تعداد بازدید : ۲۵۵
کد خبر : ۲۱۹۸۹۹
مدیر مجتمع پتروشیمی فن آوران خبر داد:
۱۰ خرداد ۱۳۹۹ - ۲۳:۲۲
پتروشیمی فن آوران, از شرکت های تابعه هلدینگ نفت و گاز و پتروشیمی شستا(تاپیکو) توانست در دو ماه نخست سال جهش تولید، میزان اسید استیک و منو اکسید کربن تولیدی خود را در مقایسه با مدت مشابه سال قبل ۴۰ درصد افزایش دهد.

 

علی خوان زاده مدیر مجتمع پتروشیمی فن آوران با اعلام این خبر افزود: در فروردین ماه سال جاری میزان تولید اسید استیک ۱۱ هزار و ۸۵۱ تن محقق شد که این رقم نسبت به فروردین سال ۱۳۹۹ با ۳۹ درصد افزایش همراه است.

 

خوان زاده با اشاره به اینکه پتروشیمی فن آوران تنها تولید کننده اسید استیک در کشور است، این افزایش تولید را در جهت تامین تقاضای بازار هدف داخلی بسیار موثر ذکر کرد و افزود:

 

استراتژی تعریف شده برای همه ما در پتروشیمی فن‌آوران بر محور تولید حداکثری جهت رفع نیاز بازار در شرایط فعلی بین‌المللی وکاهش وابستگی به واردات احتمالی این محصول و همراستا با نامگذاری سال جاری به نام جهش تولید توسط مقام معظم رهبری استوار است.

 

وی همچنین از افزایش ۴۰ درصدی میزان تولید منواکسیدکربن در این شرکت خبر داد و گفت: در فروردین و اردیبهشت سال ۹۸ میزان تولید منوکسید کربن در مجموع ۱۱ هزار ۵۶۹ تن محقق شده است که با برنامه‌ریزی‌های موثر و علیرغم وجود تحریم‌های بین‌المللی در حوزه خدمات فنی و مهندسی توسط شرکتهای صاحب دانش فنی، این دستاورد با تکیه بر توان و دانش فنی و مهندسی کارکنان این شرکت محقق و منجر به تحقق رقم تولید مجموع دوماهه ابتدای سال ۱۳۹۹ در واحد منوکسید کربن به میزان ۱۶ هزار ۱۴۶ تن و افزایش ۴۰ درصدی تولید این محصول در مقایسه با مدت مشابه دو ماهه نخست سال گذشته شد.

 

وی با بیان اینکه افزایش تولید اسید استیک متاثر از افزایش تولید واحد بالادستی آن بوده که واحد تولید منواکسیدکربن مجتمع پتروشیمی فن آوران است، در پاسخ به اهم علل دستیابی و تحقق این اهداف تولیدی گفت: تعیین صحیح استراتژ های عملیاتی و تکیه بر دارایی‌های ارزشمندی نظیر دانش و توان مهندسی کارکنان این مجتمع در کنار اعتماد به جوانان همیشه موثر و جوابگو بوده است.
او افزود اولین استراتژی این شرکت توسعه ظرفیت تولید است و دومین استراتژی تعریف شده برای فن آوران ارتقاء بهره وری است که حرکت بر مبنای آنها در کنار سایر برنامه های زیربنایی، زمینه تحقق این موفقیت ها را رقم می زند.

 

وی از طراحی و نصب فیلتر جدید در مسیر Syngas و نیز طراحی و نصب مبدل جدید در مسیر Co Recycle و همچنین تعویض پرلیت اصلی و استفاده از آب چیلر جهت مبدل‌های ورودی به کلد باکس واحد منوکسید کربن به عنوان اهم اقدامات انجام شده و موثر در افزایش تولید این واحد خبر داد و افزود:

 

علاوه بر اقدامات مورد اشاره، با هدف افزایش بهره‌وری و تقلیل هدررفت منابع انرژی و نیز تولید, پایش مستمر و رفع نواقص فنی نظیر ایجاد عایق سرد پلی اورتان بر روی بدنه کلد باکس و نیز رفع نشتی درون مبدل E-3002و استفاده از UPSبمنظور تامین برق اضطراری اکسپ‍ندر واحد منوکسید کربن از جمله اقدامات و استراتژی‌های تعریف شده بمنظور توسعه ظرفیت تولید این واحد هستند که به همت مهندسین و کارکنان پرتلاش و صاحب دانش در شرایط تحریم‌های بین‌المللی خدمات پشتیبانی و فنی و مهندسی و عدم همکاری شرکت‌های بین‌المللی صاحب لیسانس محقق شده است.

 

 پتروشیمی فن آوران از شرکتهای عضو گروه سرمایه گذاری تا‍ پیکو و زیر مجموعه شرکت سرمایه گذاری تامین اجتماعی(شستا), اولین و تنها تولید کننده اسید استیک در کشور می باشد که تامین نیازهای داخلی بازار مصرف این محصول را بر مبنای تولید به تنهایی بر عهده دارد. این مجتمع همچنین علاوه بر استفاده از منوکسید کربن تولیدی خود در فرآیند تولید اسید استیک, نیاز خوراک پتروشیمی کارون به منوکسید کربن را نیز تامین می نماید.

 

دیدگاه خود را بیان کنید
* نظر:
نام:
ایمیل:
ببینید و بشنوید آرشیو
گزارش مجامع
آخرین خبرها از وضعیت تولید محصولات جدید

آخرین خبرها از وضعیت تولید محصولات جدید

مجمع عمومی عادی سالیانه صاحبان سهام شرکت بهمن دیزل روز چهارشنبه هجدهم تیر با ٨٧.٣ درصد کل اعضاء سهامداران در سالن همایش شرکت بهمن موتور برگزار شد.
افزایش ۲۴ درصدی سود خالص

افزایش ۲۴ درصدی سود خالص "بفجر" در سال 97

مدیرعامل پتروشیمی فجر گفت: در پایان اسفند ماه سال گذشته، سود خالص این شرکت 734 میلیارد تومان بوده که این رقم حاکی از افزایش ۲۴ درصدی سود خالص این شرکت نسبت به سال مالی 96 است.
رشد 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97

رشد 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97

گزارش عملکرد هیات مدیره این شرکت در سال 97 نشان دهنده افزایش 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97 است.
مخالفت سهامدار عمده با افزایش سرمایه وپسا

مخالفت سهامدار عمده با افزایش سرمایه وپسا

مدیرعامل شرکت سرمایه‌گذاری صنعت پتروشیمی ساختمان خلیج‌فارس،گفت: پیشنهاد افزایش سرمایه مورد تایید سهامدار عمده این شرکت (با درصد سهام 85 درصد) قرار نگرفته است.
آینده ای روشن در انتظار شرکت تازه وارد بورسی / پتروشیمی نوری مشکل تامین خوراک ندارد

آینده ای روشن در انتظار شرکت تازه وارد بورسی / پتروشیمی نوری مشکل تامین خوراک ندارد

مدیرعامل شرکت پتروشیمی نوری گفت: در شرایط کنونی که تامین خوراک اصلی ترین مشکل شرکت های پتروشیمی محسوب می شود پتروشیمی نوری به دلیل اتصال به 13 پالایشگاه پارس جنوبی مشکلی برای تامین خوراک ندارد.
سر آمد شرکت های تولید کننده فرآورده های نفتی

سر آمد شرکت های تولید کننده فرآورده های نفتی

مجمع عمومی عادی ساليانه صاحبان سهام شرکت پالايش نفت اصفهان(سهامی عام) با حضور 88 درصدی سهامداران، رئيس مجمع، مديرعامل شرکت پالايش اصفهان، نماينده سازمان بورس و حسابرس مستقل و بازرس قانونی برگزار شد.
افزایس سرمایه

افزایس سرمایه "ومعلم" در راه است/140 کشتی تحت پوشش بیمه معلم

مدیرعامل شرکت بیمه معلم گفت: افزایش سرمایه از محل سود انباشته و تجدید ارزیابی دارایی‌ها در دستور کار است.
افزایش میزان فروش محصولات پارس در سال جاری

افزایش میزان فروش محصولات پارس در سال جاری

در سال جاری میزان فروش شرکت نسبت به مدت مشابه سال قبل رشد 15 درصدی را تجربه کرد که این امر حاکی از آنست که تحریم ها مانعی برای پیشرفت محسوب نمی شوند.
برای دریافت خبرنامه بورس نیوز ایمیل خود را وارد نمایید: