تعداد بازدید : ۲۲۰
کد خبر : ۲۲۰۴۴۰
رخدادی تکراری در بازار این روز‌های بورس؛
۱۷ خرداد ۱۳۹۹ - ۰۸:۵۷
درست در برهه‌ای که بسیاری از سهام شرکت‌های تولیدی به دلیل ورود نقدینگی شاهد رشد قیمتی چشمگیری هستند، کاهش و یا تکرار سود‌های خالص اعلامی از سوی شرکت‌ها بیش از پیش شرایط پرریسک این روز‌های بازار سرمایه را آشکار می‌سازد.
 
افزایش نرخ‌های فروش ناجی
 
به گزارش واحد تحقیق و مطالعات بورس نیوز، سهام شرکت افست که در روز‌های گذشته قیمت‌های بیش از ۲۹.۰۰۰ ریالی را نیز به ثبت رسانده است در جدیدترین صورت‌های مالی میاندوره‌ای منتشر شده، تعدیلی منفی را برای سهامدارانش به ارمغان آورد. قیمت‌های بیش از ۲۹.۰۰۰ ریال برای سهام شرکتی با تحقق تنها ۱۷۸ ریال سود خالص به ازای هر سهم و تعدیل منفی ۲۷ درصدی در عملکرد شش ماهه از رخداد‌های تکراری روز‌های اخیر بورس ایران است.
 
افزایش نرخ‌های فروش ناجی
 
 
کاهش سود خالص این شرکت علی رغم رشد بیش از ۱۲ درصدی مجموع درآمد‌ها و بیش از ۱۰۰ درصدی درآمد‌های ناخالص، عمدتا مربوط به شناسایی هزینه‌ای ۱۵۶ میلیارد ریالی ناشی از هزینه‌های جذب نشده تولید (۳۹.۷۳۹ میلیون ریال) و تفاوت بهای تمام شده قیمت مصوب کاغذ و مقوا و قیمت‌های پشت جلد کتاب‌ها و مجلات بر اساس قرارداد‌های فی مابین (۱۱۶.۸۸۰ میلیون ریال) است.
 
 
افزایش نرخ‌های فروش ناجی


همانگونه که در جدول فوق نیز ملاحظه می‌شود در شش ماهه نخست سال مالی ۱۳۹۹ شاهد کاهش چشمگیر تولید و فروش تعدادی کتاب و مجلات در مقایسه با مدت مشابه سال قبل بودیم. با این حال رشد چشمگیر نرخ‌های فروش در این مدت منجر به افزایش در حدود ۱۲ درصدی مجموع درآمد‌های شرکت شده است. 
در مجموع حاصل عملکرد دوره سه ماهه این شرکت، تحقق ۱۷۶ میلیارد ریال سود خالص و ۶۵ میلیارد ریال کمتر از مدت مشابه سال قبل می‌باشد که البته افزایش در حدود ۱۷ میلیارد ریالی هزینه‌های مالی نیز نقش محسوسی در کاهش سود خالص این شرکت دارد.
دیدگاه خود را بیان کنید
* نظر:
نام:
ایمیل:
گزارش مجامع

بانک دی، آنلاین مجمع برگزار می کند

مجمع عمومی عادی به طور فوق العاده بانک دی آنلاین برگزار می‌شود.

زمان مجمع ۲۴ شرکت مشخص شد

زمان مجمع فولاد مبارکه، پالایشگاه فرابورسی، دو بانک و ۲۱ شرکت مشخص شد
آخرین خبرها از وضعیت تولید محصولات جدید

آخرین خبرها از وضعیت تولید محصولات جدید

مجمع عمومی عادی سالیانه صاحبان سهام شرکت بهمن دیزل روز چهارشنبه هجدهم تیر با ٨٧.٣ درصد کل اعضاء سهامداران در سالن همایش شرکت بهمن موتور برگزار شد.
افزایش ۲۴ درصدی سود خالص

افزایش ۲۴ درصدی سود خالص "بفجر" در سال 97

مدیرعامل پتروشیمی فجر گفت: در پایان اسفند ماه سال گذشته، سود خالص این شرکت 734 میلیارد تومان بوده که این رقم حاکی از افزایش ۲۴ درصدی سود خالص این شرکت نسبت به سال مالی 96 است.
رشد 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97

رشد 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97

گزارش عملکرد هیات مدیره این شرکت در سال 97 نشان دهنده افزایش 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97 است.
برای دریافت خبرنامه بورس نیوز ایمیل خود را وارد نمایید: