تعداد بازدید : ۱۴۹۸
کد خبر : ۲۲۰۱۴۷
ساعت پنج‌ونیم عصر؛
۱۲ خرداد ۱۳۹۹ - ۱۷:۳۰
ساعت پنج و نیم امروز نیم‌نگاهی دارد به غیب‌شدن برخی گزارش‌های مگو تا سود سال۹۷ پتروشیمی که در جیب سهامداران امروز می‌نشیند!

بانکی به اندازه

به گزارش بورس‌نیوز، سخنگوی راه‌پله‌ها خبر آورده که غیب‌شدن برخی از آمار‌هایی که جدیدا اهالی بازارسرمایه دیگر آن را نمی‌بینند بخاطر جلوگیری از رانت و رقابت‌های کاذبی بوده که دوستان در این منجلاب گرفتار می‌شدند اما؛ گویا دوستان مسیر قانونی را نمی‌توانند با دیگر دوستان وضع کنند تا رفقایشان در آن گرفتار نشوند، وقتی بهانه‌های بنی‌اسرائیلی روسفید می‌شود یعنی این.

به‌اندازه خاوری، بدهکار!
سخنگوی راه‌پله‌ها امروز برای دریافت وامی به بانک قرمزپوش سرکی کشیده بود که متوجه سختگیری‌هایی برای اعطا وام مدنظر خود شده بود و متصدی امور وام نیز این سخنگو را سنگ‌وقلاب کرده بود که اعتبار نداریم.
باید به سخنگوی عزیزدل گفت، عزیزدل وقتی بانکی به زیرمجموعه‌های خود آنقدری وام داده که حالا به اندازه مبلغ آقای سفر کرده به دیار آمریکای شمالی مطالبات دارد و طبق شنیده‌ها از گوشه‌وکنار این بانک، زیان انباشته خود را در مرز دو رقمی شدن سرمایه خود می‌بینید که نباید طلب وام کرد.

مدیران بیمه‌ای که از پاداش بیمه هستند
از پرداخت‌های داخلی دور نشویم که یکی دیگر از بیمه‌های مطرح کشور، نزدیک به ۲میلیارد تومان، پاداش را برای هیات مدیره خود تخصیص داده و ندارم‌ندارم‌های بازپرداخت زیان‌های موقع حادثه فقط برای مشتریان است، نه ... آقایان مشتریان را از سر راه پیدا نکردید! پاداش ۳۶۰ میلیونی با کدام آمار درخشان!

سیرک جدید و البته سکوتی از جنس خط ممتد
سود سال ۹۷ شرکت‌های پالایشی متعلق به سهامداران سال۹۷ این شرکت‌ها بوده، اما در سال۹۹ اعلام می‌شود؛ درحالی‌که بسیاری از آن سهامداران، دیگر سهامدار نیستند و افراد دیگری جایگزین آن‌ها شده است! چه کسی مسئول تضییع حقوق آنهاست؟

البته ناگفته نماند که باید سهامداران به دو فاکتور "حاشیه سود عملیاتی" و ذخیره کاهش ارزش موجودی‌ها" و تغییرات آن نسبت به سال گذشته توجه ویژه‌ای داشته باشند.

در پالایشی‌ها همزمان که از درامد تسعیر ارز درج شده در سایر درآمد‌های غیر عملیاتی برخی پایکوبی می‌کنند به عدد زیان درج شده در سایر اقلام عملیاتی که بابت ذخیره کاهش ارزش موجودی هاست دقت باید کرد؛ کاهش سود عملیاتی در صورت سود و زیان پالایشی در جوار حافظ مشخص بوده و تعدیل منفی سود پالایشی بندر لنگه که ۳۰ اردیبهشت اعلام شد و پالایشی دیار زاینده‌رود که کلا ۳درصد روی EPS شرکت تغییر نرخ تسعیر تاثیر دارد، حاکی از لزوم همین نوع دقت‌هاست.

سهام باز
Iran, Islamic Republic of
۱۷:۴۷ - ۱۳۹۹/۰۳/۱۲
‏‎این استدلال شما درباره پالایشی ها کاملا غلطه

فرض کنید امروز شرکت یک زمینی رو بفروشه که ۲۰ سال پیش خریده

آیا سهامدار ۲۰ سال پیش می‌تونه مدعی باشه این زمین در زمان مالکیت من خریداری شده پس سود فروش زمین مال منه؟!

شما یک روز قبل از مجمع عادی سالیانه سهامت رو بفروشی سود بهت تعلق نمیگیره!

همه شرکت های بورسی میلیاردها تومان مطالبات دارند از دولت مثل مپنا و نیروگاه‌ها که سال ها بعد وصول میشه!
اکبر
Iran, Islamic Republic of
۲۲:۴۳ - ۱۳۹۹/۰۳/۱۲
شپنا 5889402 میلیون ریال درآمد داشته و تعداد سهم شرکت 51 میلیارد است پس به هر سهم مبلغ 115 ریال می رسد در گزارش قبلی eps را 629 ریال گفته بود پس eps جدید 744 ریال می شود یعنی 18 درصد روی سود تاثیر داشته نه 3 درصد !!!
دیدگاه خود را بیان کنید
* نظر:
نام:
ایمیل:
گزارش مجامع

زمان مجمع ۲۴ شرکت مشخص شد

زمان مجمع فولاد مبارکه، پالایشگاه فرابورسی، دو بانک و ۲۱ شرکت مشخص شد
آخرین خبرها از وضعیت تولید محصولات جدید

آخرین خبرها از وضعیت تولید محصولات جدید

مجمع عمومی عادی سالیانه صاحبان سهام شرکت بهمن دیزل روز چهارشنبه هجدهم تیر با ٨٧.٣ درصد کل اعضاء سهامداران در سالن همایش شرکت بهمن موتور برگزار شد.
افزایش ۲۴ درصدی سود خالص

افزایش ۲۴ درصدی سود خالص "بفجر" در سال 97

مدیرعامل پتروشیمی فجر گفت: در پایان اسفند ماه سال گذشته، سود خالص این شرکت 734 میلیارد تومان بوده که این رقم حاکی از افزایش ۲۴ درصدی سود خالص این شرکت نسبت به سال مالی 96 است.
رشد 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97

رشد 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97

گزارش عملکرد هیات مدیره این شرکت در سال 97 نشان دهنده افزایش 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97 است.
مخالفت سهامدار عمده با افزایش سرمایه وپسا

مخالفت سهامدار عمده با افزایش سرمایه وپسا

مدیرعامل شرکت سرمایه‌گذاری صنعت پتروشیمی ساختمان خلیج‌فارس،گفت: پیشنهاد افزایش سرمایه مورد تایید سهامدار عمده این شرکت (با درصد سهام 85 درصد) قرار نگرفته است.
برای دریافت خبرنامه بورس نیوز ایمیل خود را وارد نمایید: