تعداد بازدید : ۲۰۶
کد خبر : ۲۱۹۷۵۴
۰۹ خرداد ۱۳۹۹ - ۱۶:۴۲

 

حجم نقدینگی اقتصاد ایران در انتهای سال ۱۳۹۸ به ۲۴۷۲.۱ هزار میلیارد تومان رسید. عددی که در قیاس با انتهای پاییز، رشد ۹.۳ درصدی را نشان می‌دهد که بالاترین رشد فصلی پس از زمستان ۹۴ به حساب می‌آید.

همچنین رشد نقطه‌ای نقدینگی به ۳۱.۳ درصد رسید که در طول ۶ سال اخیر بی‌سابقه بود.

بانک مرکزی اگر چه از آذرماه ۹۸ داده‌های پولی و بانکی را منتشر نکرده اما در یک جوابیه به ادعای محمود بهمنی، رئیس‌کل اسبق بانک مرکزی، مبنی بر افزایش ۴۰۰ هزار میلیارد تومانی نقدینگی در دو ماهه نخست سال ۹۹، رقم نقدینگی در پایان اسفند را اعلام کرد و تاکید کرد رقم اشاره شده از سوی بهمنی صحیح نیست و در تاریخ ۶۰ ساله بانک مرکزی تجربه نشده است.

بانک مرکزی در بیانیه‌اش اعلام کرده است که در ۱۰سال گذشته، میانگین رشد نقدینگی در ۲ماه ابتدایی سال معادل ۲.۴ درصد بوده است. اگر این فرضیه برای سال جاری نیز صدق کند، رقم نقدینگی در پایان ماه دوم سال به ۲۵۳۱.۴ هزار میلیارد تومان می‌رسد که نشان از رشد نقطه‌ای ۳۰.۴ درصدی نقدینگی خواهد داشت. 

دیدگاه خود را بیان کنید
* نظر:
نام:
ایمیل:
ببینید و بشنوید آرشیو
گزارش مجامع

زمان مجمع ۲۴ شرکت مشخص شد

زمان مجمع فولاد مبارکه، پالایشگاه فرابورسی، دو بانک و ۲۱ شرکت مشخص شد
آخرین خبرها از وضعیت تولید محصولات جدید

آخرین خبرها از وضعیت تولید محصولات جدید

مجمع عمومی عادی سالیانه صاحبان سهام شرکت بهمن دیزل روز چهارشنبه هجدهم تیر با ٨٧.٣ درصد کل اعضاء سهامداران در سالن همایش شرکت بهمن موتور برگزار شد.
افزایش ۲۴ درصدی سود خالص

افزایش ۲۴ درصدی سود خالص "بفجر" در سال 97

مدیرعامل پتروشیمی فجر گفت: در پایان اسفند ماه سال گذشته، سود خالص این شرکت 734 میلیارد تومان بوده که این رقم حاکی از افزایش ۲۴ درصدی سود خالص این شرکت نسبت به سال مالی 96 است.
رشد 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97

رشد 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97

گزارش عملکرد هیات مدیره این شرکت در سال 97 نشان دهنده افزایش 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97 است.
مخالفت سهامدار عمده با افزایش سرمایه وپسا

مخالفت سهامدار عمده با افزایش سرمایه وپسا

مدیرعامل شرکت سرمایه‌گذاری صنعت پتروشیمی ساختمان خلیج‌فارس،گفت: پیشنهاد افزایش سرمایه مورد تایید سهامدار عمده این شرکت (با درصد سهام 85 درصد) قرار نگرفته است.
آینده ای روشن در انتظار شرکت تازه وارد بورسی / پتروشیمی نوری مشکل تامین خوراک ندارد

آینده ای روشن در انتظار شرکت تازه وارد بورسی / پتروشیمی نوری مشکل تامین خوراک ندارد

مدیرعامل شرکت پتروشیمی نوری گفت: در شرایط کنونی که تامین خوراک اصلی ترین مشکل شرکت های پتروشیمی محسوب می شود پتروشیمی نوری به دلیل اتصال به 13 پالایشگاه پارس جنوبی مشکلی برای تامین خوراک ندارد.
سر آمد شرکت های تولید کننده فرآورده های نفتی

سر آمد شرکت های تولید کننده فرآورده های نفتی

مجمع عمومی عادی ساليانه صاحبان سهام شرکت پالايش نفت اصفهان(سهامی عام) با حضور 88 درصدی سهامداران، رئيس مجمع، مديرعامل شرکت پالايش اصفهان، نماينده سازمان بورس و حسابرس مستقل و بازرس قانونی برگزار شد.
برای دریافت خبرنامه بورس نیوز ایمیل خود را وارد نمایید: