تعداد بازدید : ۳۷۸۳
کد خبر : ۲۲۰۰۸۴
معاونت مالی و اقتصادی شرکت توسعه معادن و فلزات در گفتگو با بورس نیوز تاکید کرد:
۱۲ خرداد ۱۳۹۹ - ۱۰:۳۳
اقداماتی در راستای سرمایه گذاری در معادن زغال سنگ صورت گرفته و به شدت پیگیر هستیم معادن زغال سنگی که اخیرا روی آنها سرمایه گذاری شده، به به شرکت کک طبس متصل شود تا مجموعه کک طبس با استفاده از تمام ظرفیت خود، تولید داشته باشد.

به گزارش بورس نیوز، یکی از بزرگان بازار سرمایه "ومعادن" است. سهم شرکت توسعه معادن و فلزات از ابتدای امسال بازدهی ۹۵ درصدی برای سهامداران به ارمغان آورده و امروز هم مثبت معامله می شود.
"ومعادن" سهامدار درصدی چند شرکت بورسی نیز هست.

این شرکت که اخیرا یک افزایش سرمایه ۳۶ درصدی هم داشته، از برنامه خرید یک شرکت سهامی عام و برنده شدن در مزایده خرید سهام شرکت های گروه راهبران اقتصادی آرمان و تامین سرمایه تمدن هم خبر داده است.

مرتضی علی اکبری معاونت مالی و اقتصادی شرکت توسعه معادن و فلزات در گفتگو با بورس نیوز در خصوص پیش بینی سودآوری زیرمجموعه ها بیان کرد: سود شرکت های زیرمجموعه "ومعادن" در سال ۹۹، بیش از سال ۹۸ خواهد بود و مشکلی بابت کاهش سود، نداریم.

وی در رابطه با سایر برنامه های این شرکت اظهار کرد: اقداماتی در راستای سرمایه گذاری در معادن زغال سنگ صورت گرفته و به شدت پیگیر هستیم معادن زغال سنگی که اخیرا روی آنها سرمایه گذاری شده، به به شرکت کک طبس متصل شود تا مجموعه کک طبس با استفاده از تمام ظرفیت خود، تولید داشته باشد.

وی افزود: همچنین درصدد عرضه اولیه چند شرکت زیرمجموعه در بازار سرمایه هستیم که این موضوع فعلا در مراحل مقدماتی بوده و زمان بر است. ولی امیدواریم شرکت فولاد ابرکوه و یکی از شرکت های نیروگاهی، امسال وارد بازار سرمایه شوند و احتمالا عرضه سایر زیرمجموعه ها در سال آینده انجام خواهد شد. با در نظر گرفتن بزرگی مجموعه "ومعادن" عرضه اولیه ۲ شرکت در بازار سرمایه و واگذاری چند درصد از سهام این شرکت ها، شاید اثر بااهمیتی بر سودآوری "ومعادن" نداشته باشد؛ ولی با این عرضه ها، ارزش NAV "ومعادن" تحت تاثیر قرار خواهد گرفت و این موضوع، اتفاق مثبتی خواهد بود.

دیدگاه خود را بیان کنید
* نظر:
نام:
ایمیل:
ببینید و بشنوید آرشیو
گزارش مجامع

زمان مجمع ۲۴ شرکت مشخص شد

زمان مجمع فولاد مبارکه، پالایشگاه فرابورسی، دو بانک و ۲۱ شرکت مشخص شد
آخرین خبرها از وضعیت تولید محصولات جدید

آخرین خبرها از وضعیت تولید محصولات جدید

مجمع عمومی عادی سالیانه صاحبان سهام شرکت بهمن دیزل روز چهارشنبه هجدهم تیر با ٨٧.٣ درصد کل اعضاء سهامداران در سالن همایش شرکت بهمن موتور برگزار شد.
افزایش ۲۴ درصدی سود خالص

افزایش ۲۴ درصدی سود خالص "بفجر" در سال 97

مدیرعامل پتروشیمی فجر گفت: در پایان اسفند ماه سال گذشته، سود خالص این شرکت 734 میلیارد تومان بوده که این رقم حاکی از افزایش ۲۴ درصدی سود خالص این شرکت نسبت به سال مالی 96 است.
رشد 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97

رشد 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97

گزارش عملکرد هیات مدیره این شرکت در سال 97 نشان دهنده افزایش 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97 است.
مخالفت سهامدار عمده با افزایش سرمایه وپسا

مخالفت سهامدار عمده با افزایش سرمایه وپسا

مدیرعامل شرکت سرمایه‌گذاری صنعت پتروشیمی ساختمان خلیج‌فارس،گفت: پیشنهاد افزایش سرمایه مورد تایید سهامدار عمده این شرکت (با درصد سهام 85 درصد) قرار نگرفته است.
آینده ای روشن در انتظار شرکت تازه وارد بورسی / پتروشیمی نوری مشکل تامین خوراک ندارد

آینده ای روشن در انتظار شرکت تازه وارد بورسی / پتروشیمی نوری مشکل تامین خوراک ندارد

مدیرعامل شرکت پتروشیمی نوری گفت: در شرایط کنونی که تامین خوراک اصلی ترین مشکل شرکت های پتروشیمی محسوب می شود پتروشیمی نوری به دلیل اتصال به 13 پالایشگاه پارس جنوبی مشکلی برای تامین خوراک ندارد.
سر آمد شرکت های تولید کننده فرآورده های نفتی

سر آمد شرکت های تولید کننده فرآورده های نفتی

مجمع عمومی عادی ساليانه صاحبان سهام شرکت پالايش نفت اصفهان(سهامی عام) با حضور 88 درصدی سهامداران، رئيس مجمع، مديرعامل شرکت پالايش اصفهان، نماينده سازمان بورس و حسابرس مستقل و بازرس قانونی برگزار شد.
برای دریافت خبرنامه بورس نیوز ایمیل خود را وارد نمایید: