تعداد بازدید : ۱۱۶۵
کد خبر : ۲۱۹۸۸۴
کارشناس بازارسرمایه در گفت‌وگو با بورس نیوز تاکید کرد:
۱۰ خرداد ۱۳۹۹ - ۱۴:۵۲
مدیرعامل کارگزاری بهین پویا گفت: هنوز سازوکار آزادسازی معاملات و قیمت ها مشخص نیست و به نظر می رسد فعالان بازار سرمایه برای خرید، به سمت سهم های عادی بازار سرمایه خواهند رفت و تا رفع ابهامات، تمایل چندانی به خرید سهام عدالت وجود نخواهد داشت.

ویترین بازار سرمایه، جذاب ترین گزینه برای سرمایه گذاری

به گزارش بورس‌نیوز، بعد از چند روز منفی و افت ۲۰ تا ۳۵ درصدی قیمت اکثر سهم ها، بورس تهران امروز سبز بود و با رشد ۳۴۹۳۷ هزار پله ای شاخص کل، به کار خود پایان داد.

نادر جزایری مدیرعامل کارگزاری بهین پویا در گفت‌وگو با بورس‌نیوز در خصوص وضعیت بازارسرمایه بیان کرد: این اقدام که در روزهای منفی بازار، خرید در بعضی نمادها صورت گرفت اقدامی مثبت بود که به منطقی‌تر شدن روند بازار سرمایه کمک کرد؛ اصلاح این چند روز در بهبود روند قیمت سهم‌ها در روزهای بعد تاثیرگذار بوده و امروز هم شاهد اوضاع بهتر معاملات در سهم‌های مستعد رشد بازار سرمایه بودیم.

وی افزود: فروش ها در سایر نمادها نیز، فروش های نوسانی بوده و به نظر نمی رسد که با قصد خروج از بازار سرمایه، فروش ها صورت می گیرد. اما نباید انتظار رشد شارپ هم در بازار داشت و حتما روند بعدی بازار سرمایه، منطقی تر از دفعات قبل خواهد بود. شاید افت و خیزهایی در بازار صورت بگیرد و در روزهای آینده، فعالان بازار با هدف اصلاح سبد سرمایه گذاری ها و... فروش هایی داشته باشند؛ ولی احتمالا نوسان های عجیب و غریب نخواهیم داشت. ضمن اینکه حمایت دولت از سهم های بزرگ بازار هم منجر به دلگرمی بیشتر سهامداران نسبت به رشد سهم ها خواهد شد.

این کارشناس بازار سرمایه در معرفی گزینه های مناسب برای سرمایه گذاری گفت: بورس تهران به لحاظ روانی، اصلاح داشت و منفی های این روزها می تواند فرصتی برای خرید باشد. سهم شرکت های بزرگ که ارزش ذاتی بالایی دارند و به سبب حضور دولت در ترکیب سهامداران، احتمالا از حمایت دولت برخوردار خواهند بود، گزینه های مناسب تری برای سرمایه گذاری خواهند بود.

جزایری افزود: اینکه افت قیمت و صف فروش بنیادی های بازار سرمایه، بیشتر به چشم می آید به این دلیل است که سهم های بزرگ بازار سرمایه، به نوعی ویترین این بازار هستند و صف فروش شان، جلوه بیشتری دارد؛ ولی با در نظر گرفتن حجم معاملات بالای این سهم ها، حجم فروش ها عجیب نبود. ضمن اینکه در روزهای منفی بازار، باز هم نمادهای بزرگ بازار از جمله "فارس" و "فولاد" و... در صف فروش قفل نشده بودند و معامله در این سهم ها انجام شده است. این نقدشوندگی حتی در منفی های بازار، خود نقطه قوتی برای این سهم ها است.

کارشناس بازارسرمایه در خاتمه در مورد تاثیر آزاد سازی معاملات سهام عدالت اظهار کرد: این موضوع را فعلا وزنه اثرگذاری برای بازار سرمایه تلقی نمی کنم؛ چرا که هنوز سازوکار آزادسازی معاملات و قیمت ها مشخص نیست و به نظر می رسد فعالان بازار سرمایه برای خرید، به سمت سهم های عادی بازار سرمایه خواهند رفت و تا رفع ابهامات، تمایل چندانی به خرید سهام عدالت وجود نخواهد داشت.

دیدگاه خود را بیان کنید
* نظر:
نام:
ایمیل:
ببینید و بشنوید آرشیو
گزارش مجامع

زمان مجمع ۲۴ شرکت مشخص شد

زمان مجمع فولاد مبارکه، پالایشگاه فرابورسی، دو بانک و ۲۱ شرکت مشخص شد
آخرین خبرها از وضعیت تولید محصولات جدید

آخرین خبرها از وضعیت تولید محصولات جدید

مجمع عمومی عادی سالیانه صاحبان سهام شرکت بهمن دیزل روز چهارشنبه هجدهم تیر با ٨٧.٣ درصد کل اعضاء سهامداران در سالن همایش شرکت بهمن موتور برگزار شد.
افزایش ۲۴ درصدی سود خالص

افزایش ۲۴ درصدی سود خالص "بفجر" در سال 97

مدیرعامل پتروشیمی فجر گفت: در پایان اسفند ماه سال گذشته، سود خالص این شرکت 734 میلیارد تومان بوده که این رقم حاکی از افزایش ۲۴ درصدی سود خالص این شرکت نسبت به سال مالی 96 است.
رشد 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97

رشد 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97

گزارش عملکرد هیات مدیره این شرکت در سال 97 نشان دهنده افزایش 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97 است.
مخالفت سهامدار عمده با افزایش سرمایه وپسا

مخالفت سهامدار عمده با افزایش سرمایه وپسا

مدیرعامل شرکت سرمایه‌گذاری صنعت پتروشیمی ساختمان خلیج‌فارس،گفت: پیشنهاد افزایش سرمایه مورد تایید سهامدار عمده این شرکت (با درصد سهام 85 درصد) قرار نگرفته است.
آینده ای روشن در انتظار شرکت تازه وارد بورسی / پتروشیمی نوری مشکل تامین خوراک ندارد

آینده ای روشن در انتظار شرکت تازه وارد بورسی / پتروشیمی نوری مشکل تامین خوراک ندارد

مدیرعامل شرکت پتروشیمی نوری گفت: در شرایط کنونی که تامین خوراک اصلی ترین مشکل شرکت های پتروشیمی محسوب می شود پتروشیمی نوری به دلیل اتصال به 13 پالایشگاه پارس جنوبی مشکلی برای تامین خوراک ندارد.
سر آمد شرکت های تولید کننده فرآورده های نفتی

سر آمد شرکت های تولید کننده فرآورده های نفتی

مجمع عمومی عادی ساليانه صاحبان سهام شرکت پالايش نفت اصفهان(سهامی عام) با حضور 88 درصدی سهامداران، رئيس مجمع، مديرعامل شرکت پالايش اصفهان، نماينده سازمان بورس و حسابرس مستقل و بازرس قانونی برگزار شد.
برای دریافت خبرنامه بورس نیوز ایمیل خود را وارد نمایید: