عادی ساليانه صاحبان سهام شرکت پالايش نفت اصفهان(سهامی عام) با حضور 88 درصدی سهامداران، رئيس مجمع، مديرعامل شرکت پالايش اصفهان، نماينده سازمان بورس و حسابرس مستقل و بازرس قانونی برگزار شد.
برای دریافت خبرنامه بورس نیوز ایمیل خود را وارد نمایید: