تعداد بازدید : ۷۸۲
کد خبر : ۲۲۱۴۵۱
نگاهی به دلایل رشد چشمگیر عملیاتی این پتروشیمی؛
۲۷ خرداد ۱۳۹۹ - ۰۹:۴۹
در مجموع این شرکت در سال مالی ۱۳۹۸ موفق به ثبت سود خالصی ۳۸.۰۱۴ میلیارد ریالی شد.

افزایش نه چندان دلچسب سود خالص

به گزارش واحد تحقیق و مطالعات بورس‌نیوز، در حالی که این روز‌ها شاهد رشد مداوم قیمت سهام شرکت‌های پتروشیمی از جمله پتروشیمی جم هستیم، صورت‌های مالی منتشر شده این شرکت نشان از سودی داشت که شاید انتظارات سهامداران بسیار بیشتر از سود بدست آمده بود.

افزایش نه چندان دلچسب سود خالص

همانگونه که اشاره شد علیرغم رشد بیش از ۵۹درصدی مجموع کل درآمد‌های عملیاتی که با توجه به مفاد مندرج در صورت‌های مالی عمدتا مربوط به افزایش مقادیر تولید و افزایش نرخ ریالی و ارزی محصولات بوده، افزایش چشمگیر بیش از ۴۳.۳۰۰میلیارد ریالی و ۷۴درصدی بهای تمام شده کالای فروش رفته و همچنین رشد هزینه‌های فروش عمومی اداری، رشد تنها ۱۹درصدی و در حدود ۴.۳۳۷میلیارد ریالی درآمد‌های عملیاتی شرکت را رقم زده است.

از جمله نکات با اهمیت صورت‌های مالی منتشر شده این شرکت می‌توان به عدم رشد محسوس درآمد‌های عملیاتی در سال گذشته اشاره کرد با این حال رشد چشمگیر درآمد‌های عملیاتی اعم از رشد سود سرمایه‌گذاری‌ها، سود تسعیر ارز و سود ناشی از واگذاری سهام از جمله اصلی‌ترین دلایل رشد سود خالص این شرکت بوده است.

افزایش نه چندان دلچسب سود خالص

در مجموع این شرکت در سال مالی۱۳۹۸ موفق به ثبت سود خالصی ۳۸.۰۱۴میلیارد ریالی شد که البته نمی‌تواند توجیه مناسبی برای قیمت‌های کنونی سهام این شرکت باشد و چه بسا افت مجدد قیمت‌های جهانی نفت و محصولات پتروشیمی و احتمال کاهش قیمت‌های ارز در ماه‌های آتی از بزرگ‌ترین چالش‌های سودآوری این شرکت باشد.

دیدگاه خود را بیان کنید
* نظر:
نام:
ایمیل:
ببینید و بشنوید آرشیو
گزارش مجامع

زمان مجمع ۲۴ شرکت مشخص شد

زمان مجمع فولاد مبارکه، پالایشگاه فرابورسی، دو بانک و ۲۱ شرکت مشخص شد
آخرین خبرها از وضعیت تولید محصولات جدید

آخرین خبرها از وضعیت تولید محصولات جدید

مجمع عمومی عادی سالیانه صاحبان سهام شرکت بهمن دیزل روز چهارشنبه هجدهم تیر با ٨٧.٣ درصد کل اعضاء سهامداران در سالن همایش شرکت بهمن موتور برگزار شد.
افزایش ۲۴ درصدی سود خالص

افزایش ۲۴ درصدی سود خالص "بفجر" در سال 97

مدیرعامل پتروشیمی فجر گفت: در پایان اسفند ماه سال گذشته، سود خالص این شرکت 734 میلیارد تومان بوده که این رقم حاکی از افزایش ۲۴ درصدی سود خالص این شرکت نسبت به سال مالی 96 است.
رشد 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97

رشد 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97

گزارش عملکرد هیات مدیره این شرکت در سال 97 نشان دهنده افزایش 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97 است.
مخالفت سهامدار عمده با افزایش سرمایه وپسا

مخالفت سهامدار عمده با افزایش سرمایه وپسا

مدیرعامل شرکت سرمایه‌گذاری صنعت پتروشیمی ساختمان خلیج‌فارس،گفت: پیشنهاد افزایش سرمایه مورد تایید سهامدار عمده این شرکت (با درصد سهام 85 درصد) قرار نگرفته است.
برای دریافت خبرنامه بورس نیوز ایمیل خود را وارد نمایید: