تعداد بازدید : ۲۲۶۸
کد خبر : ۲۱۹۸۶۶
کارشناس بازارسرمایه در گفت‌وگو با بورس نیوز: 
۱۰ خرداد ۱۳۹۹ - ۱۴:۵۸
در حال حاضر شاهد تلاطم معقول در بازار سرمایه بوده و نمی‌تواند اتفاق جاری را اصلاح رو به رشد قیمت‌ها با همان رشد شتابان ۳۰ روز اول سال ۹۹ عنوان کرد و به نظر می‌رسد که عرضه و تقاضا نظام کنترل را به جا می‌آورد.  
خبری از رشد شتابان فروردین به گوش نمی‌رسد
 
فردین آقابزرگی، مدیرعامل کارگزاری بانک دی در بررسی بازار روز جاری به بورس نیوز گفت: با توجه به افت مناسب و اصلاح قیمت طی ۱۰روز اخیر، بسیاری از سهام به صورت تکنیکال با قیمت‌های گذشته مقایسه شده است. 

وی ادامه داد: دریافت سیگنال خرید ناشی از تغییر قیمتی، از سوی تحلیل‌گران منجر به اشتیاق خرید شده که بخش عمده‌ای از ۳۳هزار واحد افزایش شاخص امروز را به خود اختصاص داده است. 

این کارشناس بازار سرمایه به نکته‌ای اساسی اشاره و اظهار کرد: طی ۲هفته اخیر، به جز افت سطح عمومی قیمت‌ها، هیچ تغییر شگرف و اثرگذار بر وضعیت عملکرد سود و زیان شرکت‌ها و صنایع وجود نداشته و بیشتر جنبه روانی این امر به چشم می‌خورد.
 
آقابزرگی به مقاومت بازار بر محدوده یک میلیون واحد اشاره کرد و گفت: در روز‌های منفی نکته‌ای، چون افزایش بیش از حد برخی قیمت‌ها به چشم می‌خورد که در حال حاضر در تعدادی از سهامی که هنوز اصلاح قیمت نداشته‌اند و شاهد صف‌های فروش و قیمت‌های منفی هستیم. 

مدیرعامل کارگزاری بانک دی خاطرنشان کرد: در فضای فعلی با توجه به مقایسه وضعیت اقتصادی نمی‌توان گفت «چون نقدینگی راه دیگری به جز بورس ندارد انتظار بازدهی قابل توجه مانند ۳۰روز نخست کاری ۹۹ کسب شود» چرا که این تفکر نامعقول و غیر قابل تحقق است.

وی ادامه داد: در حال حاضر شاهد تلاطم معقول در بازار سرمایه بوده و نمی‌تواند اتفاق جاری را اصلاح رو به رشد قیمت‌ها با همان رشد شتابان سی روز اول سال ۹۹ عنوان کرد و به نظر می‌رسد که عرضه و تقاضا نظام کنترل را به جا می‌آورد.
رضا کیان
Iran, Islamic Republic of
۱۶:۱۸ - ۱۳۹۹/۰۳/۱۰
دو سهم تاپیکو و فارس با اصلاح 35% رو نمیتوان با سهمهای خودرویی و یا دیگر سهمها که حتی 10% هم اصلاح نداشته اند مقایسه کرد...
ناشناس
Iran, Islamic Republic of
۲۱:۱۰ - ۱۳۹۹/۰۳/۱۰
اونقدر ریزش! داشت اون هم تو اوج ورود نقدینگی، که ده روز طول می‌کشه جبران شه
دیدگاه خود را بیان کنید
* نظر:
نام:
ایمیل:
ببینید و بشنوید آرشیو
گزارش مجامع

زمان مجمع ۲۴ شرکت مشخص شد

زمان مجمع فولاد مبارکه، پالایشگاه فرابورسی، دو بانک و ۲۱ شرکت مشخص شد
آخرین خبرها از وضعیت تولید محصولات جدید

آخرین خبرها از وضعیت تولید محصولات جدید

مجمع عمومی عادی سالیانه صاحبان سهام شرکت بهمن دیزل روز چهارشنبه هجدهم تیر با ٨٧.٣ درصد کل اعضاء سهامداران در سالن همایش شرکت بهمن موتور برگزار شد.
افزایش ۲۴ درصدی سود خالص

افزایش ۲۴ درصدی سود خالص "بفجر" در سال 97

مدیرعامل پتروشیمی فجر گفت: در پایان اسفند ماه سال گذشته، سود خالص این شرکت 734 میلیارد تومان بوده که این رقم حاکی از افزایش ۲۴ درصدی سود خالص این شرکت نسبت به سال مالی 96 است.
رشد 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97

رشد 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97

گزارش عملکرد هیات مدیره این شرکت در سال 97 نشان دهنده افزایش 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97 است.
مخالفت سهامدار عمده با افزایش سرمایه وپسا

مخالفت سهامدار عمده با افزایش سرمایه وپسا

مدیرعامل شرکت سرمایه‌گذاری صنعت پتروشیمی ساختمان خلیج‌فارس،گفت: پیشنهاد افزایش سرمایه مورد تایید سهامدار عمده این شرکت (با درصد سهام 85 درصد) قرار نگرفته است.
آینده ای روشن در انتظار شرکت تازه وارد بورسی / پتروشیمی نوری مشکل تامین خوراک ندارد

آینده ای روشن در انتظار شرکت تازه وارد بورسی / پتروشیمی نوری مشکل تامین خوراک ندارد

مدیرعامل شرکت پتروشیمی نوری گفت: در شرایط کنونی که تامین خوراک اصلی ترین مشکل شرکت های پتروشیمی محسوب می شود پتروشیمی نوری به دلیل اتصال به 13 پالایشگاه پارس جنوبی مشکلی برای تامین خوراک ندارد.
سر آمد شرکت های تولید کننده فرآورده های نفتی

سر آمد شرکت های تولید کننده فرآورده های نفتی

مجمع عمومی عادی ساليانه صاحبان سهام شرکت پالايش نفت اصفهان(سهامی عام) با حضور 88 درصدی سهامداران، رئيس مجمع، مديرعامل شرکت پالايش اصفهان، نماينده سازمان بورس و حسابرس مستقل و بازرس قانونی برگزار شد.
برای دریافت خبرنامه بورس نیوز ایمیل خود را وارد نمایید: